-

به گزارش خبرورزشی علی قربانی در یك پاسكاری ویژه با میلاد زكی‌پور از پشت محوطه جریمه، توپ را هُل می‌دهد به داخل محوطه جریمه‌؛ در این لحظه او می‌توانست سر به هوا شوت بزند، پاس رو به عقب بدهد یا در بهترین حالت ممكن اگر یك یار خودی را دید در عرض زمین پاس بدهد اما قربانی چه كرد؟

توپ را روی دست انداخت. یعنی با پا عوض كردن و توپ را برای خود كاشتن در واقع خودش را صاحب موقعیت گل كرد.

درست است علی قربانی یك پاس خوب از زكی‌پور دریافت كرد اما اوج هنر او كاشتن توپ برای خودش بود.

به این می‌گویند یك پا خودكفایی برای مهاجمی كه دوست دارد جا پای بزرگان در استقلال بگذارد.

گل دوم استقلال محصول هنرنمایی بی‌بدیل علی قربانی در دیدار با لوكوموتیو ازبكستان بود. 

به گزارش خبرورزشی شیرینی این برد آن هم در بحرانی‌ترین شرایط استقلال به قدری زیاد بود كه زمینه بروز اتفاقات جالبی در پایان مصاف دو تیم را فراهم كرد، از جمله اینكه سرمربی آبی‌ها را مجبور كرد برای دقایقی پست خود در تیم را تغییر داده و نقش تداركاتچی استقلال را ایفا كند!

ماجرا از این قرار بود كه علیرضا منصوریان و یكی، دو نفر از دوستانش به عنوان آخرین نفرات اقدام به ترك ورزشگاه از داخل زمین چمن كردند كه در این لحظه چشمان سرمربی استقلال به كیسه توپ‌های نایكی ویژه لیگ قهرمانان آسیا خورد. كیسه‌ای كه از یاد تداركات استقلال رفته و در زمین جا مانده بود و می‌رفت به بحرانی جدید در این تیم تبدیل شود چون این توپ‌ها به صورت محدود از سوی كنفدراسیون فوتبال آسیا در اختیار تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان قرار گرفته و در صورت گم شدن آن، باشگاه با مشكلات زیادی در راه جایگزینی روبه‌رو می‌شود. منصوریان كه در این هفته‌ها كم دردسر برای حفظ آرامش اردوی تیمش نكشیده، وقتی دید كسی نیست كه كیسه توپ‌ها را با خود ببرد، برای چند دقیقه‌ای كیسه را روی دوش خود انداخته و قدم‌زنان ورزشگاه را ترك كرد تا نشان دهد برای موفقیت استقلال حاضر به انجام هر وظیفه‌ای است؛ از سرمربیگری گرفته تا تداركاتچی شدن. 

به گزارش خبرورزشی گفته میشود زمانی از قراردادهای پشت پرده، آپشن‌ها، زیرمیزیها و... باخبر است و حالا كه كار به دعوا كشیده، میخواهد همه چیز را بگوید به همین دلیل بازیكنان استقلال به دنبال حذف او هستند چراكه میدانند زمانی خیلی چیزها را میداند و قصد افشاگری هم دارد. مثل ماجرای بازیكنی كه قرارداد 2/1 میلیاردی دارد ولی از جایی دیگر هم 175 میلیون گرفته و اصلاً در قراردادش نیامده است.

به گزارش خبرورزشی اینطور كه پیداست افتخاری در جلسه‌ای كه با دو عضو هیأت مدیره باشگاه داشته، موضوع دریافت وام 5 میلیاردی را مطرح كرده اما مخالفت زمانی و جهانیان با دریافت چنین وام سنگینی موجب شد عملاً دست باشگاه كاملاً خالی شود. همانطور كه گفته شد اعضای هیأت مدیره معتقد بودند وام 5 میلیاردی و بازپرداخت آن به طور حتم باشگاه را دچار بحران خواهد كرد و بهتر است مشكلی روی مشكلات مالی اضافه نشود. بدقولی افتخاری به بازیكنان موجب دلخوری اعضای تیم شد اما با وساطت منصوریان، توافق شد پول مورد نظر تا آخر هفته به بازیكنان پرداخت شود. دیروز خبر خوشحال‌كننده‌ای به باشگاه استقلال رسید كه قرار است مبلغی حدود 2 میلیارد به حساب باشگاه واریز شود تا به واسطه آن اعضای تیم تا پیش از سال تحویل دریافتی قابل توجهی داشته باشند. 

به گزارش خبرورزشی، امید نورافکن، در ابتدای فصل به دلیل حضور در اردوی تیم ملی جوانان مورد غضب سرمربی استقلال قرار گرفته بود و در نیم فصل ابتدایی دقایقی کمی برای آبی پوشان به میدان رفت. پس از منتفی شدن حضور تیموریان و محرومیت استقلال از نقل و انتقالات نیم فصل، منصوریان مجبور به استفاده از او در پست هافبک دفاعی شد. نورافکن به خوبی پاسخ اعتماد کادرفنی را داد و با انجام بازی های درخشان نظر همه کارشناسان را به خود جلب کرد تا جایی که بسیاری، از احتمال حضور او در اردوی تیم ملی بزرگسالان برای دو دیدار حساس برابر چین و قطر را دادند.
تیم ملی جوانان زیر 20 سال ایران از 30 اردیبهشت تا 21 خرداد ماه باید آماده حضور در جام جهانی شود. با توجه به اینکه نورافکن کاپیتان تیم ملی جوانان است و کی روش تقریبا نفراتش را برای دو بازی پیش رو مقدماتی جام جهانی انتخاب کرده است، شانس حضور پدیده استقلال در اردوی بزرگسالان کم است و در واقع منتفی است.
سال تاسیس ۱۳۲۴
مدیرعامل سیدرضا افتخاری
سرمربی علی‌رضا منصوریان
کاپیتان سیدمهدی رحمتی
رتبه آسیایی ۲۱

 

افتخارات
 قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا ۲
 قهرمانی در جام در جام آسیا ۰
 قهرمانی در لیگ برتر ایران ۸
 قهرمانی در جام حذفی ایران ۶

 


خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می باشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017