بزرگان در خطر حذف از جام درجه 2! | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


پنج شنبه ۴ آذر ۱۳۹۵ در ساعت 17:47
کد مطلب: 101777

مرحله گروهی ليگ اروپا‌؛ هفته پنجم
بزرگان در خطر حذف از جام درجه 2!
0
comment0
sharing

امشب تکلیف تیمهای بزرگ در مرحله گروهی لیگ اروپا تا حد زیادی مشخص خواهد شد.

امشب ديدارهاي هفته پنجم ليگ اروپا هم برگزار خواهد شد و تيم‌هاي منچستريونايتد و رم ديدارهاي حساسي خواهند داشت كه در صعودشان تأثيرگذار خواهد بود و از طرفي اينترميلان آخرين شانسش براي صعود را امتحان خواهد كرد.

 

مورينيو از شر ليگ اروپا خلاص مي‌شود؟

از همان ابتداي حضور ژوزه مورينيو در منچستريونايتد مشخص بود او چندان از اينكه تيمش را بايد در ليگ اروپا به ميدان بفرستد راضي نيست. تيم او شروع خوبي نداشت و در گام اول برابر فاينورد شكست خورد و پس از دو برد يك شكست ديگر برابر فنرباغچه كسب كرد تا با 6 امتياز در رده سوم قرار بگيرد. شياطين سرخ امشب بايد دوباره برابر فاينورد قرار بگيرند و احتمالاً آقاي خاص انگيزه گرفتن انتقام شكست بازي رفت برابر اين حريف را دارد. شياطين ‌سرخ در ليگ برتر اوضاع خوبي ندارند و هفته پيش هم با وجود برتري نسبي مقابل آرسنال نتوانستند پيروزي‌شان را حفظ كنند. شايد مورينيو با حذف تيمش و برداشته شدن فشار بازي‌هاي ليگ اروپا چندان هم ناراحت نشود. اگرچه دبل شدن برابر حريف هلندي چندان هم باب ميل هواداران منچستريونايتد نيست و احتمالاً صبر آنها را لبريز خواهد كرد. بالاتر از منچستريونايتد 6 امتيازي در اين گروه دو تيم 7 امتيازي هستند و تيم انگليسي مي‌تواند با يك برد حتي به صدر جدول هم برسد. بازي‌هاي امشب تا حد زيادي سرنوشت تيم‌هاي صعود‌كننده را مشخص خواهد كرد. زوريا لوهانسك اوكراين تيم 2 امتيازي گروه چندان اميدي به صعود ندارد اما همان تيمي ا‌ست كه در اولين بازي موفق شد فنرباغچه را متوقف كند.

 

جالوروسي به دنبال حتمي كردن صعودش

شاگردان لوچانو اسپالتي هرطور كه شده در گروه E موفق شدند به صدر جدول برسند. در بين تيم‌هاي بزرگ حاضر در ليگ اروپا شرايط آنها خوب است اما يك لغزش مي‌تواند صعودشان را به خطر بيندازد. جالوروسي بازي‌هاي پرگلي را سپري كرده و هفته قبل با برتري 4 بر 2 مقابل آستريا وين اختلافش با حريف اتريشي را به 3 امتياز رساند. هفته نخست ويكتوريا پلژن موفق شد رم را با نتيجه مساوي يك - يك متوقف كند و امشب بايد ديدار برگشت دو تيم در ورزشگاه المپيكو شهر رم برگزار شود. پس از رم 8 امتيازي، آستريا وين، آسترا جورجيو و ويكتوريا پلژن هم با 5، 4 و 3 امتياز شانس صعود دارند و نمي‌توان بازي‌هاي اين گروه را كم‌اهميت قلمداد كرد. رم در بازي آخرش در سري A برابر آتالانتا شكست خورد و انگيزه جبران در بازي امشب برابر حريفش از جمهوري‌ چك را دارد. آستريا وين در بازي رفت حريف رومانيايي را شكست داد و در بازي برگشت مي‌تواند با كسب 3 امتياز صعودش را در كنار رم قطعي كند.

 

آخرين اميد اينتر

روزهاي اينتر خوب سپري نمي‌شد و به همين دليل هيچ موفقيت قابل ذكري به غير از يك برد برابر ساوتهمپتون به دست نياورده. آن‌طور كه نراتزوري در هفته اول برابر حريف كم‌نام و نشانش از رژيم صهيونيستي شكست خورد، مي‌شد فهميد اين تيم شانسي براي صعود كردن از گروه K ليگ اروپا ندارد. 2 باخت و يك برد دستاورد فرانك دي‌بوئر بود و پس از اخراج او هم با مربي موقت اين تيم يك شكست ديگر را پذيرفت تا عملاً شانس صعودشان از دست برود. روي كاغذ تيم 3 امتيازي اينترميلان مي‌تواند با دو برد و اميد به لغزش اسپارتا پراگ 9 امتيازي و ساوتهمپتون 7 امتيازي به مرحله بعدي صعود كند. امشب بايد در ديدار برگشت برابر هاپوئلي به ميدان بروند كه در عين ناباوري بازي رفت را 2 بر صفر از آنها شكست خوردند. اين نخستين حضور نراتزوري با استفانو پيولي در ليگ اروپاست و شايد پيولي تنها به گرفتن دو نتيجه آبرومند در ديدارهاي باقي‌ مانده فكر كند. بازي اسپارتا پراگ و ساوتهمپتون به ميزباني تيم اهل جمهوري‌ چك يكي از حساس‌ترين بازي‌هاي امشب است كه تقريباً تكليف صدرنشين گروه را مشخص خواهد كرد.

 

 

 

 

 

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017