-

به گزارش خبرورزشی، اين نگراني هم كاملاً به‌جا بود. آنها مي‌گفتند وريا غفوري زياد مصدوم مي‌شود و گاهي مصدوميت‌هاي سنگين سراغ حيدري هم مي‌‌آيد. چطور منصوريان جناح راستش را با دو بازيكني كه احتمال مصدوميت‌شان وجود دارد، بسته؟ سرمربي استقلال اما به اين توصيه‌ها توجهي نكرد و راست تيمش را به خسرو و وريا سپرد. فصل كه تمام شد، او خيلي زود فهميد راست تيمش لرزان است. وريا چپ و راست مصدوم مي‌شد و خسرو هم به خاطر آسيب‌ديدگي، هفته‌هاي متوالي دور از ميادين بود. اين دو بازيكن هم در بازگشت به استقلال نتوانستند به فرم ايده‌آلي برسند. وريا در اواخر فصل به ويژه بازي‌هاي ضعيف‌تري انجام داد و اشتباهات بازي العين، اوج كار او بود. پس از آن بازي خبر رسيد منصوريان، وريا را نمي‌خواهد. ديروز غفوري با استقلال تمديد كرد. حالا اين سؤال پيش مي‌‌آيد كه آيا منصوريان عبرت نگرفت؟ آيا زمان آن نرسيده بود منصوريان رودربايستي را كنار بگذارد؟ بي‌شك وريا و خسرو دو بازيكني هستند كه مصدوميت‌شان مي‌تواند آنها را هفته‌ها و شايد ماه‌ها از تركيب دور كند و آن‌وقت منصوريان همچنان روي اين دو بازيكن حساب ويژه‌اي باز كرده است. منصوريان فصل قبل ادعا داشت وريا را او جذب نكرده، بلكه قبل از حضورش به تيم ملحق شده است. فصل بعد او ديگر نمي‌تواند چنين بهانه‌اي بياورد. 

به گزارش خبرورزشی، چشمي و ابراهيمي تا پيش از مصدوميت روزبه در فصل پانزدهم اين تيم را در صدر جدول رده‌بندي نگه داشته بودند. ابراهيمي و نورافكن هم فصل پيش با بسته شدن پنجره نقل و انتقالات از سوي فيفا يكديگر را پيدا كردند تا استقلال را از رده هفتم در پايان نيم‌فصل اول به رده دوم در پايان ليگ و قهرماني در نيم‌فصل دوم برسانند. در اين ميان ابراهيمي فصل مشترك موفقيت هافبك دفاعي‌هاي استقلال در اين دو فصل محسوب مي‌شود. حالا كه گفته مي‌شود ابراهيمي مصدوم است و نياز به جراحي دارد و اتفاقاً كادر پزشكي استقلال هم در اين باره سكوت(!) غيرمعمولي را اتخاذ كرده، گفته مي‌شود عليرضا منصوريان به فكر زوج‌سازي تازه‌اي در خط هافبك است. چشمي – نورافكن‌؛ مكمل‌هاي زوج دو فصل اخير اميد ابراهيمي، هر دو جوان، هر دو باانگيزه و هر دو داراي خصوصيت‌هاي دفاعي و بازيسازي. اتفاقي كه مي‌تواند بار ديگر در اين تيم زوج ماندگاري تشكيل داده و خاطره زوج زرينچه – نامجومطلق را زنده كند. 

به گزارش خبرورزشی،همه اينها مي‌تواند درست باشد. از جباري، ميزان آمادگي‌‌اش و شرايط ليگ قطر مي‌شود حدس زد او ديگر آن جباري آماده سال‌هاي گذشته نيست.

تازه از كجا معلوم اين بازيكن دوباره مصدوم نشود؟ همه اين مسائل ترديدهايي در راه بازگشت جباري ايجاد كرده است.

 در حال حاضر هيچ تمايلي از سوي كادر فني براي بازگشت جباري مشاهده نشده‌؛ او در سبد خريد استقلال نيست اما يك سؤال‌؛ در استقلال بازيكني با معيارهاي مجتبي جباري وجود دارد؟ منهاي استقلال آيا در فوتبال ايران يكي مثل جباري كشف شده است؟

تيم‌هاي ما در پست هافبك مياني، هنوز دست به دامن جاسم كرار هستند! يعني هر كاري اين بازيكن مي‌كند كه از ليگ ايران محو شود باز خريدار و مشتري دارد. حالا بگوييد چرا؟

چون فوتبال ما هافبك مياني و طراح توليد نمي‌كند. ما در اين پست مشكل داريم‌؛ هر قدر مدافع، هافبك دفاعي، هافبك كناري و مهاجم نوك داريم در پستي كه خدمت شما عرض كرديم مشكل داريم.

