366 روز رؤيایی با زيدان | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
پربحث ترین


چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ در ساعت 10:29
کد مطلب: 105987

رئال زيزو یک ساله شد
366 روز رؤيایی با زيدان
0
comment0
sharing

امروز حضور زیدان روی نیمکت رئال یک ساله شد و در این یک سال کهکشانی‌ها با زیزو متحول شده‌اند.

به گزارش روزنامه خبرورزشی، «فكر مي‌كنم همه چيز خوب پيش برود. تمام تلاشم را به كار مي‌گيرم كه در پايان فصل جامي كسب كنيم.» اين قولي بود كه زين‌الدين زيدان در بدو انتصابش به عنوان سرمربي رئال‌مادريد در كنفرانسي خبري در روز 4ژانويه سال 2016 به هواداران تيمش داد. امروز دقيقاً يك سال از زمان نشستن زيزو روي نيمكت رئال مي‌گذرد و او حالا با خيالي راحت از عمل كردن به قولش، روي اين صندلي تكيه زده است‌؛ زيدان 366 روز است كه مربي رئال است و در طول اين مدت 3 جام براي تيمش به ارمغان آورده (قهرماني در ليگ قهرمانان، سوپرجام اروپا و جام جهاني‌ باشگاه‌ها).

 

بعد از بركناري بنيتس بود كه زيزوي فرانسوي سكان هدايت رئال را در شرايطي بحراني و طوفان‌زده در دست گرفت. آن هم دقيقاً بعد از حذف مضحك رئال از جام‌حذفي (به خاطر استفاده غيرقانوني از چريشف در تركيب تيم). در آن زمان رئال با فاصله‌اي 4 امتيازي نسبت به اتلتيكومادريد در رده سوم لاليگا قرار داشت و2 امتياز هم با بارسا كه به خاطر حضور در جام باشگاه‌هاي جهان يك بازي كمتر انجام داده بود فاصله داشت. حالا و در سالگرد يك سالگي تاجگذاري زيدان در رئال، آمار و ارقام همه به نفع او حكم مي‌دهند؛ در 53 بازي ابتدايي رئال زير نظر اين سرمربي فرانسوي، مادريدي‌ها تنها متحمل 2 باخت شده‌اند كه اين بهترين آمار براي يك سرمربي رئال در سال اول مربيگري‌‌اش در اين باشگاه است.

 

در طول اين مدت زيدان توانسته گوي سبقت را از لوئيس انريكه و سيمئونه نيز بربايد. تيم او در 35 بازي، 90 امتياز كسب كرد كه به مراتب بيشتر از حريفان مستقيمش بود. در طول اين مدت، بارسا در 37 بازي (دو بازي بيشتر از رئالي‌ها)، 86 امتياز كسب كرده و اتلتيكو هم در 36 بازي، 75 امتياز گرفته.

 

چالش آتي پيش‌روي زيدان قهرماني در لاليگاست‌؛ اتفاقي كه از سال 2012 به بعد براي تيم سفيدپوش تكرار نشده.

 

آمار و ارقام رئال زيزو چشم‌نواز است و او در طول اين مدت ركوردهاي متعددي را نيز به نام خودش ثبت كرده. تيم او در بين ماه مارس تا سپتامبر به 16 برد متوالي در لاليگا دست يافت و ركورد ميگل مونيس در رئال را پشت ‌سر گذاشت. رئال زيدان ركورد بهترين شروع در تاريخ رقابت‌هاي لاليگا را نيز شكست (ركورد 25 بازي بدون باخت رئال كاپلو در فصل 1997-1996)، همچنين تيم او از فصل گذشته تا به اينجا در 37 بازي نباخته و از ركورد رئال بين هاكر نيز پيشي گرفته است. حالا آنها در كمين هستند تا بهترين ركورد فوتبال اسپانيا در اين زمينه (39 بازي بدون باخت بارساي انريكه) و ركورد فوتبال دنيا (43 بازي بدون باخت يوونتوس) را پشت ‌سر بگذارند.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017