گزارش ویژه| کارلوس و برانکو مدت هاست دل پری از هم دارند | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال ملی
آرشیو


موضوعات:
چهارشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۵ در ساعت 17:34
کد مطلب: 106048

دو سرمربی سرشناس فوتبال ایران در راند سوم دعواهای معروف خود
گزارش ویژه| کارلوس و برانکو مدت هاست دل پری از هم دارند
0
comment0
sharing

فوتبال ایران در حال حاضر در رده ملی و باشگاهی از دو مربی خارجی بهره می‌برد اولی کارلوس کی‌روش پرتغالی است که با تیم ملی سال‌های درخشانی را برای فوتبال‌دوستان ایرانی رقم زده و در آستانه دومین حضور متوالی با ملی‌پوشان در جام جهانی‌ است و دیگری برانکو ایوانکوویچ کروات نام دارد که در رده باشگاهی هدایت پرطرفدارترین تیم پایتخت را برعهده دارد و با نتایج و بازی‌های درخشان، پرسپولیس را به قهرمانی نیم‌فصل رسانده و به عنوان یکه‌تاز رقابت‌ها مدعی نخست قهرمانی لیگ برتر قلمداد می‌شود. در حالی که انتظار می‌رفت این دو مربی سرشناس اروپایی فوتبال ایران رابطه خوبی با هم داشته باشند اما در کمال تعجب از ماه‌ها قبل کی‌روش و برانکو با یکدیگر دچار اختلاف شدند که راند سوم این دعواها از چند روز قبل و با حمله تند برانکو به برنامه‌های آماده‌سازی تیم ملی و اردوی ملی‌پوشان در امارات به سوژه اول محافل فوتبالی ایران تبدیل شد و با پاسخ غیرمنتظره سرمربی پرتغالی ایران مواجه شد تا تمام فوتبال‌دوستان را مات و مبهوت کند.

به گزارش روزنامه خبرورزشی، آخرین تصمیم عجیب کی‌روش به بازگرداندن هفت ملی‌پوش پرسپولیس یک روز بعد از سفر به امارات و برپایی اردو در دبی برمی‌گشت. این تصمیم در حالی اتخاذ شد که همگان در انتظار بیانیه تند سرمربی تیم ملی خطاب به برانکو بودند اما کی‌روش این بار به جای صحبت کردن، عملی به انتقادات برانکو پاسخ داد و شاگردان این مربی را از تیم ملی خط زد تا با این حرکت سرمربی پرسپولیس را در آمپاس قرار داده و متحیر کند! راند سوم درگیری‌های کارلوس با پروفسور کروات در حالی جذاب‌تر از دو راند قبلی پیگیری شد که قطعاً تبعات آن می‌تواند برای برانکو بسیار بیشتر باشد چون ملی‌پوشان پرسپولیس حالا که چوب درگیری‌ها و اختلافات مربی باشگاه‌شان را با سرمربی تیم ملی خورده و اردوی تیم ملی را از دست دادند قطعاً از نظر روحی روانی وضعیت خوبی نخواهند داشت و کنترل آنها سخت‌تر از هر مقطع دیگری خواهد بود.

کی‌روش در راند دوم دعوا با برانکو هم با لغو اردوی آماده‌سازی تیم ملی قبل از بازی با قطر در هفته اول مقدماتی جام جهانی‌ 2018 باعث تعجب همگان شد. تصمیمی که بعدها سرمربی تیم ملی از آن برای انتقاد از سرمربی پرسپولیس نهایت بهره را برد و دلیل بازی ضعیف تیمش مقابل قطر را برانکو ایوانکوویچ نامید که اجازه نداد او برای شاگردانش اردو برپا کند. کی‌روش که قطر را با گل‌های دقایق پایانی و در یک بازی نه چندان زیبا برده بود وقتی با این سؤال مواجه شد که چرا شاگردانش نتوانستند در تهران نمایش خوبی برابر قطر ارائه دهند؟ گفت: «مقصر این نمایش برانکو بود که اجازه نداد ما برای تیم ملی اردو برپا کنیم. بروید از سرمربی پرسپولیس بپرسید چرا اجازه نداد تیم ملی ایران بتواند نمایش خوبی برابر قطر ارائه دهد و...»

اما در راند سوم دعواها کی‌روش که دیگر از مقصر جلوه دادن خودش توسط برانکو خسته شده بود باز هم قید ملی‌پوشان پرسپولیس را زد تا با این تصمیم دیگر بهانه‌ای دست سرمربی کروات سرخپوشان ندهد و مربی کروات را با این حرکت عجیب به اصطلاح کشتی‌گیرها روی پل ببرد.

ذکر این نکته هم بد نیست که در تمام سال‌های مربیگری کارلوس، او در مواجهه با مخالفان و منتقدانش تصمیمات عجیب زیاد گرفته و همواره خود را آماده تبعات تصمیماتش کرده است. از درگیری با رئیس فدراسیون فوتبال پرتغال و ممانعت از ورود مأموران فدراسیون جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) به اردوی پرتغال تا... همه و همه نمونه‌هایی از لجباری‌ها و واکنش‌های این مربی با مخالفانش بود که تبعات زیادی هم برای این مربی در پی داشت. البته جالب است بدانید کی‌روش در فوتبال ایران هم هیچ وقت میانه خوبی با مربیان کروات نداشت چون قبل از برانکو با زلاتکو کرانچار هموطن ایوانکوویچ در سپاهان هم درگیر شد و دود این اختلافات به چشم بازیکنانی همچون امید ابراهیمی، یعقوب کریمی و... رفت که در عین شایستگی فقط به خاطر حملات لفظی کرانچار از رفتن به برزیل بازماندند. بازیکنانی که خود کی‌روش اعتقاد داشت مستحق حضور در جام جهانی‌ بودند اما به خاطر سرمربی کروات خود از تیم ملی خط خوردند.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017