55 درصد بازی، 45 درصد نتيجه | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب یادداشت


پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ در ساعت 10:31
کد مطلب: 114849

شباهت‌های ناگزير قلعه‌نويی و منصوريان
55 درصد بازی، 45 درصد نتيجه
0
comment0
sharing

همه بازی‌ها 3 امتیاز دارند، اما گاهی یك امتیاز بیشتر نمی‌ارزند و گاهی حتی یك امتیاز هم نباید به عملكرد و نمایش آنها تعلق بگیرد! مقابله تراكتورسازی و استقلال، از آن دست پیكارهای همه‌جانبه‌ای است كه برای بیان اهمیت‌شان از عبارت «شش» امتیازی بودن‌شان استفاده می‌شود! یكی از رودررویی‌هایی كه همه را درگیر می‌كند! یكی از مسابقه‌هایی كه فوتبالشهر ایرانی، چشم به راه برگزاری‌اش بوده و هست!

1-بازی‌هایی كه معروفند به نبردهای خاص! نبردهایی كه خاص بودن‌شان، جهات مختلف و دلایل گوناگون دارد! یك دلیل، قدرت میدانی و كلاس بازی هر دو طرف است! دلیل دیگر، جاه‌طلبی و بلندپروازی ذاتی هر دو تیم است! علت مهم دیگری كه رنگ و لعاب خاص بودن به این حریفان می‌زند، قدرت بالقوه‌ای است كه دارند!

مهمتر از این همه و در كنار این همه، حضور مردانی است كه حضورشان در هر تیمی می‌تواند توجه‌آفرین باشد! تراكتورسازی و استقلال، از این خمیره‌اند!

2- تراكتور و استقلال، هم بازیكنانی دارند كه در دایره داعیه‌داران قرار می‌گیرند! هم از مربیانی برخوردارند كه «مردم باورشان» كرده‌اند و مردم انتظاری بیش‌شونده از آنها دارند و هم مدیرانی كه خود را صاحب كارنامه می‌پندارند!

در یك كلام، تراكتور و استقلال به عنوان دو تیم پیشینه‌دار كه برخوردارند از تاریخ روشن و درخشان، تیم‌هایی هستند مردمی با توان كافی برای انجام كارهای بزرگ. از جمله، قادر به بازی مردم‌پسند! از جمله جای‌گیری در جایگاه تیم‌های صاحب سبك و صاحب فلسفه! امروز، روز «زورآزمایی» اندیشه‌ها و سلیقه‌هاست!

از یك ‌طرف امیر قلعه‌نویی، با دلبستگی‌های تاكتیكی سنتی و همیشگی‌اش! سوی دیگر علیرضا منصوریان را داریم كه از سر سهو و به خاطر عدم درك و شناخت ناكافی، «امیر جوان» خوانده می‌شود و فرآورده‌ها و نوآوری‌ها و تازه‌فكری‌هایش را نادیده می‌گیرند!

منصوریان، نه قلعه‌نویی است و نه هیچ‌ كس دیگر! منصوریان، منصوریان است! با ذائقه فوتبالی مربوط به خود! با سلیقه، باور و نحوه مدیریت مربوط به خویش!

امروز او با تراكتورسازی- بیشتر- و با قلعه‌نویی - كمتر- بازی دارد! یك بازی سخت! یك بازی پربرخورد! یك بازی منصفانه و جوانمردانه! یك بازی FAIR! فوتبالی شیرین كه در غیاب مبارك پیر بازیكنان بازی‌خراب‌كن و بازی‌حرام‌كن، لذتش زیر دندان همه خواهد نشست!

3- استقلال جوان است و جوانانه، كار خود را از پیش می‌برد! منصوریان جوان است و از عنصر جوانی، خوب سود می‌برد! به نفع یارانش، به سود جوانانش! آیا باز هم امید ابراهیمی و كاوه رضایی، مكمل حركات خسرو حیدری می‌شوند؟

تراكتور قلدر است و زورمند! تراكتور، بلد است بازی را به بخش‌های متفاوت تقسیم و از هر بخش در فهرست قسمت‌های دیگر استفاده كند! آیا كهنه‌كاری و زیركی امیر، امروز هم به كار خواهد آمد؟ آیا امیر، راه مهار كاوه را و طریق از كار انداختن امید را (پاس‌هایش و شوت‌هایش را) در چنته خود دارد؟

برای تراكتور و برای امیر قلعه‌نویی، این دیدار حیثیتی‌تر است! برای منصوریان، 3 امتیاز بازی، برای تلافی‌ جویی، لازم‌تر می‌نماید!

امیر را، مربی بازی و مدیر مسابقه و شطرنج‌باز مهره‌ها می‌دانند! بیشتر یك «كوچ» تا یك بازیكن‌ساز! او را با دخالت‌هایش شناخته‌ایم!

منصوریان هم از این هنر، پربهره دیدیم! در آخرین بازی- استقلال و صبا- دخالت دیرهنگام او، آوردن یعقوب كریمی به جای هرایر، دلیل برد استقلال شد!

شباهت‌های تراكتور و استقلال، مثل شباهت‌های امیر و منصوریان كم نیستند! آبشخور فكری هر دو تن، ریشه در یك تفكر دارد!

55 درصد بازی، 45 درصد نتیجه! گاهی و اغلب، چربش دومی بیشتر نمود پیدا می‌كند!

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017