مارادونا: مربی كه شدم، خواب و خوراك نداشتم | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
پربحث ترین


موضوعات:
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ در ساعت 12:10
کد مطلب: 106526

من را از فيفا دور كرده بودند
مارادونا: مربی كه شدم، خواب و خوراك نداشتم
0
comment0
sharing

پس از حضور در مراسم برترين‌های فیفا مارادونا گفت که او را از فیفا دور کرده بودند.

به گزارش روزنامه خبرورزشی، ديگو آرماندو مارادونا اسطوره فوتبال آرژانتين يكي از مهمانان ويژه و جنجالي مراسم برترين‌هاي سال فيفا بود. او كه جايزه بهترين سرمربي سال را به كلوديو رانيري اهدا كرد، براي دقايقي نيز براي حضار به صحبت پرداخت.

 

بخشي از صحبت‌هاي او در مورد ليونل مسي بود. در اين ميان رابطه مسي و مارادونا رابطه ويژه‌اي است‌؛ دن ديگو، بارها شده كه به دفاع از مسي برخاسته، بارها او را بالا برده، در عين حال بارها شده كه او را زير سؤال برده و گاهي مسائل را براي مسي توضيح داده و تشريح كرده و حتي به دفعات از او انتقاد كرده‌ اما اين بار و در جريان مراسم اهداي جايزه بهترين‌هاي سال فيفا، مارادونا به نحوي متفاوت از مسي انتقاد كرده و گفته: «من از مسي نااميد شده‌ام كه به اين مراسم نيامد چون اينجاست كه مي‌تواند بجنگد و مبارزه كند‌؛ از خانه و با تماشاي تلويزيون، نمي‌توان با كسي جنگيد.»

 

اين تصميم از نظر مارادونا تصميم عجيبي است و او بعيد مي‌داند كه مسي از مبارزه و تلاش دست كشيده باشد‌ چرا كه شركت نكردن بارسايي‌ها در اين مراسم، تصميمي بود كه از سوي مديران باشگاه كاتالان گرفته شد.

 

دن ديگو كه كت و شلواري طوسي رنگ بر تن داشت و ريش‌هايش را كامل تراشيده بود، در مورد مسائل متعددي به صحبت پرداخت و همچنين در مورد نقش جديدش در ارگان فيفا صحبت كرد: «من از فيفا دور نشده بودم‌؛ در حقيقت مرا از فيفا دور كرده بودند. مي‌گفتند كه كليدها را دارند ولي هيچ‌وقت به من مسيري كه مقابلم قرار داده بودند را نشان ندادند.»

 

مارادونا كه سخنران خوبي هم هست و حرف‌هاي جذابي هم مي‌زند، به بهانه اهداي جايزه بهترين سرمربي سال به رانيري، ياد روزهاي مربيگري‌‌اش افتاد. او اندكي قبل از اهداي اين جايزه گفت: «هدايت يك تيم فوتبال به مراتب سخت‌تر از بازي كردن است. متحد كردن و منسجم كردن اين همه بازيكن و قرار دادن آنها در داخل زمين چمن، كار سخت و پيچيده‌اي است. از نظر من مربيگري خيلي سخت‌تر از فوتبال بازي كردن است. فوتبال بازي كردن برايم مثل راه رفتن و خوابيدن بود ولي وقتي سرمربي شدم، نمي‌توانستم راه بروم و بخوابم.»

 

دن ديگو به عنوان فوتباليست، آقاي گل جام‌جهاني‌ 1986 مكزيك شد و چندين گل به يادماندني را در كارنامه فوتبالي‌‌اش مي‌بيند كه از جمله آنها مي‌توان به گل دست خدا (مقابل انگليس) و گل پاي خدا (بهترين گل تاريخ جام جهاني) اشاره كرد ولي در دنياي سرمربيگري اوضاع برايش سخت شد. او در ميانه‌هاي دهه 1990، هدايت دپورتيوو مانديو و راسينگ را در آرژانتين به ‌دست گرفت. بعد از آن هم سرمربي الوصل دبي شد ولي مهم‌ترين تجربه مربيگري او، هدايت تيم ملي آرژانتين در جام‌جهاني‌ 2010 بود. تيم او شروع خوبي در جام‌جهاني‌ داشت ولي در مرحله يك‌چهارم پاياني مقابل آلمان شكست سختي خورد و اين باخت به منزله كنار رفتن دن ديگو از نيمكت آلبي سلسته بود.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017