پورعلی‌گنجی: طارمی واقعاً مهاجم خوب و كم‌نظيری است | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب لژیونرها
آرشیو


موضوعات:
چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶ در ساعت 18:26
کد مطلب: 114790

پورعلی‌گنجی: طارمی واقعاً مهاجم خوب و كم‌نظيری است
0
comment0
sharing

مرتضی پورعلی‌گنجی، لژیونر موفق كشورمان، كه با انجام بازی‌های خوب در تیم ملی تبدیل به یكی از عناصر ثابت تیم ملی شده و با انجام عملكرد موفق در تیم السد به همراه سایر مدافعان این تیم به عنوان برترین مدافعان لیگ قطر شناخته شد.

 در مصاحبه‌ای اختصاصی با خبرورزشی به سؤالات ما پاسخ داد.

* در حالی كه خیلی به قهرمانی امیدوار بودی، چرا بازهم به عنوان نایب‌قهرمانی رسیدید؟

احساس می‌كنم وقتی تیم برنده می‌شود همه با هم می‌برند و وقتی می‌بازد همه با هم شكست می‌خورند و در آن سهیم هستند. مانند دو، سه بار قبلی بازهم نایب قهرمان شدیم. واقعاً نمی‌دانم در رابطه با علت نایب‌قهرمانی‌مان چه بگویم اما قطعاً خودم و سایر همبازیانم و... را مقصر می‌دانم. از پنالتی دقیقه 5+90، دروازه خالی نزدن‌ها، شرایط و قدرت تیم لخویا كه یك تیم نظامی بود و ظاهراً همه دست به دست هم دادند تا این تیم قهرمان شود، عواملی بود كه سبب شد بازهم قهرمان نشویم. من خیلی به قهرمانی السد امیدوار بودم اما نشد، با این حال دو جام برای ما باقی مانده و ان‌شاءا... در امیركاپ و قطر كاپ كه جام‌های خیلی مهمی هم هستند تلاش‌مان را انجام می‌دهیم. به دو جام باقی مانده به شكل جدی نظر داریم و ان‌شاءا... طوری بازی می‌كنیم كه در دو جام یا حداقل یك جام باقی مانده قهرمان شویم.

* تو و خط دفاعی السد به عنوان بهترین خط دفاعی قطر شناخته شدید، در این رابطه چه صحبتی داری؟

خدا را شكر كه انتخاب شدم و خودم و سایر هم‌تیمی‌هایم در خط دفاعی در لیست بهترین‌های قطر قرار گرفتیم. هرچند كه این امر هم نتوانست ما را قهرمان كند، با این وجود ما تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم در امیركاپ قهرمان شویم یا در جام دیگر هم شانس قهرمانی را برای خودمان به وجود آوریم و من مطمئنم قهرمان می‌شویم.

* در رابطه با عملكرد خودت در لیگ قطر چه نظری داری؟

عملكرد خودم تا این لحظه خیلی خوب بوده و به جز یكی، دو مقطع كه مصدوم شدم، در بقیه بازی‌ها خوب كار كردم. من در لیگ این فصل قطر علاوه بر موفق بودن در كارهای دفاعی، در كارهای هجومی هم موفق بودم و حتی گل هم زده‌ام هرچند كه اگر خوش‌شانس‌تر بودم، می‌توانستم برای تیمم 8 یا 10 گل بزنم. قطری‌ها چیزی به من نگفتند اما حرف‌هایی كه می‌شنوم و چیزهایی كه اطراف تیم‌مان می‌بینم مشخص است كه از عملكردم رضایت دارند.

* در رابطه با دیدار حساس تیم ملی با ازبكستان چه نظری داری؟

دیدار ما با ازبكستان، یك بازی بسیار سخت برای تیم ملی محسوب می‌شود اما ما در ایران و با حضور تماشاگران خونگرم‌مان كه قطعاً ورزشگاه را پر می‌كنند، حتماً پیروز خواهیم شد. مسلماً ما در این بازی تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم تا یك‌جورهایی با پیروزی دل 80 میلیون ایرانی را شاد كنیم.

* در مورد قهرمانی پرسپولیس و نقش مهدی طارمی در قهرمانی این تیم چه نظری داری؟

پرسپولیس واقعاً عملكرد خوبی در لیگ شانزدهم داشت و با پیروزی در  بیشتر بازی‌هایش موفق به كسب قهرمانی شد، نكته‌ای كه واقعاً استحقاقش را هم داشت. در مورد مهدی طارمی هم باید بگویم او یك مهاجم گلزن و كم‌نظیر است، بازیكنی كه در دو، سه فصل حضورش در پرسپولیس بهترین آمار گلزنی را داشته و خیلی گل زده است. بازی كردن در پرسپولیس خیلی سخت است ولی مهدی طارمی به خوبی از عهده آن برآمد. در این رابطه البته هرازگاهی می‌شنوم عده‌ای از هواداران پرسپولیس به این مهاجم خرده می‌گیرند و... اما نباید از طارمی ایراد بگیرند و حرفی به او بزنند چون او تمام تلاشش را برای پرسپولیس به كار می‌گیرد. فصل قبل طارمی در پرسپولیس آقای گل شد و امسال هم شانس اول آقای گلی است. مهدی كم‌نظیر است و خیلی هم گل می‌زند به همین دلیل نباید از او انتقاد شود چون انصافاً او در تیم ملی و پرسپولیس عملكرد خوبی داشته است.

* در رابطه با شرایط نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا چه نظری داری و چقدر شانس صعود برای نمایندگان كشورمان به مرحله بعد قائل هستی؟

امیدوارم 4 نماینده فوتبال كشورم از گروه‌هایشان صعود كنند. ما مدت‌هاست كه در جمع 4 تیم برتر آسیا حضور نداشتیم و سال‌هاست كه قهرمان نشده‌ایم. به نظرم این مسئله به این مهم برمی‌گردد كه كشورهای دیگر در حال سرمایه‌گذاری برای فوتبال‌شان هستند و در این رابطه خرج هم می‌كنند و در نهایت این مسئله منجر به قهرمانی می‌شود این در حالی است كه در فوتبال ما برای فوتبال باشگاهی‌مان چندان هزینه نمی‌شود و نهایتاً این امر منجر به آن می‌شود كه بازیكن خارجی چندان شاخصی در لیگ ما دیده نمی‌شود یا تیم‌های ما در مراحل بالایی لیگ قهرمانان با مشكل مواجه می‌شوند. امیدوارم مشكلات فوتبال باشگاهی ما كمتر شده و سرمایه‌گذاری روی فوتبال باشگاهی‌مان بیشتر شود، با وجود تمام كمبودها و مشكلاتی كه وجود دارد من به صعود 4 نماینده كشورمان خوشبینم.

* برنامه‌ات برای تیم آینده‌ات چیست. تیمی را انتخاب كردی؟

من سعی دارم تا موضوعی قطعی نشده چیزی نگویم اما 6 ماه دیگر از قراردادم با السد باقی مانده است. در واقع من تا نیم‌فصل آینده قطر، با تیم السد قرارداد دارم ولی خودم امیدوارم شرایط خوب پیش برود و زمینه طوری فراهم شود كه به یك تیم اروپایی بروم. من در حال صحبت با خانواده‌ام و اشخاصی كه لازم است، هستم و امیدوارم بهترین انتخاب را انجام دهم.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017