آرامشی كه به قهرمانی ختم شد | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب یادداشت
آرشیو
پربحث ترین


موضوعات:
پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ در ساعت 10:14
کد مطلب: 114845

آرامشی كه به قهرمانی ختم شد
0
comment0
sharing

لذت بردن از فوتبال، با انگیزه تمرین كردن، عادت به بازی كنار هم و آشنایی‌ با قابلیت‌های فنی یكدیگر و توانمندی‌های تاكتیكی به موازات حمایت و همراهی هواداران و ده‌ها دلیل فنی و جانبی دیگر در قهرمانی پرسپولیس نقش داشت اما حالا كه سرخپوشان جشن قهرمانی هم گرفتند و جام را بالای سر بردند، شاید بد نباشد به نقش حامیان باشگاه هم در این موفقیت اشاره كرد.

 سالیان سال وقتی پرسپولیس و همزمان استقلال نتیجه نمی‌گرفتند و ناموفق بودند، بخش عمده انتقادها خارج از مسائل فنی، متوجه وزارت ورزش و دولت بود و مردم و رسانه‌ها از دولت و وزارت بابت این ناكامی‌ها انتقاد می‌كردند اما حالا همان انتقادها كه بی‌ربط و بی‌منطق نبود حكم می‌كند به رسم انصاف از نقش وزارت ورزش و دولت هم یاد كنیم كه طی دو سال اخیر از پرسپولیس و استقلال در چارچوب قانون حمایت كردند تا بعد از 14 فصل (سال اول لیگ حرفه‌ای كه پرسپولیس قهرمان شد و استقلال نایب قهرمان) طی دو فصل اخیر هر دو تیم در كورس قهرمانی باشند.

آن روزها كه ضعف دولت را در حمایت از مردمی‌ترین تیم‌های ایران می‌دیدیم و انتقاد می‌كردیم چرا به فكر این تیم‌های محبوب نیستید، حق داشتیم و امروز هم ناحق نیست اگر به آرامش و ثباتی كه تدبیر دولت و تلاش وزارت به استقلال داد، اشاره‌ای داشته باشیم.

استقلال و پرسپولیس فقط تیم‌های پرطرفداری نیستند كه نیاز به نگاه مثبت و حمایتی دارند، آنها را باید فراتر از دو تیم محبوب، عوامل موفقیت تیم ملی هم دانست. امروز پرسپولیسی‌ها از بالای سر بردن جام خوشحالند اما شادی اصلی برای فوتبال ایران است كه می‌تواند از این شور و شوقی كه در دل هواداران پرسپولیس و البته استقلال (بابت موفقیت در آسیا و نتایج خوب هفته‌های اخیر) افتاده، به نفع خود بهره‌برداری كند.

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017