عجيب و غريب‌ترين رأی‌ها برای انتخاب بهترين | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
پربحث ترین


موضوعات:
چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ در ساعت 14:58
کد مطلب: 106552

پس از مشخص شدن نام برنده The Best (برترين بازيكن سال فيفا)
عجيب و غريب‌ترين رأی‌ها برای انتخاب بهترين
0
comment0
sharing

برخی از رأی‌های مربیان و كاپيتان‌ها برای انتخاب بهترین بازیکن و مربی فیفا عجیب بود.

به گزارش روزنامه خبرورزشی، كريستيانو رونالدو به عنوان بهترين بازيكن سال 2016 ميلادي برگزيده شده و جايزه «بست» فيفا را مال خود كرد. رقابت اصلي براي كسب اين جايزه ميان مسي و كريس رونالدو در جريان بود و تقريباً تمامي آراي اصلي كاپيتان‌ها، سرمربيان تيم‌هاي ملي و روزنامه‌نگاران سرتاسر جهان به نام يكي از اين دو نفر نوشته شد.

 

در اين ميان، برخي از آرا هم در نوع خود جالب توجه و تا حدودي متفاوت از ساير رأي‌ها بودند كه در اين گزارش قصد داريم بعضي از اين رأي‌هاي عجيب و غريب را ذكر كنيم:

* كاپيتان‌هاي تيم‌هاي ملي مالت، مونتسرات، پورتوريكو، سومالي، اوگاندا و البته خود كريس رونالدو و ليونل مسي (كاپيتان‌هاي پرتغال وآرژانتين)، نه به مسي رأي دادند و نه به كريستيانو رونالدو.

* هشت نفر از اعضاي هيأت ژوري، به مثلث طلايي بارسا (متشكل از مسي، نيمار و سوارس). اين افراد داني آلوس (برزيل) و فيل يانگهازبند (فيليپين) از بين بازيكنان و شش خبرنگار از كشورهاي آندورا، كلمبيا، تركمنستان، ونزوئلا، بليز و سومالي بودند.

* سرخيو راموس رأي اولش را به كريستيانو رونالدو داد و بعد از كريس نام 2بازيكن از بارسا را نوشت: مسي و اينيستا.

* آنتوان گريزمن 19 رأي به عنوان بهترين بازيكن دنيا دريافت كرد‌؛ سوارس با13 رأي، بيل با 11 رأي، بوفون با 10 رأي، نيمار (8)، كروس و محرز (5)، اينيستا و واردي (4)، ايبراهيموويچ، الكسيس و لواندوفسكي (2)، د بروين، نوير، راموس، اوزيل، آگوئرو و پوگبا (1) از جمله بازيكناني هستند كه به جز كريس و مسي آرايي را به ‌دست ‌آوردند.

* خوان آنتونيو پيزي، سرمربي تيم ملي شيلي، تنها به الكسيس سانچس رأي داد (رأي 5 امتيازي) و مقابل نام بازيكنان دوم و سوم نامي را ننوشت. سرمربي جزاير ويرجين بريتانيا هم تنها به مسي رأي داد.

* سرمربي تيم ملي برزيل، رأي اولش را به نام كريس نوشت و او را به نيمار ترجيح داد.

* كارلوس كي‌روش سرمربي تيم ملي ايران كه سابقه هدايت تيم ملي پرتغال را دارد، رأي اولش را به نام مسي نوشت و او را به هموطن و شاگرد سابقش كريس ترجيح داد.

* خوان رامون لوپس كارو، سرمربي تيم ملي عمان كه سرمربي سابق رئال‌مادريد نيز بوده، به هيچ‌يك از بازيكنان رئال رأي نداد و آراي خود را به نام مسي، اينيستا و لواندوفسكي نوشت.

* ديگو تورس، خبرنگار اسپانيايي به كريستيانو رونالدو رأي نداد.

* كاپيتان و سرمربي تيم ملي سوئد، به زلاتان ايبراهيموويچ، به عنوان بهترين بازيكن سال رأي داد. ايبرا در مجموع 11 رأي دريافت كرد.

* جيمي واردي در جزاير توركس و كايكوس طرفداران زيادي دارد. سرمربي و كاپيتان تيم ملي اين كشور رأي اول‌شان را به نام او نوشتند.

