درباره ما | روزنامه خبرورزشی
-
- پنج شنبه ۲ آذر ۱۳۹۶11:11
-
-
-
-
-
-
درباره ما

روزنامه بین‌المللی خبرورزشی

   صاحب‌امتیاز

   حسین واحدی‌پور

   مدیر مسئول

   سیدهادی فیاضی

   امتیازات

   رتبه اول روزنامه‌های ورزشی

   رتبه دوم روزنامه‌های خصوصی

   رتبه پنجم روزنامه‌های کل کشور

   اطلاعات تماس

   تلفن                                                                    ۸۶۷۸۱۳۰۱ - ۰۲۱

   نمابر                                                                   ۸۸۸۰۲۳۶۶ - ۰۲۱

   سازمان شهرستان‌ها و ضمائم                ۸۶۷۸۱۱۵۴ - ۰۲۱

   واحد اشتراک                                                  ۴۴۲۸۸۰۲۰ - ۰۲۱

   سازمان آگهی‌های روزنامه                        ۲۲۲۲۸۷۴۹ - ۰۲۱

   واحد آگهی‌های سایت                                        ۰۹۱۲۲۱۸۹۱۲۲

   آدرس

   تهران- خیابان میرزای شیرازی- خیابان شهیدعزیزاللهی – پلاک ۱۵

   کد پستی: ۱۵۹۶۷۱۶۱۱۵

   چاپ

  هم‌میهن فارس

   توزیع

   نشر گستر امروز                                            ۶۱۹۳۳۰۰۰ - ۰۲۱

   فروش اینترنتی

  کیوسک دیجیتال جار

 

