فولاد خوزستان | روزنامه خبرورزشی
-
فولاد خوزستان

بهترین و پرافتخارترین باشگاه فوتبال خوزستانی که بعید است رقیبی در عرصه ساختاری پیدا کند. فولاد هم طعم قهرمانی را در لیگ حرفه ای چشیده و هم سقوط به دسته پایین تر و البته در شروع هر فصل در صف مدعیان بالقوه قهرمانی است.

 تاریخچه

باشگاه جنوب اهواز در سال ۱۳۳۷ تأسیس و با انتخاب رنگ قرمز برای پیراهنش مبدل به قطب مخالف استقلال اهواز شد. در دهه ۵۰ وارد لیگ شد، در دهه ۶۰ تحت پوشش شرکت «نورد و لوله» رفت و تا دهه ۷۰ با این عنوان در لیگ آزادگان حضور داشت و بالاخره با فولاد ادغام و با سرمایه‌گذاری روی آکادمی به سازنده‌ترین باشگاه کشور در رده‌های پایه مبدل شد.

 افتخارات

* فولاد پس از سپاهان دومین باشگاه شهرستانی است که به عنوان قهرمانی لیگ در ایران می‌رسد. فولاد لیگ چهارم (۸۴-۸۳) حرفه‌ای را با اقتدار برد و در فصل سیزدهم (۹۳-۹۲) نیز این عنوان را تکرار کرد.

* رکورد گلزنی در یک فصل توسط یک بازیکن (آقای گل) در تاریخ لیگ ایران، در اختیار یک فولادی است. رضا نوروزی با ۲۴ گل در لیگ دهم (۹۰-۸۹).

* جنوب در دوره هشتم جام حذفی (۷۳-۷۲) به فینال رسید و بدون باخت، بخاطر گل زده در خانه حریف، طی دو بازی رفت و برگشت با نتیجه (۱-۱) قهرمانی را به سایپا واگذار کرد.

 

وضعیت فعلی

پس از ناکامی نعیم سعداوی در لیگ شانزدهم، مدیران فولاد دست به خانه تکانی در کادرفنی زده و پورموسوی را از تیم رقیب جذب کردند. فولاد با او لیگ هفدهم را خوب شروع و دوباره مدعی است.

---------------------------------------------------------------------------------------

گردآوری و تنظیم:    عباس واسعی |  ۱۳ تیر ۱۳۹۵

آخرین ویرایش:        عباس واسعی |  ۲ آبان ۱۳۹۶

فولاد خوزستان

نام باشگاه

فولاد خوزستان

مالک باشگاه

شرکت ملی فولاد

سال تاسیس

۱۳۷۳

ورزشگاه

تختی اهواز – غدیر اهواز

مدیرعامل

علیرضا اژدری‌زاده

سرمربی

سیروس پورموسوی

کاپیتان

۱- ایوب والی
۲-ایمان مبعلی

 

آخرین مطالب فولاد خوزستان
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017