پديده 29 ساله، مربی آينده بايرن | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
پربحث ترین


سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ در ساعت 20:14
کد مطلب: 105190

درخشش شگفت‌انگيز مربی جوان در بوندس‌ليگا
پديده 29 ساله، مربی آينده بايرن
0
comment0
sharing

سرمربی هوفنهایم آنقدر خوب عمل کرده که شایعه شده مربی بعدی بایرن مونیخ خواهد بود.

به گزارش روزنامه خبرورزشی، اين روزها در فوتبال اروپا تنها يك تيم ديگر به جز رئال‌مادريد وجود دارد كه تا به اينجاي فصل طعم باخت را نچشيده. اين تيم نه بايرن است و نه پاري‌سن‌ژرمن و نه يوونتوس‌؛ بلكه تيم حيرت‌انگيز هوفنهايم است كه جوليان ناگلسمن هدايت آن را در دست دارد. حالا مي‌توان آقاي ناگلسمن را پديده‌اي جديد روي نيمكت مربيگري تيم‌هاي اروپايي دانست.

 

اگرچه لايپزيك به خاطر هفته‌ها صدرنشيني در رقابت‌هاي اين فصل بوندس‌ليگا اولين پديده اين فصل فوتبال آلمان بود كه نامش را بر سر زبان‌ها انداخت ولي آنها در نهايت با باخت مقابل بايرن‌مونيخ صدر جدول را به اين رقيب قدرتمند تقديم كردند و حالا فوتبال آلمان با پديده ديگري مواجه شده است؛ جوليان ناگلسمن، يك مربي جوان 29 ساله كه آمار و ارقام خيره‌كننده‌اي را رقم زده. هوفنهايم، تيمي كه در فصل قبل يكي از مدعيان سقوط بود، در حالي به تعطيلات زمستاني رفته كه تا به اينجاي فصل طعم باخت را نچشيده و در جايگاه كسب سهميه فصل بعد رقابت‌هاي اروپايي قرار دارد.

 

روش متفاوت

سرمربي اين تيم هم حالا عنوان جوان‌ترين مربي تاريخ بوندس‌ليگا را يدك مي‌كشد كه سبك مربيگري‌‌اش شور و هيجان زيادي را بين فوتبال‌دوستان به راه انداخته. او در ماه فوريه سال 2016 هدايت هوفنهايم را در شرايطي در دست گرفت كه اين تيم در جايگاه يكي مانده به آخر جدول بوندس‌ليگا بود و امتيازاتي برابر با هانوفر قعرنشين داشت اما ناگلسمن جوان تنها به 3 بازي نياز داشت تا توانايي‌هايش در دنياي مربيگري را ثابت كند. او در بازي تيمش مقابل دورتموند، توخل را حيرت زده كرد. اين در حالي است كه ناگلسمن در رده‌هاي جوانان آگسبورگ با توخل همكاري كرده بود. تيم او در بازي با دورتموند با سبكي كه كمتر در فوتبال آلمان ديده مي‌شود يعني 2-5-3 به ميدان رفت و برتري هوفنهايم در خط دفاع و عملكرد خوب بال‌هاي اين تيم، باعث شد تا اين تيم حركات تهاجمي خيره‌كننده‌اي را داشته باشد و در فاصله دو هفته مانده به پايان رقابت‌هاي فصل قبل، بقايش در بوندس‌ليگا را قطعي كرد.

 

مربي آينده بايرن

حالا و چند ماه بعد از اين اتفاق تاريخي، خيلي‌ها ناگلسمن را سرمربي آتي بايرن مي‌دانند. تيم او در اوايل ماه نوامبر به آليانس آرنا رفت و توانست به بهترين نحو ممكن بازي تهاجمي باواريايي را خنثي كرده و با يك تساوي كه طعم برد را مي‌داد به خانه بازگشت. اينكه سران بايرن براي جذب سوله و رودي دو مهره ارزشمند هوفنهايم آستين بالا زده‌اند نيز حكايت از آن دارد كه ناگلسمن با وجود سن و سال كمي كه دارد، مشكلي براي مديريت رختكن تيمش و به ويژه بازيكنان 33 ساله ندارد. او در صحبت‌هايي در اين باره گفته: «وقتي كه بازيكنان متوجه شوند كه تو مي‌تواني به آنها نكات مهم و ارزشمندي را منتقل كني، ديگر فرقي نمي‌كند كه چند ساله هستي.»

 

جوليان ناگلسمن، كه رگ و ريشه‌اي باواريايي دارد مربيگري را در سال 2008 در رده‌هاي پايه‌اي آگسبورگ آغاز كرد و بعد به مونيخ 1860 رفت و پس از دو سال حضور در اين تيم در سال 2010 به هوفنهايم پيوست و توانايي‌هاي تاكتيكي‌‌اش را ثابت كرد اما او حالا نه تنها در دنياي مربيگري يك پديده به حساب مي‌‌آيد، بلكه با سخنراني‌‌اش در دوره مربيان كه در مارس 2016 برگزار شد، توانست عنوان دومين دانش‌آموز برتر را مال خود كند. الگوي بزرگ او توخل است‌؛ مربي‌اي كه در رده‌هاي پايه‌اي آگسبورگ با او همكاري داشت و حتي مدتي هم سرمربي او بود. توخل با شوخي در مورد جوليان مي‌گويد: «او به عنوان يك بازيكن زياد جنگنده نبود.»
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017