روزنامه خبرورزشی وابسته به گروه رسانه‌ای خبر که خبرگزاری خبرآنلاین، روزنامه توریسم، مجله ورزش و تصویر، هفته‌نامه کتاب هفته، فصلنامه نوشتا و روزنامه خبر جنوب را منتشر می‌کند، پرتیراژترین روزنامه ورزشی و پرمخاطب‌ترین روزنامه بخش خصوصی کشور است که سال ۱۳۷۶ برای اولین بار توسط حسین واحدی‌پور و همکاری زنده‌یاد ناصر احمدپور و و همراهی حجت‌الله جیرودی منتشر شد.
روزنامه‌ای که این روزها به عنوان پرتیراژترین روزنامه ورزشی تاریخ کشور و پرمخاطب‌ترین روزنامه بخش خصوصی به سومین دهه انتشار خود نزدیک می‌شود، ۱۹ سال قبل وقتی روی پیشخوان کیوسک‌های مطبوعاتی قرار گرفت، با سبک منحصر به فرد خود خیلی زود تبدیل به روزنامه ورزشی اول کشور شد و بیش از ۱۹ سال است این عنوان را برای خود حفظ کرده و نقش پر رنگی در ورزش ایران دارد.
روزنامه خبر ورزشی ابتدا یک ویژه‌نامه ۴ صفحه‌ای بود که اوایل سال ۱۳۷۶ در دل روزنامه خبر منتشر می‌شد. ناصر احمدپور که آن زمان دبیر سرویس ورزشی روزنامه خبر بود، هر سه‌شنبه ۴ صفحه ویژه‌نامه ورزشی به عنوان ضمیمه روزنامه خبر منتشر می‌کرد که این روزنامه خیلی زود جای خود را دل مخاطبان ورزش باز کرد و باتوجه به استقبال مخاطب، زنده‌یاد احمدپور به حسین واحدی‌پور صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول خبر پیشنهاد کرد خبرورزشی به شکل روزنامه‌ای مستقل منتشر شود. با پیگیری واحدی‌پور که تمایل خاصی به نوآوری در مطبوعات دارد، خیلی زود امتیاز روزنامه‌ای به نام خبرورزشی صادر و این روزنامه از مهرماه سال ۱۳۷۶ با انتشار یک مجموعه پیش‌شماره هفتگی که ابتدا هفته‌ای یک شماره منتشر می‌شد و در ادامه به روال یک روز در میان رسید، اعلام حیات کرد و از ۶ آذر ۱۳۷۶ روال انتشار حالت روزانه پیدا کرد که تا به امروز این روند متوقف نشده است.
 خبرورزشی ابتدا ۴ صفحه‌ای بود و فقط هفته‌ای یک روز در ۸ صفحه به دست مخاطب می‌رسید. روزنامه‌ای دو رنگ با تصاویر سیاه و سفید که پر بود از اخبار کوتاه و جنجالی و سبک جدیدی را در اطلاع رسانی ارائه می‌کرد. در این سبک که مبتکرش زنده‌یاد ناصر احمدپور بود، اخبار حاشیه‌ای کوتاه و البته بعضا جنجالی و گفت‌و‌گوهای سرپایی جای مطالب بلند و گزارش‌های طولانی را گرفته بودند و تحلیل‌ها هم خیلی خلاصه و با شیوه انتقادی نوشته می‌شد. آن‌چه بیش از کوتاه‌نویسی که نیاز آن روز جامعه و موردپسند مخاطب بود، در رشد چشمگیر خبرورزشی و تبدیل آن به رسانه‌ای پرمخاطب نقش داشت، همین رویه انتقادی نویسندگان خبرورزشی بود که هر آنچه می‌دیدند و احساس می‌کردند مردم دوست دارند بخوانند را بدون تعارف روی کاغذ می‌آورند و اصلا برای‌شان مهم نبود با چه واکنشی از سوی اهالی ورزش مواجه شوند. این رویه انتقادی و پر سرو صدا نام روزنامه خبرورزشی را بر سر زبان‌ها انداخت و مردم هم که احساس می‌کردند این روزنامه حرف دل آنها را می‌زند، با خبرورزشی همراهی می‌کردند. ویژگی مهم دیگری که خبرورزشی داشت و هنوز هم دارد این بود که نویسندگان روزنامه یک روز از تیم، مربی، مدیر یا بازیکنی حمایت می‌کردند اما فردایش امکان داشت در صورت شنیدن یک خبر حاشیه‌ای از همان بازیکن، آن خبر منفی را تبدیل به تیتر یک روزنامه کنند.
تیترهای جنجالی و میخکوب کننده هم نقش چشمگیری در همراهی مخاطب با خبرورزشی داشت؛ مایلی‌کهن نه نگو برو، خدا را شکر مایلی‌کهن رفت، کتک کاری استیلی  و منصوریان در تیم ملی، دلیل باخت حجازی؛ ساق‌های خسته یا تفکرات بسته، دستگیری بازیکن تیم ملی به جرم قاچاق کالا، افسوس ایویچ دیر رفت، خدا را شکر بلاژویچ هم ایرانی شد، تیم‌ملی به کشک بادمجان باخت، منحنی چماق شد، فوتبال لباس رزم پوشید و ... که از صراحت گردانندگان روزنامه خبرورزشی و فعالیت بدون سانسور آنها در اطلاع‌رسانی خبر می‌داد، هر کدام در مقاطع مختلف، افزایش میزان همراهی مردم و افزایش قابل توجه تیراژ این روزنامه را به همراه داشت.
نتیجه این همراهی افزایش صفحات خبرورزشی به هشت و سپس ۱۲ صفحه بود و در مقطعی طولانی خبرورزشی روزهای پنج‌شنبه و یا به مناسبت‌هایی نظیر بازی‌های ملی، دیدارهای رودرروی استقلال و پرسپولیس و تورنمنت‌ در ۱۶ صفحه منتشر و عرضه می‌شد. این روزنامه از شروع سیاه و سفید و سپس دو رنگ خود، به مقطعی رسید که صفحات اول و آخرش رنگی منتشر می‌شد و صفحات رنگی هم دو بار از ۲ صفحه به ۴ صفحه و سپس ۶ صفحه افزایش پیدا کرد و سپس با افزایش تجهیزات و امکانات چاپ در ایران، خبرورزشی تمام رنگی به دست مخاطب رسید اما با وجود امکان استفاده از رنگ‌ها، رویه روزنامه و شکل گرافیکی آن عامدانه تغییر نکرد. احساس می‌شد مدیران خبرورزشی آن حالت آشفتگی و بی‌نظمی سروشکل روزنامه با عکس‌های کوچک و متن فشرده را دوست دارند و از این که خواننده هر بار که روزنامه را ورق می‌زند، به مطلبی برمی‌خورد که در نگاه قبلی نخوانده بود، استقبال می‌کنند.

