ليگ اروپا برای مورينيو جدی شد | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب لیگ اروپا
آرشیو
پربحث ترین


پنج شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ در ساعت 13:02
کد مطلب: 102956

مرحله گروهی ليگ اروپا‌؛ هفته ششم
ليگ اروپا برای مورينيو جدی شد
0
comment0
sharing

امشب مرحله گروهی لیگ اروپا هم با برگزاری 24 دیدار به پایان خواهد رسید.

مرحله گروهي ليگ اروپا هم امشب با برگزاري ديدارهاي هفته ششم 12 گروه به پايان خواهد رسيد و از تيم‌هاي مطرح منچستريونايتد شانس خوبي براي صعود دارد و رم به عنوان صدرنشين صعود كرده.

 

شياطين ‌سرخ آماده صعود

در حالي كه به نظر مي‌رسيد شياطين‌ سرخ چندان به ليگ اروپا اهميتي نمي‌دهند هفته قبل با برد قاطع 4 بر صفر برابر فاينورد شرايط‌شان را به طور كلي عوض كردند و حالا اميد دارند تا حتي صدرنشين گروه A شوند. در صورتي كه صعود منچستريونايتد قطعي شود بايد شاگردان مورينيو را يكي از شانس‌هاي اصلي قهرماني بدانيم. شايد اوضاع و احوال يونايتد در ليگ برتر باعث شده تا آقاي خاص به طور ويژه به ليگ اروپا توجه كند و زخم‌هاي تيمش را در اين رقابت‌ها التيام ببخشد. شاگردان مورينيو امشب برابر زوريا لوهانسك اوكراين قرار خواهند گرفت كه هيچ شانسي براي صعود ندارد و روي كاغذ مي‌توان سه امتياز را به حساب منچستري‌ها واريز كرد. از سوي ديگر هر نتيجه‌اي در بازي فاينورد و فنرباغچه به غير از پيروزي تيم تركيه‌اي منچستريونايتد را صدرنشين خواهد كرد. البته منچستر نبايد خيلي نگران اول يا دوم شدن باشد چراكه در ليگ اروپا بسياري از صدرنشين‌هاي گروه‌هاي ديگر به قدرتمندي اين تيم نيستند و تنها بايد نگران رويارويي با تيمي مثل رم باشند. پس از سه تساوي يك-يك متوالي براي منچستريونايتد در ليگ جزيره با برد در ليگ اروپا موقتاً جبران خواهد شد. مورينيو اعتراف كرده كه تيمش شانس چنداني براي قهرماني در ليگ برتر ندارد. البته او تقريباً مجبور شده اين اعتراف را بكند چراكه واقعاً تيمي كه در 8 بازي 9 امتياز مي‌گيرد تيمي در قد و قواره قهرماني نيست. ليگ اروپا براي منچستري‌هاي جدي و جدي‌تر شده و بايد ديد شياطين ‌سرخ تا چه مرحله‌اي پيش مي‌روند.

 

تدارك رم براي مرحله حذفي

جالوروسي هم يكي از شانس‌هاي قهرماني در ليگ اروپا محسوب مي‌شود. عملكرد شاگردان اسپالتي هفته به هفته بهتر شد و دو هفته اخير با 4 گل آستريا وين و ويكتوريا پلژن را شكست دادند تا هم صعودشان قطعي شود و هم صدرنشيني. رم هفته قبل بازي حيثيتي برابر لاتزيو را با بردي شيرين سپري كرد و روحيه خوبي براي بازي امشب برابر آسترا جورجيو روماني دارد. رمي‌ها بازي رفت را برابر اين رقيب با چهار گل بردند و بازي امشب آنها تنها در سرنوشت رقيب تأثيرگذار خواهد بود. آسترا با 7 امتياز بالاتر از آستريا وين قرار گرفته كه 5 امتياز دارد. در بازي رودررو رومانيايي‌ها به دليل دريافت 3 گل در خانه با وجود تساوي 4-4 در مجموع دو بازي بازنده هستند و در صورتي كه امتيازها برابر شود آستريا صعود خواهد كرد. شاگردان اسپالتي امشب سعي مي‌كنند بازي جوانمردانه‌اي به نمايش بگذارند كه براي خودشان هم بازي تداركاتي خوبي پيش از حضور در مرحله حذفي باشد.

 

 خداحافظي با اينتر نگون‌بخت

اينتر تيمي بود كه در شروع رقابت‌هاي ليگ اروپا شانس اول صدرنشيني در گروه K محسوب مي‌شد اما يك هفته پيش از پايان يافتن مرحله گروهي نراتزوري با اين رقابت‌ها وداع كرد. امشب بازي خداحافظي آنها هم تأثيري در سرنوشت گروه نخواهد داشت چراكه اسپارتا پراگ با 12 امتياز صدرنشين شده و ساوتهمپتون و هاپوئل هر دو 7 امتيازي هستند. اين بازي تنها مي‌تواند براي شاگردان پيولي حكم خداحافظي آبرومندانه با ليگ اروپا را داشته باشد، در صورتي كه در جوزپه مه‌آتزا از پس حريف چكي بربيايند. ساوتهمپتون و هاپولي بازي مهمي را برگزار مي‌كنند كه تساوي با گل در آن منجر به حذف انگليسي‌ها خواهد شد، چراكه بازي رفت با نتيجه تساوي بدون‌گل تمام شده است.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017