-
-
0
مكويان: جدال استقلال و تراكتور يك فينال است
هرایر مكویان بعد از هفته‌ها دوری از میدان، مقابل صبای قم به میدان رفت و در پست غیر تخصصیاش عملكرد خوبی داشت.

به گزارش خبرورزشی، مدافع تیم ملی ارمنستان میگوید برای پشت سر گذاشتن دوره مصدومیت روزهای سختی را داشته و خوشحال است، میتواند دوباره برای استقلال به میدان برود.

* مصدومیت شما طولانیمدت شد؟

بله، آسیب‌دیدگیام جزئی نبود و به زمان و درمان نیاز داشت. بالاخره مصدومیت در فوتبال وجود دارد و در دوره بازیگری گریبان هر بازیكنی را میگیرد. روزهای سختی بود كه گذشت و خوشحالم دوباره میتوانم برای استقلال بازی كنم. البته بعد از پشت سر گذاشتن دوره مصدومیت باید سخت رقابت میكردم تا جایم را پس بگیرم چون خوشبختانه تیمم خوب نتیجه میگرفت و طبیعتاً تركیب تیم برنده تغییر خاصی نمیكند.

* برای مدافعی كه فیكس استقلال و تیم ملی ارمنستان بوده، نیمكت‌نشینی آزاردهنده نبود؟

هیچ فوتبالیستی دوست ندارد نیمكت‌نشین باشد ولی در دنیای حرفه‌ای 11 نفر باید به میدان بروند. در یك تیم 25 نفره همه تلاش میكنند تا كیفیت بهتری ارائه كنند و در تركیب اصلی باشند. من از اینكه تیمم نتیجه میگرفت خیلی خوشحال بودم. عضویت در تیم موفق بهتر از فیكس بودن در تیم ناموفق است. من به جای ناراحتی با امید و اعتماد به نفس تمریناتم را انجام میدادم. ناراحتی هیچ مشكلی را نه در فوتبال و نه در زندگی انسان برطرف نمیكند، بلكه دامنه مشكلات را گسترش میدهد و آن را عمیق‌تر میكند. انسان برای رسیدن به خواسته‌هایش باید امید، انگیزه و تلاش را جایگزین اندوه و حسرت كند.

* بعد از چند سال حضور در ایران، هنوز احساس غربت میكنی؟

به هیچ عنوان! من عضو خانواده استقلال هستم و محبت هواداران همواره شامل حالم بوده است. با همبازیانم رابطه خیلی خوبی دارم و دلیلی نمیبینم فكر كنم در غربت هستم.

* از عملكردت در بازی با صبا رضایت داشتی؟

این را كادر فنی باید بگوید. معتقدم در بازگشت با زمانی كه مصدوم نبودم و بازی میكردم فاصله خاصی نداشتم و تیم‌مان هم بازی را برد.

* دوباره در پست غیر تخصصیات بازی كردی، این ‌طوری اذیت نمیشوی؟

مربی از من بخواهد در خط حمله بازی كنم با تمام توانم این كار را انجام میدهم. قطعاً دوست دارم در پست تخصصیام بازی كنم ولی در كنارش خوشحالم مربیانم این‌قدر به تواناییهای من اعتماد دارند كه اگر در سمت راست یا چپ نیاز ببینند مرا در آن جناح بازی میدهند! این موضوع برای من روحیه‌بخش هم است.

* بازی با تراكتورسازی را چطور میبینی؟

بازی در خارج از خانه آن هم مقابل تیمی كه نفرات خوب و هواداران زیادی دارد آسان نیست. هر دو تیم برای كسب نایب قهرمانی به این مسابقه به چشم فینال نگاه میكنند و تمام توان‌شان را برای بردن میگذارند. به نظرم هر دو تیم از هم شناخت دارند و ما باید هوشیارانه مقابل حریف بازی كنیم، در كار دفاعی بدون اشتباه و در حمله حرفه‌ای باشیم تا با برد به تهران برگردیم.

* باز هم قرار است در پست غیر تخصصیات بازی كنی؟

درباره اینكه بازی كنم یا نكنم یا در چه پستی قرار بگیرم كادر فنی تصمیم میگیرد و من تابع نظر آنها هستم.

* شنیده‌ای میگویند این بازی میتواند حاشیه‌های زیادی داشته باشد؟

شنیده‌ها را ملاك قرار نمیدهم و صبر میكنم ببینم چه اتفاق مثبت یا منفیای به وجود میآید. هر چه هم باشد تمركز ما روی فوتبال بازی كردن و بردن است.

* برنامه‌ات برای فصل آینده چیست؟

نمیتوانم برنامه‌ای داشته باشم چون با باشگاه استقلال قرارداد دارم و به آن متعهد هستم.

* تیم ملی ارمنستان چه وضعیتی دارد؟

در همان ایام كه تیم ملی ایران با ازبكستان بازی دارد ما با تیم مونته‌نگرو مسابقه داریم. ما با حضور لهستان، دانمارك، رومانی، مونته‌نگرو و قزاقستان در گروه سختی قرار گرفته‌ایم ولی در بعد نتیجه‌گیری بد عمل نكرد‌ه‌ایم.

* قزاقستان را هم حریف قدرتمندی میدانی؟

همین تیم از لهستان 2 بر صفر عقب بود ولی بازی را به تساوی 2-2 رساند و میتوانست گل سوم را هم بزند.

به اشتراک بگذارید:
- - - - -
-
-
لیگ برتر
نام:
ایمیل:
متن شما:
نظر شما با موفقیت ثبت شد.


-

تیم فوتبالی که در سال ۱۳۲۴ با نام «دوچرخه‌سواران» تأسیس شد، با تغییر نام به «تاج» و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به «استقلال»، پرافتخارترین تیم ایرانی در عرصه قاره‌ای و با ۱۴ جام لیگ و حذفی در کنار پرسپولیس، قطب دوم فوتبال ایران با رنگ آبی است.

-

بهترین خرید دهه ۹۰ آبی‌ها که در تمام نقاط خط دفاعی وزنه قابل اعتناعی است. مدافع ارمنستانی متولد ۱۳۶۵ که اخیراً بازوبند کاپیتانی تیم ملی کشورش را هم بر بازو می‌بندد، مطمئن‌ترین انتخاب پرویز مظلومی و علیرضا منصوریان در ادوار پانزدهم و شانزدهم لیگ حرفه‌ای است.

-

پربیننده ترین
پربحث ترین
آخرین مطالب لیگ برتر
آرشیو
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می باشد.
طراحی و بهینه سازی توسط شرکت طراحی سایت و برنامه نویسی وب پارسه * Copyright © 2017