البته در دوره جدید روزنامه که از آغاز سال ۱۳۹۵ شروع شده، پوست اندازی تدریجی خبرورزشی به وضوح دیده شد و مدیران روزنامه به این نتیجه رسیدند که از لحاظ گرافیکی سروشکل تازه‌ای به خبرورزشی بدهند و به شکل نامحسوسی تغییراتی هم در محتوا ایجاد کنند. این تغییرات گرافیکی و محتوایی کماکان ادامه دارد و این بار هم مخاطب با روزنامه ورزشی برتر کشور همراهی کرده است. روزنامه‌ای که در دوران شکوفایی رسانه‌های کاغذی تیراژ ۳۲۰ هزار نسخه‌ای در روز را هم تجربه کرده بود، اکنون نیز با وجود افت اغلب رسانه‌های نوشتاری و گرایش افکار عمومی به رسانه‌های مجازی، یکی از ۳ روزنامه پرفروش ایران است. این روزنامه در رتبه بندی وزارت ارشاد نیز از لحاظ استاندارد کار حرفه‌ای و رعایت قواعد روزنامه‌نگاری در رتبه پنجم قرار دارد و در این جدول دومین روزنامه برتر بخش خصوصی محسوب می‌شود.
این روزنامه از ابتدای فعالیت تا به امروز طی ۱۹ سال و اندی انتشار، ثبات مدیریت جالبی را تجربه کرده است. تا به حال تنها ۳ مدیرمسئول بالای سر خبرورزشی بوده‌اند و همین ثبات می‌تواند یکی از عوامل موفقیت خبرورزشی باشد. بعد از حسین واحدی‌پور، موسس و صاحب‌امتیاز خبرورزشی که از سال ۱۳۷۶ تا اوایل سال ۱۳۸۷ مدیرمسئولی خبرورزشی را هم برعهده داشت، از ماه‌های نخست سال ۱۳۸۷ علیرضا معزی، یکی از روزنامه‌نگاران با تجربه کشور را به جای خود به عنوان مدیرمسئول خبرورزشی معرفی کرد که معزی نیز بعد از نزدیک به ۸ سال، اسفند ماه سال ۱۳۹۴ جای خود را به سیدهادی فیاضی داد. مدیرمسئول جوان و جدید خبرورزشی که پیش از این مدیریت بخش ضمائم همین روزنامه و مدیریت طرح اشتراک وزارت ارشاد را عهده‌دار بود و با تجربه کار روزنامه‌نگاری و مدیریت مطبوعاتی توامان و باتوجه به رشد در یک خانواده مطبوعاتی این منصب را پذیرفته بود، کوشید تغییرات مثبتی در شکل ظاهری و محتوای روزنامه به وجود بیاورد که این تغییرات همچنان ادامه دارد.
در بخش سردربیری اما خبرورزشی اندکی بیشتر تغییر داشته است، هرچند تعداد روزنامه‌نگارانی که به عنوان سردبیر یا با منصب سرپرست تحریریه، خبرورزشی را اداره کرده‌اند، به تعداد انگشتان یک دست می‌رسد. اولین سردبیر خبرورزشی، یکی از دو موسس این روزنامه و صاحب اصلی طرح انتشار روزنامه‌ای با رویه کوتاه نویسی بود؛ زنده‌یاد ناصر احمدپور که دو دوره سردبیری خبرورزشی را برعهده داشت و هر دو دوره طلایی این روزنامه به مقطع سردبیری او برمی‌گردد. ناصر احمدپور مقطع نخست از شماره اول تا اواخر فروردین ماه سال ۱۳۸۲ سردبیر خبرورزشی بود که به شوق انتشار روزنامه‌ای که متعلق به خودش باشد، با خبرورزشی خداحافظی کرد. بعد از خداحافظی احمدپور، روزنامه چند روزی به شکل شورایی اداره شد تا این که معاون ناصر احمدپور هم به روزنامه تازه تاسیس او پیوست و عباس عبدالملکی با سمت سرپرست تحریریه عهده‌دار تامین محتوی خبرورزشی شد. عبدالملکی که بعدها حکم سردربیری گرفت تا آخرین روز سال ۱۳۸۶ و به مدت ۵ سال سردربیری خبرورزشی را برعهده داشت تا این که از ابتدای سال ۱۳۸۷ مجددا ناصر احمدپور سردبیر خبرورزشی شد. بازگشت احمدپور با افزایش چشمگیر مخاطبان روزنامه همراه بود ولی این بار همکاری سردبیر با روزنامه یک سال هم دوام نداشت، بنا به دلایلی که خارج از اراده خبرورزشی و احمدپور بود، طرفین پس از یازده ماه همکاری‌شان را قطع کردند. این بار هم حدود یک ماه روزنامه به شکل شورایی اداره شد تا سردبیری به سعید آجورلو رسید که تنها چند ماه روی این صندلی نشست و اواسط سال ۱۳۸۸ جای خود را به علی جوادی داد. جوادی که از مجریان ورزشی تلویزیون و روزنامه‌نگاران جوان و در عین حال باتجربه عرصه ورزش بود، به دلیل فعالیت در روزنامه جام جم، به عنوان دبیر سرویس ورزشی با افکار علیرضا معزی، مدیرمسئول وقت روزنامه و به واسطه همکاری با موسسه خبر به عنوان دبیر سرویس ورزشی خبرآنلاین با گروه رسانه‌ای خبر آشنایی داشت و همین همکاری قبلی و آشنایی و هماهنگی باعث شد عملکرد مطلوبی داشته باشد. جوادی تا روزهای پایانی سال ۱۳۹۴ سردبیر خبرورزشی بود اما پس از ۶ سال و ۶ ماه سردبیری خبرورزشی، استعفای خود را تقدیم کرد تا مهدی هژبری، از روزنامه‌نگاران قدیمی خبرورزشی و معاون علی جوادی سرپرستی تحریریه خبرورزشی را برعهده بگیرد. هژبری که از ابتدای انتشار این روزنامه با زنده‌یاد احمدپور همکاری می‌کرد، با ناصر احمدپور هم به عنوان معاون سردبیر همکاری داشت.

