-

به گزارش خبرورزشی،رویارویی با العین برای دستیاران منصوریان خاطره بسیار خوشی را تداعی می‌كند. استقلال اسفند سال 77 در مرحله یك‌چهارم نهایی جام باشگاه‌های آسیا العین را با یك گل در خود امارات مغلوب كرد و همان برد زمینه‌ساز صعودش به مرحله نیمه‌‌نهایی مسابقات شد. در آن مقطع علی چینی و محمد خرمگاه هر دو در زمره بازیكنان استقلال بودند و زیر نظر ناصر حجازی فقید توپ می‌زدند. حالا آنها خیلی امیدوارند تا آن خاطره خوش دوباره برای‌شان تكرار شود.

به گزارش خبرورزشی،تنها نكته نگران‌كننده برای استقلالی‌ها بازگشت ابراهیمی است، بازیكنی كه كادر پزشكی استقلال تلاش می‌كنند او را هم آماده حضور در میادین كنند ولی هنوز این اتفاق نیفتاده است. آخرین اخبار هم حاكی از آن است كه ابراهیمی برای رسیدن به این بازی شانس زیادی ندارد و حالا باید دید منصوریان در شرایطی كه ابراهیمی را در اختیار نداشته باشد، كدام بازیكن را جانشین او خواهد كرد. مجید حسینی، مدافع آبی‌ها كه سابقه بازی در هافبك دفاعی را دارد، می‌تواند یكی از گزینه‌های منصوریان باشد.

به گزارش خبرورزشی، اينكه براي ماندن در استقلال به او التماس مي‌كنند كار درستي نيست. نورافكن خيلي دلش بخواهد كه در استقلال بماند. اينكه با اين سن و سال مدير برنامه دارد يا قرار است قرارداد نان و آبداري با استقلال ببندد باز هم دليلي نمي‌شود كسي به او التماس كند.

نورافكن همان‌طور كه خودش مي‌گويد اجازه ندارد زير قول و قرارش بزند‌؛ نه پيشنهاد اروپايي دارد نه در ايران بهتر از استقلال برايش پيدا مي‌شود. پس چرا بايد اين تيم را ترك كند؟

اميد نورافكن را بايد همچنان زير نظر بگيريم. بايد او را بسازيم. بايد هوايش را داشته باشيم. الان همراه تيم جوانان در رقابت‌هاي جام جهاني‌ است اما وقتي برگشت بايد طوري با او برخورد كنيم كه بازي در استقلال را يك افتخار بزرگ بداند. ما بيخودي به كسي التماس نمي‌كنيم‌؛ براي اينكه بچه‌هايي مانند نورافكن در خدمت تيم‌هاي خود باشند بايد بدانند فوتبال ايران از آنها خيلي بزرگ‌تر است‌؛ ما نه التماس مي‌كنيم نه خواهش. بلكه به جواناني مانند نورافكن ياد مي‌دهيم فوتبال را بي‌غرور ادامه بدهند.

 

به گزارش خبرورزشی، اتفاقی كه برای نماینده ایرانی بسیار تلخ محسوب می‌شود. محرومیت پرسپولیس اگرچه اتفاق ناگواری است ولی به نوعی برای استقلالی‌ها یك زنگ خطر بسیار مهم به حساب می‌آید. خود استقلال هم در بازی با لوكوموتیو تاشكند به واسطه ترقه‌اندازی و لیزرافكنی هوادارانش 51 هزار دلار جریمه و تهدید شد كه تكرار این كار باعث محرومیت آبی‌ها خواهد شد. حالا محرومیت پرسپولیس را باید به نوعی آیینه تمام‌نمایی برای استقلال قلمداد كرد. امیدواریم هواداران این تیم درك كنند كه اگر دوشنبه شب به سوی العینی‌ها ترقه انداخته یا لیزر بیفكنند، سرنوشت پرسپولیس در انتظارشان خواهد بود. محرومیتی كه حتی اگر در این فصل اعمال نشود، پاك نشده و فصل بعد به مرحله 

به گزارش خبرورزشی،(البته این قاعده شامل بازیكنانی كه در بازی آخر دو اخطاره شده یا اخراج شده‌اند، نمی‌شود) بنابراین بازیكنان استقلال در جدال رفت مقابل العین با گرفتن كارت زرد محروم نمی‌شوند و فقط در صورتی كه اخراج شوند، بازی برگشت را از دست خواهند داد. این قانون بیش از هركس دیگری به سود مهدی رحمتی شد چون تك اخطاری كه در مرحله گروهی گرفته بود، پاك شده و دیگر مشكلی از این بابت ندارد. البته منصوریان در بازی دوشنبه شب هفته آینده علی قربانی را به دلیل محرومیت در اختیار نخواهد داشت.

سال تاسیس ۱۳۲۴
مدیرعامل سیدرضا افتخاری
سرمربی علی‌رضا منصوریان
کاپیتان سیدمهدی رحمتی
رتبه آسیایی ۲۱

 

افتخارات
 قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا ۲
 قهرمانی در جام در جام آسیا ۰
 قهرمانی در لیگ برتر ایران ۸
 قهرمانی در جام حذفی ایران ۶

 


خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می باشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017