بوژیدار رادوشوویچ | روزنامه خبرورزشی
-
بوژیدار رادوشوویچ

متولد ۱۳۶۸ شمسی. دروازه‌بانی که تابستان ۱۳۹۵ در پی جدایی ناگهانی لوبانوف ازبک به عنوان گلر دوم و ذخیره بیرانوند از کشور سرمربی و سایر مربیان پرسپولیس جذب شد و با نفوذ به قلبها سال ۹۶ هم قراردادش تمدید شد.

بیوگرافی
با نام کامل بوژیدار رادوشوویچ متولد ۴ آوریل ۱۹۸۹ (۱۵ فرودین ۱۳۶۸) در شهر «اسپیلت» یوگسلاوی سابق است که هم‌اکنون این شهر در خاک کشور کرواسی است. این دروازه‌بان ۱۸۷ سانتی‌متری در تابستان ۱۳۹۵ و زمانی که «لوبانف» سنگربان ازبک پرسپولیس به نحوی شگفت‌انگیز دلش برای کشورش تنگ شد(!) برای جانشینی او با مبلغی «معقول» به گفته مدیران سرخ، جذب شد تا ذخیره مطمئن برای علیرضا بیرانوند باشد. آن‌قدر از این هموطن برانکو و دستیارانش (که همه کروات هستند) در بدو ورود به تهران تعریف شد که عده‌ای فکر کردند جایگاه بیرانوند نیز به خطر افتاده اما در عمل، وقتی در غیاب ملی‌پوشان در جام حذفی برابر قشقایی شیراز به رادوشوویچ فرصت بازی رسید، پرسپولیس در همان گام اول جام حذفی ۹۶-۹۵ حذف شد!البته بوژیدار بعدا جاافتاد و هر وقت به میدان رفت خوب بود.

 کارنامه
رادوشوویچ انتخاب برانکو مربی دروازه‌بان‌ها و دستیار اولش، ایگور پانادیچ است. او فوتبال را از سال ۲۰۰۷ (۸۶) به شکل حرفه‌ای از باشگاه مشهور و قدیمی «هایدوک اسپلیت» شروع کرد، جایی که از آکادمی جوانانش فارغ شده بود. رادوشوویچ تا سال ۲۰۱۱ با هایدوک قرارداد داشت اما برای بازی کردن و کسب تجربه (در هایدوک گلر ذخیره دیگران بود) به باشگاه HRVACE، MOSOR و IMOTSKI  و ژلیز سارایوو به شکل قرضی پیوست. سال ۲۰۱۱ راهی «بودوکنست» شد، سال بعد «سولین» و سال بعد «ایسترا» که در هیچ‌کدام نیز گلر اصلی نبود و در سال به تعداد انگشتان یک دست بازی نمی‌کرد! سال ۲۰۱۳ را در «ایسترا» شروع کرد، سپس به «سیبنیک» رفت و در انتها از «اینتر زاپرسک» سردرآورد و در این باشگاه دسته دومی بالاخره فیکس شد. سال ۲۰۱۴ مقصد رادوشوویچ «کوپر» بود و سال ۲۰۱۵ در «بالماژ جواروس» و سال ۲۰۱۶ نیز تحت قرارداد «دبرسنی» که از آنجا به پرسپولیس پیوست.»

 افتخارات
* رادوشوویچ در هیچ باشگاه لیگ برتری و لیگ یکی کرواسی و یا سایر کشورهای منطقه بالکان بازی نکرده تا در افتخاری سهیم باشد. تنها به گفته مدیر برنامه‌هایش سال ۲۰۰۵ عضو تیم ملی نوجوانان کرواسی بوده و سال ۲۰۰۶ در تیم ملی جوانان این کشور یک بار به میدان رفته است.

وضعیت فعلی 

رادو کماکان ذخیره بیرانوند در پرسپولیس است ( ۱۳۹۷-۱۳۹۶ )او پس از ماندن برانکو اولین بازیکنی بود که قراردادش را با سرخها تمدید کرد..

 


گردآوری و تنظیم:    عباس واسعی |  ۱۰ آبان ۱۳۹۵

آخرین ویرایش:        عباس واسعی |  ۲۷ دی ۱۳۹۶

بوژیدار رادوشوویچ

شناسنامه

نام کامل

بوژیدار رادوشوویچ

زادگاه

اسپیلت - کرواسی

زادروز

۴ آوریل ۱۹۸۹ (۱۵ فرودین ۱۳۶۸)

اطلاعات باشگاهی

باشگاه

پرسپولیس

سمت

۴۴

 

آخرین مطالب بوژیدار رادوشوویچ
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017