* كويت و گواتمالا به خاطر محروميت از سوي فيفا، رأيي نداشتند. در آرا، نام كشورهاي تيمور شرقي و سودان جنوبي نيز ديده نمي‌شد.

* بوفون محبوبيت زيادي در بين نمايندگان سن‌مارينو دارد: كاپيتان اين كشور 3 امتياز به او داد و سرمربي و روزنامه‌نگار سن‌مارينو، 5 امتياز به او دادند.

* اوباميانگ، به عنوان كاپيتان گابن كه اخيراً مورد توجه رئال‌مادريد قرار گرفته، رأي اولش را به نام نيمار داد و بعد به مسي و كريس رأي داد.

* سنگال، سودان و گينه بيسائو، تنها كشورهايي هستند كه هر سه نماينده اين كشورها، كريس را به عنوان برترين نفر انتخاب كردند.

* 12 كشور هستند كه كاپيتان و سرمربي تيم ملي‌هاي‌شان رأي‌هاي دقيقاً مشابهي داشتند: كنگو، گينه بيسائو، سنگال، سودان و مقدونيه (به ترتيب به كريس، مسي و گريزمن رأي دادند)، كاپيتان و سرمربيان جيبوتي و سريلانكا به مسي، كريس و نيمار رأي دادند‌؛ كاپيتان و سرمربي دومينيكا به ترتيب به كريس، مسي و بيل رأي دادند. كاپيتان و سرمربي ليبريا به كريس، راموس و مسي رأي دادند. كاپيتان و سرمربي فلسطين به محرز، كريس و مسي رأي دادند و كاپيتان و سرمربي سائو تومه به كريس، مسي و نيمار و سرمربي و كاپيتان جزاير توركس و كايكوس به واردي، كريس و مسي.


هيچ بارسايي به رئالي‌ها رأي نداد

در رأي‌‌گيري براي انتخاب برترين بازيكن سال فيفا، 4 بازيكن از رئال‌مادريد و دو بازيكن از بارسلونا مي‌توانستند در رأي‌‌گيري شركت كنند و كاپيتان‌هاي تيم‌هاي ملي كشورهاي‌شان بودند. از بين بازيكنان مادريدي، خامس رودريگس، كاپيتان تيم ملي كلمبيا، سرخيو راموس، كاپيتان تيم ملي اسپانيا، لوكا مودريچ، كاپيتان تيم ملي كرواسي و كريستيانو رونالدو كاپيتان تيم ملي پرتغال براي انتخاب بهترين بازيكن سال فيفا رأي دادند و در بارسلونا، تنها آردا توران، به عنوان كاپيتان تيم ملي تركيه و ليونل مسي به عنوان كاپيتان تيم ملي آرژانتين در اين رأي‌‌گيري شركت كردند.

 

از بين 4 بازيكن رئال كه در اين رأي‌‌گيري شركت كردند، مودريچ و راموس تعدادي از آراي‌شان را به نام بازيكنان بارسلونا نوشتند. راموس كه رأي اولش را به نام هم‌تيمي‌‌اش رونالدو نوشته بود، رأي دومش (رأي 3 امتيازي) را به مسي داد و نفر سوم به اينيستا رأي داد. لوكا مودريچ هم رأي سه امتيازي‌‌اش را به نام ليونل مسي نوشت.

 

اما نه آردا توران و نه ليونل مسي، حتي يك امتياز هم به بازيكنان رئال رأي ندادند و تمام آراي‌شان را به نام بازيكنان بارسلونا نوشتند.

 

آراي بازيكنان دو تيم رئال و بارسا

خامس رودريگس: كريس رونالدو (5 امتياز)، مودريچ (3 امتياز) و بيل (يك امتياز)

مودريچ: كريس (5 امتياز)، مسي (3 امتياز) و بيل (يك امتياز)

كريستيانو رونالدو: بيل (5 امتياز)، مودريچ (3 امتياز) و سرخيو راموس (يك امتياز)

سرخيو راموس: كريس رونالدو (5 امتياز)، مسي (3 امتياز) و اينيستا (يك امتياز)

مسي: لوئيس سوارس (5 امتياز)، نيمار (3 امتياز) و اينيستا (يك امتياز)

آردا توران: مسي (5 امتياز)، نيمار (3 امتياز) و اينيستا (يك امتياز)
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017