عجيب و غريب‌ترين رأی‌ها برای انتخاب بهترين | روزنامه خبرورزشی
-
0
پس از مشخص شدن نام برنده The Best (برترين بازيكن سال فيفا)
عجيب و غريب‌ترين رأی‌ها برای انتخاب بهترين
برخی از رأی‌های مربیان و كاپيتان‌ها برای انتخاب بهترین بازیکن و مربی فیفا عجیب بود.

به گزارش روزنامه خبرورزشی، كريستيانو رونالدو به عنوان بهترين بازيكن سال 2016 ميلادي برگزيده شده و جايزه «بست» فيفا را مال خود كرد. رقابت اصلي براي كسب اين جايزه ميان مسي و كريس رونالدو در جريان بود و تقريباً تمامي آراي اصلي كاپيتان‌ها، سرمربيان تيم‌هاي ملي و روزنامه‌نگاران سرتاسر جهان به نام يكي از اين دو نفر نوشته شد.

 

در اين ميان، برخي از آرا هم در نوع خود جالب توجه و تا حدودي متفاوت از ساير رأي‌ها بودند كه در اين گزارش قصد داريم بعضي از اين رأي‌هاي عجيب و غريب را ذكر كنيم:

* كاپيتان‌هاي تيم‌هاي ملي مالت، مونتسرات، پورتوريكو، سومالي، اوگاندا و البته خود كريس رونالدو و ليونل مسي (كاپيتان‌هاي پرتغال وآرژانتين)، نه به مسي رأي دادند و نه به كريستيانو رونالدو.

* هشت نفر از اعضاي هيأت ژوري، به مثلث طلايي بارسا (متشكل از مسي، نيمار و سوارس). اين افراد داني آلوس (برزيل) و فيل يانگهازبند (فيليپين) از بين بازيكنان و شش خبرنگار از كشورهاي آندورا، كلمبيا، تركمنستان، ونزوئلا، بليز و سومالي بودند.

* سرخيو راموس رأي اولش را به كريستيانو رونالدو داد و بعد از كريس نام 2بازيكن از بارسا را نوشت: مسي و اينيستا.

* آنتوان گريزمن 19 رأي به عنوان بهترين بازيكن دنيا دريافت كرد‌؛ سوارس با13 رأي، بيل با 11 رأي، بوفون با 10 رأي، نيمار (8)، كروس و محرز (5)، اينيستا و واردي (4)، ايبراهيموويچ، الكسيس و لواندوفسكي (2)، د بروين، نوير، راموس، اوزيل، آگوئرو و پوگبا (1) از جمله بازيكناني هستند كه به جز كريس و مسي آرايي را به ‌دست ‌آوردند.

* خوان آنتونيو پيزي، سرمربي تيم ملي شيلي، تنها به الكسيس سانچس رأي داد (رأي 5 امتيازي) و مقابل نام بازيكنان دوم و سوم نامي را ننوشت. سرمربي جزاير ويرجين بريتانيا هم تنها به مسي رأي داد.

* سرمربي تيم ملي برزيل، رأي اولش را به نام كريس نوشت و او را به نيمار ترجيح داد.

* كارلوس كي‌روش سرمربي تيم ملي ايران كه سابقه هدايت تيم ملي پرتغال را دارد، رأي اولش را به نام مسي نوشت و او را به هموطن و شاگرد سابقش كريس ترجيح داد.

* خوان رامون لوپس كارو، سرمربي تيم ملي عمان كه سرمربي سابق رئال‌مادريد نيز بوده، به هيچ‌يك از بازيكنان رئال رأي نداد و آراي خود را به نام مسي، اينيستا و لواندوفسكي نوشت.

* ديگو تورس، خبرنگار اسپانيايي به كريستيانو رونالدو رأي نداد.

* كاپيتان و سرمربي تيم ملي سوئد، به زلاتان ايبراهيموويچ، به عنوان بهترين بازيكن سال رأي داد. ايبرا در مجموع 11 رأي دريافت كرد.

* جيمي واردي در جزاير توركس و كايكوس طرفداران زيادي دارد. سرمربي و كاپيتان تيم ملي اين كشور رأي اول‌شان را به نام او نوشتند.

* كويت و گواتمالا به خاطر محروميت از سوي فيفا، رأيي نداشتند. در آرا، نام كشورهاي تيمور شرقي و سودان جنوبي نيز ديده نمي‌شد.

* بوفون محبوبيت زيادي در بين نمايندگان سن‌مارينو دارد: كاپيتان اين كشور 3 امتياز به او داد و سرمربي و روزنامه‌نگار سن‌مارينو، 5 امتياز به او دادند.

* اوباميانگ، به عنوان كاپيتان گابن كه اخيراً مورد توجه رئال‌مادريد قرار گرفته، رأي اولش را به نام نيمار داد و بعد به مسي و كريس رأي داد.

* سنگال، سودان و گينه بيسائو، تنها كشورهايي هستند كه هر سه نماينده اين كشورها، كريس را به عنوان برترين نفر انتخاب كردند.

