تصمیم فیفا سیاسی است نه ورزشی! | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
پربحث ترین


موضوعات:
سه شنبه ۲۱ دی ۱۳۹۵ در ساعت 17:29
کد مطلب: 106478

تصمیم فیفا سیاسی است نه ورزشی!
0
comment0
sharing

اتحادیه باشگاه‌های اروپایی نسبت به زیاد شدن تیم‌های جام‌جهانی واکنش نشان داده است.

با اعلام رسمی فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) و طبق اکثریت آرای اعضای شورای این فدراسیون، جام جهانی 2026 با 48 تیم برگزار خواهد شد. مسابقاتی که قرار است در سال 2026 در 16 گروه 3 تیمی و در 32 روز با تعداد 80 بازی برگزار شود.

اتحادیه باشگاه‌های اروپایی (ECA) که پیش از این هم مخالفت خود با افزایش تعداد تیم‌‌های حاضر در جام جهانی را اعلام کرده بود، بعدازظهر امروز با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «انجمن باشگاه‌های اروپایی تصریح می‌کند که موافق افزایش تیم‌های حاضر در جام جهانی نیست. ما محاسنی در تغییر فرمت 32 تیمی کنونی جام جهانی نمی‌بینم که از تمامی جنبه‌ها کامل باشد. همچنین سوال اینجاست که چرا تصمیمی به این مهمی 9 سال به طول انجامید تا عملی شود، آن هم بدون اینکه سهامداران و شرکای فیفا که تحت‌تأثیر این تغییر قرار خواهند گرفت، در این امر دخالت داده نشدند.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «ما درک می‌کنیم که این تصمیم بر اساس دلایل سیاسی گرفته شده تا دلایل ورزشی و اتحادیه باشگاه‌های اروپایی بابت اینکه این تصمیم تحت‌ فشار سیاسی گرفته شده، ابراز تأسف می‌کند. ECA جزئیات تأثیر این تغییر و عواقب فرمت جدید را آنالیز خواهد کرد و موارد مورد بحث را در نشست بعدی اعضای کمیته اجرایی خود که در اواخر ماه ژانویه برگزار خواهد شد را به بحث خواهد گذاشت.»
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017