مهدی رجب‌زاده | روزنامه خبرورزشی
-
- دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶13:19
-
-
-
-
-
-
مهدی رجب‌زاده

متولد ۱۳۵۷ در کازرون. لقب قالی‌کرمان به این هافبک ۱۷۴ سانتی‌متری که بیشتر از هر مهاجمی در تاریخ ادوار لیگ گل زده کاملاً برازنده اوست. رجب‌زاده شیرازی یکی از نماد‌های فوتبال اصفهان شده است.


بیوگرافی
* مهدی رجب‌زاده متولد ۳۱ خرداد ۱۳۵۷ در کازرون است. مهاجم گلزنی که جزو رکوردداران لیگ حرفه‌ای است و اولین هافبک که آقای گل در لیگ ششم شد و بدون بازی در تهران لژیونر. رجب‌زاده که تا۳۸ سالگی  جزو بهترین‌های لیگ بود، سال ۸۰ ازدواج کرد و صاحب یک دختر و یک پسر به نام محمدمهدی است.


کارنامه
رجب‌زاده فوتبال را از سال ۱۳۷۱ در ۱۴ سالگی از باشگاه جم شیراز شروع کرد. او تا سال ۱۳۷۶ در این تیم بود و سپس برای گذراندن خدمت سربازی به فجرسپاسی شیراز پیوست. حضور او در فجر با صعود تیم به سطح اول فوتبال ایران و سپس راه‌اندازی لیگ برتر حرفه‌ای گره خورد و رجب‌زاده به عنوان یک ستاره سال ۱۳۸۲ به ذوب‌آهن اصفهان رفت.
سال ۸۶ در پایان لیگ ششم، رجب‌زاده که آقای گل مشترک شده بود از فرصت استفاده و راهی الامارات شد. یک سال بعد به الظفره پیوست اما سال ۸۷ تمام نشده به لیگ برتر برگشت و این بار پیراهن مس کرمان را پوشید. سال ۸۹ به ذوب‌آهن برگشت و سال ۹۰ دوباره به فجرسپاسی. رجب‌زاده سال ۱۳۹۱ درپی سقوط فجرسپاسی به ذوب‌آهن رفت و ظاهراً با پیراهن سبز و بازوبند کاپیتانی بازنشسته می‌شود.


افتخارات
* رجب‌زاده با فجرسپاسی ۳ سال متوالی در فینال جام حذفی حاضر و یک قهرمانی کسب کرد. او با ذوب‌آهن هم ۳ بار فاتح این تورنمنت شد و با این تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا و نایب‌قهرمانی لیگ برتر هم رسید.
* رجب‌زاده سال ۸۵ توسط قلعه‌نویی به تیم ملی دعوت و در ۱۳ بازی رسمی ملی ۲ گل زده است.

 

وضعیت فعلی

باآمدن امیر قلعه نویی به ذوب آهن رجب زاده جایگاه خود در ترکیب اصلی را از دست داده و در لیگ هفدهم تا نیم فصل یک نیمکت نشین محض بود..


گردآوری و تنظیم:    عباس واسعی |  ۲۴ دی ۱۳۹۵

آخرین ویرایش:        عباس واسعی |  ۱۴ آبان ۱۳۹۶

مهدی رجب‌زاده

شناسنامه

نام کامل

مهدی رجب‌زاده

زادگاه

کازرون - فارس

زادروز

۳۱ خرداد ۱۳۵۷

اطلاعات باشگاهی

باشگاه

ذوب‌آهن

شماره پیراهن

۳۰

 

آخرین مطالب مهدی رجب‌زاده
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017