ارزش برند كريس دوبرابر شد | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
پربحث ترین


چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ در ساعت 22:58
کد مطلب: 106597

ارزش برند كريس دوبرابر شد
0
comment0
sharing

کریس رونالدو با افتخارات جدیدش ارزش دو برابری پیدا کرده است.

به گزارش روزنامه خبرورزشی، نتايج تحقيقات مؤسسه پرتغالي اجرا و ماركتينگ حكايت از آن دارد كه ارزش برند و مارك كريستيانو رونالدو بعد از افتخاراتي كه او در دو سال اخير كسب كرده، دوبرابر شده است.

 

كريستيانو رونالدو اخيراً توانست چهارمين توپ طلايش در دنياي فوتبال را فتح كند و با تيم ملي پرتغال قهرمان يورو شد و در عين حال با قهرماني در رقابت‌هاي ليگ قهرمانان اروپا، يازدهمين قهرماني اروپايي را براي باشگاه مادريدي فتح كرد. او سال 2017 را در حالي آغاز كرد كه مثل روزهاي پاياني سال 2016 مملو از خبرهاي خوب بود. نتايج تحقيق مؤسسه پرتغالي اجرا و ماركتينگ، IPAM، نشان مي‌دهد ارزش برند كريستيانو رونالدو حالا 102 ميليون يورو شده كه اين رقم در دو سال اخير دو برابر شده است. اين رقم با در نظر داشتن شهرت، محبوبيت و پتانسيل رسانه‌اي در بين ورزشكاران تعريف مي‌شود. طبق اعلام IPAM ارزش برند يك ورزشكار، با در نظر داشتن دستمزد و حق تصوير او و از طريق قراردادهاي تجاري او با برندهاي مختلف محاسبه مي‌شود. پس دستمزد، حق پخش تصاوير و ميزان حضور در شبكه‌هاي اجتماعي از جمله نكات كليدي در اين زمينه هستند.

 

اين تحقيق، بر پايه شش محور و 28 متغير انجام گرفته و ارزش برند رونالدو در شرايط فعلي 102 ميليون يورو اعلام شده. اين در حالي است كه ارزش برند او در سال 2015، حدود 55 ميليون يورو بود و در سال 2011، تنها 5/24 ميليون يورو بود. ستاره پرتغالي به لطف درآمد بيش از 49 ميليون يورويي‌‌اش، از 100 امتياز ممكن 94 امتياز را كسب كرده (حدود 5/26 ميليون يورو از درآمد او به خاطر حق پخش تصاويرش است). لازم به ذكر است كه كريس رونالدو بيش از 100 ميليون هوادار در شبكه‌هاي اجتماعي دارد.

 

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017