اسکلت اصلی تحریریه خبرورزشی را همان نیروهای سال اول و دوم این روزنامه شکل می‌دهند. مهدی هژبری از سال ۱۳۷۶ و عباس اسدزاده، فتح‌الله فتحی و علی بنی شیخ‌الاسلامی از همین سال، محمد کاظمی، مهدی شیروانی و حبیب افتخاری از سال ۱۳۷۷، فرهاد اشراقی دبیر تحریریه روزنامه، آرتین زهرابی، مهدی زارع و مهدی همدانی از سال ۱۳۷۸، بهروز احمدی و بهزاد آریس از سال ۱۳۷۹ با خبرورزشی همکاری داشتند و به مرور شاهین محمدی، آرش محمدی، پریسا غفاری، ناصر قراگزلو، کاوه علی‌اسماعیلی، سعید اکبری، مهری رنجبر، مرتضی رضایی، امیرعباس واسعی، محمدرضا تاجدوزیان، مهدی یکتا، نصیر مقدری، مسعود اکبری، مجتبی صالح، فرخ حسابی، امید خاکی، سجاد فیروزی، محمدرضا مدنی، زاوش محمدی، علیرضا روش، محمدحسین زرندی، سیدحامد اردهالی و ... هم به خبرورزشی اضافه شدند. استاد اردشیر لارودی و استاد جهانگیر کوثری نیز به اتفاق مجید جلالی در حال حاضر یادداشت‌نویسان ثابت خبرورزشی هستند که حضور و همکاری آنها بار فنی مطالب خبرورزشی را ارتقا بخشیده است. همچنین محمدرضا میرشاه‌ولد نیز به عنوان کاریکاتوریست با خبرورزشی همکاری می‌کند.
 خبرورزشی همگام با سلیقه و پسند مخاطب، در دنیای مجازی هم فعال است و اینستاگرام و کانال تلگرام خبرورزشی از معتبرترین رسانه‌های بخش مجازی هستند و این روزنامه توییتر خود را هم فعال کرده و از سایت رسمی خود نیز در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در آبان ۱۳۹۵ رونمایی کرده است تا در فضای رسانه‌های دیجیتال و مجازی هم حرف اول را بزند.
 در این سال‌ها، روزنامه‌نگاران شاخصی نظیر عباس عبدالملکی، مهرداد فرشیدی، غفور هاشمی، سیامک توکلی، داریوش شهریاری، حامد قاسمی، محسن احمدی، کریم مقدم، علی فولادی‌راد، مجید روان‌ستان، آرش لب‌جویی، آرش ظلی‌پور، علی بحرینی، علی حق‌شناس، رضا امیرشاهی، فرشاد کاس‌نژاد، اسماعیل حیدرپور، افشین عبدالهیان، مهدی حدادپور، کمال ذاکرزاده، برادران خماند، حمید اسکندری، امیرحسین اعظمی، حسین قدوسی و ... در مقاطع مختلف کنار خبرورزشی بوده‌اند.
مدیریت فنی روزنامه و واحد لجستیک را رحیم اخباری برعهده دارد. همکاران بخش فنی در قالب صفحه‌آرایی، ادیت عکس، ویراستاری و تایپ، قاسم خانی، کیومرث وظیفه‌شناس، مژده آجوند، محمود احمدی، مریم قدیانی، یاسمن دراج، رامین قنبری،علی عزیزی، راضیه غلامی، علیرضا فرجی، محمدرضا طیاری، دانیال احمدپور، علیرضا ابراهیمی، علیرضا رمزی، وحید اخباری، محمد محب‌زندی و محمد بذرافشان می‌باشند. در بخش انفورماتیک نیز  پوریا شاکری و علیرضا شاهد حضور دارند.


خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017