مهدی طارمی | روزنامه خبرورزشی
-
مهدی طارمی

متولد ۱۳۷۱ در بوشهر و مجرد. مهاجم پرحاشیه‌ای که از لیگ یک آمد و در اولین دربی‌اش روی هر دو گل مؤثر بود تا محبوب سکوها شود. او با یک شادی گل عجیب و سپس رفت و برگشت به ترکیه و چند حاشیه دیگر، سرزبان‌ها افتاد اما با آقای گلی و تأثیر در ۳ پیروزی طی ۵ دربی ظرف دو سال بت محبوب سرخ‌ها شد.البته بار دیگر در ماجرای محرومیت چهار ماهه نشان داد چه استعدادی برای رسیدن از عرش به فرش دارد !

بیوگرافی
با نام کامل مهدی طارمی فرزند علیرضا متولد ۲۷ تیر ۱۳۷۱ در بوشهر است. مهاجم ۱۹۰سانتی‌متری که توسط علی دایی از لیگ یک به پرسپولیس آمد و همان سال اول با درخشش در دربی و زدن پنالتی چیپ به النصر عربستان در آزادی و البته خوشحالی عجیب بعد از گلش به یک قهرمان محبوب نزد پرسپولیسی‌ها تبدیل شد. طارمی در دومین فصل حضور در پرسپولیس آقای گل و بهترین بازیکن لیگ شد. در دربی ۲ گل زد و در تیم ملی فیکس شد تا ناگهان بت محبوب سرخ‌ها شود. او با رفتن به ترکیه و بازگشت عجیبش و البته چند حاشیه خیلی معروف، نشان داده از پتانسیل بالایی برای ماندگاری در خاطره‌ها برخوردار است!طارمی مجرد وبه شدت اهل رفیق بازی است و باند او با مسلمان و احمدزاده و کمال را خیلی ها دلیل مشکلات تیم می دانند. او با رضاییان هم بسیار صمیمی است.

 کارنامه
طارمی فوتبال را از زادگاهش شروع کرد. او در رده‌های پایه برای تیم‌های برق و حیات بوشهر بازی کرد و سپس در سال ۱۳۸۵ به عضویت باشگاه محبوب «ایرانجوان» بوشهر درآمد.
طارمی سال ۱۳۸۸ در هفده سالگی وارد فهرست تیم اصلی ایرانجوان شد و تا سال ۱۳۹۳ برای این تیم بازی کرد. او در مقطعی نیز به شکل قرضی به شاهین بوشهر پیوست و دوباره به ایرانجوان برگشت. سال ۹۳ هم با نظر دایی پرسپولیسی شد.تابستان ۹۵ به ترکیه رفت تا به ریزاسپور بپیوندد اما بدون فسخ رسمی و با دریافت دو میلیارد تومان از هدایتی به تهران برگشت و قراردادش را با پرسپولیس تمدید کرد که سال بعد در حساسترین شرایط بخاطر همین تخلف آشکار چهارماه محروم و پرسپولیس راهم ازدو پنجره نقل و انتقالات محروم کرد. به این ترتیب علاوه بر دریافت چهار میلیاردی یکساله ، راه را برای تمدید به دلخواه(!) دوستانش تا دو فصل بعد باز کرد!

 افتخارات
* طارمی برای تیم ملی جوانان و امید ایران بازی کرد و ۲۶ اردیبهشت ۹۴ توسط کی‌روش به تیم بزرگسالان دعوت شد؛ پس از انتخاب به عنوان بهترین مهاجم لیگ چهاردهم و زدن چیپ مشهور به تیم عربستانی در آزادی. او تاکنون -بار پیراهن ایران را پوشیده و در مسیر رسیدن به جام جهانی ۲۰۱۸ مهره اصلی کی‌روش بود. او - گلی ملی دارد و - اخطار
* در عرصه باشگاهی، طارمی قهرمان و نایب قهرمان لیگ با پرسپولیس شده است. آقای گل لیگ پانزدهم و شانزدهم بهترین بازیکن و بهترین مهاجم دو فصل اخیر و...از دیگر عناوین فردی اوست. طارمی در ۶ دربی ۲ گل زده و ۳ اخطار گرفته است.

وضعیت فعلی

با وجود محرومیت کماکان به اردوهای ملی دعوت ودر تمرینات پرسپولیس حضور دارد.او دیماه به میادین برمیگردد.

 


گردآوری و تنظیم:    عباس واسعی |  ۴ آبان ۱۳۹۵

آخرین ویرایش:        عباس واسعی |  ۱۴  آبان ۱۳۹۶

مهدی طارمی

شناسنامه

نام کامل

مهدی طارمی

زادگاه

بوشهر- ایران

زادروز

۲۷ تیر ۱۳۷۱

اطلاعات باشگاهی

باشگاه

پرسپولیس

شماره پیراهن

۹

 

آخرین مطالب مهدی طارمی
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017