علی‌اکبر طاهری | روزنامه خبرورزشی
-
-
علی‌اکبر طاهری

متولد ۱۳۵۵ در تهران. مدیری صنعتی با سابقه کار در عالی‌ترین سطوح و شرکت‌های بزرگ که سال ۹۲ همزمان با وزارت محمود گودرزی در ورزش وارد عرصه مدیریت کلان ورزشی شد. عضویت در هیأت مدیره پرسپولیس و سپس سرپرستی این باشگاه در کرسی مدیرعاملی همراه با حمایت بی‌چون و چرای وزیر، از طاهری مدیری قدرتمند ساخت.

بیوگرافی
متولد ۱۳۳۵ در تهران. وقتی وزیر ورزش در سال ۱۳۹۲ و در نخستین سال تصدی خود اسامی هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس را اعلام کرد، کمتر کسی در فوتبال ایران علی‌اکبر طاهری را می‌شناخت. او تنها مهره معتمد وزیر معرفی می‌شد و وقتی در پی حوادث مربوط به دوران مدیریت حمیدرضا سیاسی، طاهری در ۲ مقطع حکم سرپرستی باشگاه پرطرفدار را از وزارت گرفت، مشخص شد تا چه حد مورد اعتماد محمود گودرزی است. به خصوص که او هرگز سمت مدیرعاملی را نپذیرفت و با حکم سرپرستی راحت به رتق و فتق امور می‌پرداخت و در ۲ مقطع نیز استعفای او، اگرچه از دید عده‌ای صوری و جهت تحکیم مواضع بود، از طرف وزیر رد شد.

 کارنامه
طاهری را در ورزش کسی نمی‌شناخت اما نزدیکانش در همان بدو تصدی او در پرسپولیس گفتند عاشق فوتبال و بازیکنی باتکنیک بوده که دوستانش وی را «علی مارادونا» صدا می‌زده‌اند!
طاهری لیسانس اقتصاد را از دانشگاه علامه طباطبایی گرفت. فوق‌لیسانس مدیریت از دانشگاه آزاد و مدرک MBA از دانشگاه SURREY انگلستان. در سوابق کاری او نیز از سال ۱۳۶۰ ریاست هیأت مدیره تعاونی تولیدی، مدیرعامل مجتمع صنعتی نیرپارس، مدیر بازرگانی مرکز تهیه و توزیع فلزات ساختمانی، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل گروه صنعتی خاور و حضور در هیأت مدیره‌های شرکت پیستون‌سازی، ساپکو ایران خودرو، لاستیک بارز، گسترش ایران خودرو، بن‌رو، لیزینگ توسعه صنعت پارس و... به چشم می‌خورد اما عضویت در هیأت مدیره گروه صنعتی ایران خودرو و شرکت دخانیات ایران از همه مهم‌تر است. او سال ۹۲ مشاور اقتصادی وزیر ورزش شد و رئیس صندوق حمایت از پیشکسوتان و البته عضو هیأت مدیره پرسپولیس.

 افتخارات
طاهری در دوران مدیریت پرسپولیس یک نایب‌‌قهرمانی در لیگ پانزدهم دارد.

 

 


گردآوری و تنظیم:    عباس واسعی |  ۱۰ آبان ۱۳۹۵

آخرین ویرایش:        عباس واسعی |  ۱۰ آبان ۱۳۹۵

علی‌اکبر طاهری
علی‌اکبر طاهری

شناسنامه

نام کامل

علی‌اکبر طاهری

زادگاه

تهران- ایران

زادروز

۱۳۳۵

اطلاعات باشگاهی

باشگاه

پرسپولیس

سمت

مدیرعامل

آخرین مطالب علی‌اکبر طاهری
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می باشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017