لئوناردو پادوانی | روزنامه خبرورزشی
-
لئوناردو پادوانی

متولد ۱۹۸۳ (۱۳۶۲ شمسی) مدافع ۱۹۵ سانتی‌متری و برزیلی که در لیگ حرفه‌ای ایران پیراهن فولادخوزستان، نفت تهران و سپاهان اصفهان را پوشیده و با کلی کش و قوس بالاخره در لیگ شانزدهم آبی‌پوش شد.

 

بیوگرافی

با نام کامل لئونادرو پادوانی سلین متولد ۲۱ دسامبر ۱۹۸۳ (اول دی‌ماه ۱۳۶۲ شمسی) در شهر کاستلا از ایالت اسپیرتیو سانتو کشور برزیل است. مدافعی که در سال‌های دهه ۹۰ در لیگ برتر حرفه‌ای برای تیم‌های مختلفی بازی کرد و کاملاً به فارسی مسلط شد، به گونه‌ای که نقش مترجم را برای سایر هموطنانش بازی می‌کند! این مدافع میانی ۱۹۶ سانتی‌متری که مثل همه برزیلی‌ها لقب دارد (پادو) متأهل و صاحب دو فرزند است که خانواده او نیز در ایران زندگی می‌کنند. برادر کوچک او نیز فوتبالیست حرفه‌ای است.

 

کارنامه

پادو فوتبال باشگاهی را از سال ۲۰۰۱ (۱۳۸۰) از جوانان «برازیلینسه» شروع کرد و پس از تجربه بازی در لیگ A و B کشورش و باهیا و «حتا» امارات، تابستان ۱۳۹۱ به لیگ برتر ایران آمد و فصل دوازدهم با پیراهن قرمز فولاد خوزستان طی ۲۳ بازی دو گل زد و در تمام مناطق خط دفاعی آن قدر خوب بازی کرد که قراردادش تمدید شد. سال ۱۳۹۲ او در مقطعی کوتاه برای ۵ بازی به صورت قرضی به الریان قطر رفت و دوباره به لیگ ایران برگشت، این بار پیراهن نفت تهران در لیگ چهاردهم. تابستان ۹۴ پادوانی راهی سپاهان شد تا مدافع عنوان قهرمانی را در ایران و آسیا کمک کند اما برای صدور رضایتنامه‌اش به مشکل خورد و کل نیم‌فصل اول لیگ پانزدهم بیرون نشست تا نبودش از دلایل برکناری فرکی عنوان شود. تابستان ۱۳۹۵ گفته شد او به دلیل همان مشکل دیگر نمی‌تواند در ایران بازی کند اما وقتی نام کنعانی‌زادگان از لیست استقلال خارج و آبی‌ها او را برای جایگزینی این مدافع در لیگ شانزدهم کاندید کردند، باشگاه سپاهان مدعی قرارداد او شد و سرانجام پس از ۶ هفته کش و قوس پادوانی رسماً آبی‌پوش شد و در لیگ هفدهم نیز آبی پوش ماند.
 

افتخارات

پادوانی بازی ملی در هیچ سطحی ندارد که البته برای برزیلی‌ها در فوتبال عیب محسوب نمی‌شود. او در ایران، با فولاد در لیگ سیزدهم ۹۳- ۹۲ قهرمان شد و با نفت در لیگ چهاردهم تا روز آخر صدرنشین بود که در نهایت سوم شد.لیگ شانزدهم با استقلال نایب قهرمان شد.

وضعیت فعلی

پادووانی نه در دوره منصوریان و نه در تفکرات شفر جایی در ترکیب نداشته و فصل (۹۷-۹۶) نیمکت نشین محض بود و اولین کاندیدای جدایی در نیم فصل

 


گردآوری و تنظیم:    عباس واسعی |  ۲۸ مهر ۱۳۹۵

آخرین ویرایش:        عباس واسعی | ۶ آبان ۱۳۹۶

لئوناردو پادوانی

شناسنامه

نام کامل

لئوناردو پادوانی سلین

زادگاه

کاستلا - برزیل

زادروز

۲۱ دسامبر ۱۹۸۳ (۳۰ آذر ۱۳۶۲)

اطلاعات باشگاهی

پست

مدافع

شماره پیراهن

۹۰

آخرین مطالب لئوناردو پادوانی
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017