فوتسال، المپیک و ما! | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب یادداشت
آرشیو


سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ در ساعت 12:50
کد مطلب: 103608

فوتسال، المپیک و ما!
0
comment0
sharing

ماهیت فوتسال بر اساس تعریف‌های جامعه‌شناسانه امروز، جذاب و تماشاگرپسند است، چرا؟ اولین فاکتور مثبت و شاید دلنشین فوتسال این است که در داخل سالن، هوای گرم، بدون برف و باران و باد انجام میشود.

این ویژگی را تماشاگر میپسندد و از آن استقبال میکند. کمیته بین‌المللی المپیک نیز به این ویژگی پی برده و آن را جانشین فوتبال المپیک کرده است. این تصمیم برای ما یک شانس بزرگ است، چون فوتسال ما در دامنه بالای فوتسال جهان است و نیاز به پایه‌ریزی و شروع از مراحل ابتدایی ندارد. ما جزو قدرت‌های بزرگ فوتسال جهانیم و باید از این فرصت بهترین استفاده را بکنیم. تمام کشورهای پنج قاره به طور جدی فوتسال را جزو برنامه‌های اساسی ورزش خود قرار داده‌اند و برای آن سرمایه‌گذاری اساسی کرده‌اند. امروز آسیاییها برای بازیهای زیر 20 سال هجوم آورده‌اند و به این باور رسیده‌اند که از این رشته المپیکی باید بهترین بهره‌برداری را بکنند. خوشبختانه فوتسال ما در هر دو رشته مردان و زنان شرایط خوبی دارد و شاید زنان ما بتوانند مدال هم بیاورند. تمام این حرکت‌ها در صورتی به بار مینشیند که علی کفاشیان چون فوتبال، تمام انرژی را برای فوتسال بگذارد. کفاشیان با فوتسال به خواسته‌های خود که در فوتبال از آن محروم شد، زودتر میرسد و میتواند با فوتسال مردان و زنان، به شاخص‌های مدیریتی در جهان دست یابد. آسیاییها حرکت خود را آغاز کرده‌اند. کشورهایی چون قرقیزستان، ازبکستان، عراق و حتی ژاپن و کره‌جنوبی توجه خاصی به آن نموده‌اند و بودجه‌ای جداگانه برای آن در نظر گرفته‌اند. غفلت نکنیم، مغرور نشویم، قدرت‌های آسیا و جهان با فوتسال به المپیک میآیند و هر کدام میتوانند برای ما یک حریف همسان شوند.

آقای کفاشیان، از همین امروز برویم برای برنامه‌ریزی برای نوجوانان، جوانان، امید و بزرگسالان تا از کورس فوتسال آسیا و جهان عقب نمانیم. در این میان زنان را فراموش نکنید.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017