کریس رونالدو؛ نماد اراده در دنيای مدرن | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ در ساعت 09:39
کد مطلب: 106510

رونالدو پادشاه 2016 فوتبال
کریس رونالدو؛ نماد اراده در دنيای مدرن
0
comment0
sharing

2016 بدون شك سال كريستيانو رونالدو بود. سرشار از جام، گل، ركوردهاي شكسته شده و رسيدن به سطحي متفاوت از موفقيت‌ها.

به گزارش روزنامه خبرورزشی، كريستيانو رونالدو به عنوان بهترين بازيكن دنيا از سوي فيفا هم انتخاب شد، انتخابي قابل انتظار كه در ادامه جايزه فرانس‌فوتبال (توپ طلا) مي‌شد آن را حدس زد. رونالدو و مسي، دو بازيكن فرازميني نشان داده‌اند كه با توجه به ركوردهايي كه در طول اين سال‌ها رقم زده‌اند رسيدن به آنها براي ديگر بازيكنان تقريباً غيرممكن به نظر مي‌رسد.

 

هر از چندي نشانه‌هايي از درخشش بازيكناني مثل گرت بيل، لوئيس سوارس و آنتوان گريزمن براي به چالش كشيدن مسي و رنالدو ديده مي‌شود اما هيچ كدام از آنها حتي نتوانسته‌اند به مقياس‌هاي جديدي كه اين دو غول فوتبال جهان ايجاد كرده‌اند، نزديك شوند. كريس و لئو در ابعاد خاص خودشان هستند، هر دو به طور مداوم محرك ديگري مي‌شوند و براي شكست دادن همديگر بالا و بالاتر مي‌روند اما حتي در جنگ خدايان هم گاهي پيش مي‌‌آيد كه برتري يكي بر ديگري در مقطعي واضح‌تر به نظر مي‌رسد، به ويژه وقتي پاي جوايزي مثل توپ طلا و جايزه بهترين بازيكن فيفا در ميان باشد.

 

2016 بدون شك  سال كريستيانو رونالدو بود. سرشار از جام، گل، ركوردهاي شكسته شده و رسيدن به سطحي متفاوت از موفقيت‌ها. گرچه اين جايزه به تلاش‌هاي فردي يك بازيكن بايد تعلق بگيرد اما موفقيت‌هاي تيمي در رده باشگاهي و ملي همواره انتخاب ‌فرد برنده را تحت تأثير قرار مي‌دهد.

 

مسيري كه فوق‌ستاره پرتغالي در راه كسب چهارمين توپ طلا (و چهارمين جايزه فيفا) طي كرد با قهرماني رئال در ليگ قهرمانان هموار شد. در اين جاده موفقيت‌آميز او دو ماه بعد توانست با تيم ملي پرتغال فاتح جام ملت‌هاي اروپا شود (هرچند كه در بازي فينال مصدوم بود) و البته در اين راه مثل هميشه كاري كرد كه راحت‌تر از همه انجامش مي‌دهد: زدن گل‌هاي پرتعداد.

 

 براي باشگاه و تيم ملي در مجموع 48 گل در 52 بازي به ثمر رساند. ركورد تعداد هت‌تريك در لاليگا را با 43 بار هت‌تريك شكست در حالي كه مسي در اين زمينه 36 بار موفق بوده.

 

هر ركوردي كه رونالدو مي‌شكند گويا با يك چالش ديگر روبه‌رو مي‌شود و او البته باز هم از چالش بعدي موفق بيرون مي‌‌آيد و به نظر مي‌رسد اين چرخه به شكلي توقف‌ناپذير ادامه دارد اما همه اين ركوردها و موفقيت‌هاي مستمر نشان از اراده و تلاش ورزشكاري دارد كه نمي‌خواهد هيچ‌گاه كمرنگ شود.

 

هيچ بازيكن اروپايي ديگري نتوانسته چهار بار عنوان بهترين بازيكن دنيا را از آن خود كند و البته با توجه به روندي كه او دارد بعيد نيست مثل مسي به پنجمين توپ طلا نيز برسد.

 

او حالا از يوهان كرويف اسطوره فوتبال هلند و يكي از پيشگامان بازيكنان خلاق و مبتكر قرن 21، از ميشل پلاتيني كه سه بار توپ طلا را برد، فرانسه را يك‌تنه به دو نيمه‌نهايي جام جهاني‌ و يك قهرماني جام ملت‌ها رساند و در ايتاليا جايگاهي اسطوره‌اي داشت و همچنين از ماركو فان باستن كه در خلق ركورد دست‌نيافتني دو قهرماني متوالي ميلان در ليگ قهرمانان نقش اساسي داشت، جلو زده و آنها را پشت‌ سر گذاشته است. مسير رونالدو براي رسيدن به اين عناوين از اسطوره‌هاي پيش از خود به مراتب سخت‌تر هم بوده چراكه توپ طلا تا سال 1995 فقط به بازيكنان اروپايي تعلق مي‌گرفت و فوق ستاره‌هايي مثل مارادونا و پله در ليست بهترين‌ها جايي نداشتند اما حالا اين عنوان در رقابتي جهاني و با حضور همه قاره‌ها انجام مي‌شود.

 

كريس، نماد اراده در بالاترين سطح فوتبال مدرن و حتي ورزش مدرن است كه نشان داده هيچ غيرممكني وجود ندارد.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017