* 12 كشور هستند كه كاپيتان و سرمربي تيم ملي‌هاي‌شان رأي‌هاي دقيقاً مشابهي داشتند: كنگو، گينه بيسائو، سنگال، سودان و مقدونيه (به ترتيب به كريس، مسي و گريزمن رأي دادند)، كاپيتان و سرمربيان جيبوتي و سريلانكا به مسي، كريس و نيمار رأي دادند‌؛ كاپيتان و سرمربي دومينيكا به ترتيب به كريس، مسي و بيل رأي دادند. كاپيتان و سرمربي ليبريا به كريس، راموس و مسي رأي دادند. كاپيتان و سرمربي فلسطين به محرز، كريس و مسي رأي دادند و كاپيتان و سرمربي سائو تومه به كريس، مسي و نيمار و سرمربي و كاپيتان جزاير توركس و كايكوس به واردي، كريس و مسي.


هيچ بارسايي به رئالي‌ها رأي نداد

در رأي‌‌گيري براي انتخاب برترين بازيكن سال فيفا، 4 بازيكن از رئال‌مادريد و دو بازيكن از بارسلونا مي‌توانستند در رأي‌‌گيري شركت كنند و كاپيتان‌هاي تيم‌هاي ملي كشورهاي‌شان بودند. از بين بازيكنان مادريدي، خامس رودريگس، كاپيتان تيم ملي كلمبيا، سرخيو راموس، كاپيتان تيم ملي اسپانيا، لوكا مودريچ، كاپيتان تيم ملي كرواسي و كريستيانو رونالدو كاپيتان تيم ملي پرتغال براي انتخاب بهترين بازيكن سال فيفا رأي دادند و در بارسلونا، تنها آردا توران، به عنوان كاپيتان تيم ملي تركيه و ليونل مسي به عنوان كاپيتان تيم ملي آرژانتين در اين رأي‌‌گيري شركت كردند.

 

از بين 4 بازيكن رئال كه در اين رأي‌‌گيري شركت كردند، مودريچ و راموس تعدادي از آراي‌شان را به نام بازيكنان بارسلونا نوشتند. راموس كه رأي اولش را به نام هم‌تيمي‌‌اش رونالدو نوشته بود، رأي دومش (رأي 3 امتيازي) را به مسي داد و نفر سوم به اينيستا رأي داد. لوكا مودريچ هم رأي سه امتيازي‌‌اش را به نام ليونل مسي نوشت.

 

اما نه آردا توران و نه ليونل مسي، حتي يك امتياز هم به بازيكنان رئال رأي ندادند و تمام آراي‌شان را به نام بازيكنان بارسلونا نوشتند.

 

آراي بازيكنان دو تيم رئال و بارسا

خامس رودريگس: كريس رونالدو (5 امتياز)، مودريچ (3 امتياز) و بيل (يك امتياز)

مودريچ: كريس (5 امتياز)، مسي (3 امتياز) و بيل (يك امتياز)

كريستيانو رونالدو: بيل (5 امتياز)، مودريچ (3 امتياز) و سرخيو راموس (يك امتياز)

سرخيو راموس: كريس رونالدو (5 امتياز)، مسي (3 امتياز) و اينيستا (يك امتياز)

مسي: لوئيس سوارس (5 امتياز)، نيمار (3 امتياز) و اينيستا (يك امتياز)

آردا توران: مسي (5 امتياز)، نيمار (3 امتياز) و اينيستا (يك امتياز)

به اشتراک بگذارید:
- - - - -
-
-
نام:
ایمیل:
متن شما:
نظر شما با موفقیت ثبت شد.


-

آنتوان گریزمن، مهاجم فرانسوی دوست‌داشتنی و ریزنقش اتلتیکومادرید که تا مدتها به دلیل جثه کوچکش چندان مورد توجه قرار نمی‌گرفت و حتی مجبور به ترک فرانسه شد، اما حالا یکی از برترین مهاجمان فوتبال دنیاست و اخیراً هم نام او در کنار مسی و رونالدو به عنوان برجسته‌ترین ستاره‌های فعلی فوتبال نام برده می‌شود.

-

فوق ستاره پرتغالی، کریستیانو رونالدو، رکوردهای پرشماری را با لباس دو تیم منچستریونایتد و رئال مادرید، به دست آورده است، او در رقابتی فوق العاده جذاب با لیونل مسی، آماری را از خود به جا گذاشته که باعث شده در کتاب تاریخ نام او به عنوان بهترین بازیکن تاریخ فوتبال پرتغال و البته یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال جهان ثبت شود.

-

متولد آرژانتین و نابغه فوتبال جهان؛ لیونل مسی رکوردهایی پیاپی را در زمینه گلزنی، گل‌سازی و کسب عناوین فردی و تیمی به نام خود ثبت کرده و توانسته نام خود را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان تاریخ فوتبال، و به گمان عده‌ای بهترین بازیکن همه ادوار،  ثبت کند.

 


پربیننده ترین
پربحث ترین
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017