استقلال در انتظار حریف هراس انگیز ۱۰۰ میلیاردی | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب لیگ قهرمانان آسیا
آرشیو
پربحث ترین


پنج شنبه ۲ دی ۱۳۹۵ در ساعت 15:45
کد مطلب: 104584

السد سد دشوار آبی پوشان برای رسیدن به آسیا
استقلال در انتظار حریف هراس انگیز ۱۰۰ میلیاردی
0
comment0
sharing

در شرایطی که قرعه‌کشی رقابت‌های این فصل بازتاب گسترده‌ای در سطح رسانه‌های عرب حاشیه خلیج فارس داشت روزنامه الوطن در گزارشی ویژه به بررسی شرایط دو نماینده پلی‌‌آفی قطر و رقبای‌شان در این مرحله پرداخت.

به گزارش روزنامه خبرورزشی، در این گزارش الوطن با تعریف و تمجیدهای بسیار زیاد از السد نوشت: «قرعه دشواری نصیب السد شد، شاید دشوارتر از الجیش که باید به مصاف بنیادکار برود. استقلال ایران از آن دست تیم‌های پرطرفدار و پرافتخار در قاره آسیاست که روز 7 فوریه باید در آزادی از السدی‌ها پذیرایی کند. السد فصل قبل در همین مرحله از رسیدن به مرحله گروهی با شکست برابر الجزیره بازماند اما امسال تیمی که فریرای پرتغالی در اختیار دارد قابل مقایسه با تیم فصل قبل نیست. السد تیمی است مستحکم در دفاع و ویرانگر در حمله که در این هفته‌ها به هیچ رقیبی رحم نکرده و متوقف کردن این تیم با مهره‌های سرشناسی که دارد اصلاً کار آسانی نیست». اشاره الوطن به نقاط قوت السد برمی‌گردد؛ به آماری که سفیدپوشان دوحه در لیگ ستارگان به ثبت رسانده و در جایگاه دوم جدول قرار گرفته‌اند.

السد با گذشت 11 هفته از رقابت‌های لیگ ستارگان قطر 38 گل به ثمر رسانده که میانگین 8/3 گل در هر بازی محسوب می‌شود. آماری خیره‌کننده برای یک تیم عربی که نشان می‌دهد شاگردان اوسوالدو فریرا در ساختار تهاجمی فوق‌‌العاده قدرتمند و ویرانگر هستند. سود بردن از بازیکنانی گلزن همچون بغداد بونجاح الجزایری که تا اینجای رقابت‌ها به تنهایی 15 گل به ثمر رسانده از السد تیمی قدرتمند ساخته که مهار خط حمله‌‌اش آسان نیست. بونجاح در کنار حسن الهیدوس و خلفان ابراهیم دو ملی‌پوش سرشناس قطری‌ها مثلثی آتشین تشکیل داده که همه نگاه‌ها را متوجه خود کرده است. در کنار این آمار السدی‌ها در ساختار تدافعی هم تنها با خوردن 12 گل در 11 بازی میانگین 1/1 گل خورده را بر جای گذاشته‌اند که نشان می‌دهد مرتضی پورعلی‌گنجی و سایر مدافعان السد هم به خوبی از عهده وظایف دفاعی‌شان برآمده و می‌توانند سد محکمی برابر مهاجمان گل‌نزن استقلال باشند.

جدا از تمام خصوصیات و نقاط قوت فنی، السد بازیکنانی در اختیار دارد که هزینه جذب آنها برابر است با بودجه دو فصل باشگاه تهرانی. پنج بازیکن السد روی هم رفته برای یک سال نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان دریافتی دارند. با این اوصاف واضح است السد با کمک دلارهای نفتی شیوخ دوحه با دست پُر راهی تهران خواهد شد تا به حضور خود در رقابت‌های آسیایی ادامه دهد نه اینکه برای دومین فصل متوالی در همان پلی‌‌آف از لیگ قهرمانان خداحافظی زودهنگام و تلخی داشته باشد. در بین بازیکنان السد، مرتضی پورعلی‌گنجی مدافع ایرانی این تیم با قرارداد ۶۵۰ هزار یورویی ششمین بازیکن گران‌قیمت این تیم محسوب می‌شود. اسامی بازیکنان گران‌قیمت السد در فصل جاری به اذعان اخباری که رسانه‌ها و سایت‌های معتبر قطری منتشر کردند به این شرح است: ژاوی هرناندز چهار میلیون یورو (17 میلیارد و 200 تومان)، بغداد بونجاح 6/1 میلیون یورو (6 میلیارد و 880 میلیون تومان)، یاگورت حمرون 5/1 میلیون یورو (۶ میلیارد و 550 میلیون تومان)، خلفان ابراهیم یک میلیون یورو (۴ میلیارد و 300 میلیون تومان) و حسن الهیدوس یک میلیون یورو (4 میلیارد و 300 میلیون تومان).

با مجموع قراردادهای دیگر بازیکنان رقم پرداختی و این بازیکنان و همین طور بسیاری از هزینه های دیگر السد رقمی بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان است که همین موضوع فاصله و اختلاف بالای مالی دو تیم را نشان می دهد. السد تیمی متمول با هزینه های چند ده میلیاردی است.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017