استقلال اگر سراغ جباري نرود با چه گزينه‌اي وارد مذاكره مي‌شود؟ اين تيم نياز به يك بازيساز دارد. استقلال بي‌شك محتاج يك هافبك طراح مياني است كه بتواند در طول فصل وظيفه خطير بازيگرداني را بر‌عهده بگيرد.

وقتي چنين بازيكني در بازار نقل و انتقالات نيست چه بايد كرد؟ آيا سازش با جباري و استفاده از تتمه خلاقيت‌هاي او، با تمام ويژگي‌هايي كه از اين بازيكن سراغ داريم بهتر از آن نيست كه به كل ناديده‌‌اش بگيريم؟

استقلال در صورتي قيد جباري را بايد بزند كه در خط مياني مشكلش با حضور يك هافبك بازيگردان حل شده باشد. 

به گزارش خبرورزشی، وريا غفوري هنوز بعد از جر و بحثي كه با افتخاري در رختكن داشت با مديرعامل باشگاه رودررو نشده و چندان دل خوشي از ماندن در اين تيم ندارد. او به شكل تلويحي به منصوريان پيغام داده: «اگر بمانم... (اگر بماند) فقط به خاطر خود شماست وگرنه...». با اين وجود كه او هنوز براي ماندن در استقلال منتظر اتفاقات ديگري در زمينه بازيكنان مد نظر منصوريان است ولي نه مي‌توان او را جدا شده دانست نه تمديدكننده! درواقع همان‌طور كه در روزهاي قبل هم نوشتيم گفته شده وريا منتظر تعيين تكليف رامين رضاييان با استقلال است. از آن سو رامين هم با سنگ‌اندازي بزرگ و ارائه پيشنهاد 2 ميليارد و نيمي بعد از ابراز رضايت استقلال به پرداخت مبلغ 2 ميليارد و 200 ميليوني(!) هنوز استقلالي‌ها را روي هوا نگه داشته است. او كه گفته مي‌شود درصدد بازي در اروپاست و به نزديكانش گفته اگر در ايران بازي كند فقط يك انتخاب دارد و آن هم استقلال است و با اين حرف دست منصوريان و وريا را هم در پوست گردو كرده است. ولي فعلاً كسي در اين باره خبر دقيقي نداده است. خسرو حيدري در حال حاضر تنها گزينه استقلال در جناح راست است كه قرارداد 3 ساله با استقلال داشته و فعلاً مهمان اين تيم است. خسرويي كه با خسروي سال‌هاي 91 و 92 فاصله‌اي كهكشاني دارد! بهنام برزاي، وينگر راست استقلال هم كه هنوز قراردادش را با اين تيم تمديد نكرده است (تا عصر ديروز كه اين مطلب را آماده چاپ مي‌كرديم هنوز بازيكن آزاد بود). بنابراين راست استقلال با اين وضعيت به شدت مي‌لنگد و شبيه به پاشنه آشيل اين تيم شده است. اين در حالي است كه در آن سوي زمين و در جناح چپ استقلال شاهد هستيم منصوريان با داشتن ميلاد زكي‌پور، داريوش شجاعيان، فرشيد اسماعيلي و يعقوب كريمي، كه گفته مي‌شود بخت زيادي براي ادامه همكاري با استقلال دارد، اوضاع نسبتاً بهتري وجود دارد و چپ منصوريان را پُر نشان مي‌دهد. اگر استقلال در اين فصل داعيه قهرماني دارد بايد بداند با چنين وضعيتي در جناح راست تيمش نمي‌تواند به رده‌هايي بهتر از سومي يا چهارمي فكر كند. 

به گزارش خبرورزشی، روزهايي كه سراسر شوخي و خنده بود. روزهايي كه همسفره شدن استقلالي‌ها كنار هم از نگاه خيلي‌ها اتفاقي نامعمول و منسوخ عنوان مي‌شد اما همين كباب خوردن‌ها و دورهمي‌هاي خودماني با بازيكنان سبب شد تا در روزهاي نقل و انتقالات ليگ هفدهم بازيكناني مانند نورافكن و انصاري يا همين مجيد حسيني جوان كه با پيشنهاد يك ميلياردي ذوب‌آهن مواجه بود، قيد همه چيز را به عشق سرمربي محبوب‌شان بزنند. ظاهراً شيشليك كباب كردن‌ها جواب داده كه امروز اصطلاح «به خاطر منصوريان» را در مصاحبه بيشتر استقلالي‌هاي تمديدي مي‌بينيم و مي‌شنويم. به هر حال اميدواريم تيم خوبي بسته شود. 

سال تاسیس ۱۳۲۴
مدیرعامل سیدرضا افتخاری
سرمربی علی‌رضا منصوریان
کاپیتان سیدمهدی رحمتی
رتبه آسیایی ۲۱

 

افتخارات
 قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیا ۲
 قهرمانی در جام در جام آسیا ۰
 قهرمانی در لیگ برتر ایران ۸
 قهرمانی در جام حذفی ایران ۶

 


خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می باشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017