كار شياطين‌سرخ گره می‌خورد؟ | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ در ساعت 14:45
کد مطلب: 114907

دور برگشت مرحله یک‌چهارم نهایی ليگ اروپا
كار شياطين‌سرخ گره می‌خورد؟
0
comment0
sharing

منچستریونایتد امشب برای صعود به نیمه‌نهایی لیگ اروپا باید به مصاف اندرلخت برود.

به گزارش خبرورزشی، امشب با برگزاري 4 ديدار از دور برگشت ليگ اروپا چهره تيم‌هاي حاضر در نيمه‌نهايي مشخص خواهد شد. در مهم‌ترين بازي منچستريونايتد بايد به مصاف اندرلخت بلژيك برود و با يك تساوي بدون‌گل هم شانس صعود خواهد داشت.

منچستريونايتد اندرلخت‌؛ تنها اميد تيفوسي‌هاي شياطين

حال منچستري‌ها فعلاً خوب است. برتري برابر چلسي باعث شده تا در بهترين شرايط و با بالاترين روحيه آماده مصاف با اندرلخت بلژيك در اولدترافورد شوند. البته برد برابر صدرنشين ليگ برتر هم باعث نمي‌شود مورينيو دل به راهيابي به ليگ قهرمانان اروپا از ليگ ببندد و او قهرماني ليگ اروپا را به عنوان هدف اصلي تعيين كرده است. عمليات بعدي آنها حذف كردن صدرنشين ليگ بلژيك است و احتمالاً اهميت همين بازي هم باعث شد تا آقاي ‌خاص تصميم بگيرد زلاتان ايبراهيموويچ را در ديدار برابر چلسي روي نيمكت بنشاند. نكته خوب براي شياطين‌سرخ در ليگ اروپا دريافت تنها يك گل در اولدترافورد بوده. در 5 بازي قبلي تنها بازيكني كه موفق شده در اين ورزشگاه براي رقباي يونايتد گل بزند روبين فان‌پرسي ستاره اسبق همين تيم بود كه براي فنرباغچه گلزني كرد. منچستري‌ها در ليگ هم با 24 گل خورده فقط از تاتنهام كمتر گل دريافت كرده‌اند. عملكرد خوب دفاعي تيمِ مورينيو با وجود مشكلات فراوان قابل تحسين است اما در سمت مقابل در فاز هجومي در ليگ برتر در حالي تنها 48 گل زده‌اند كه تمامي تيم‌هاي رده هفتم به بالا بيش از 60 گل به ثمر رسانده‌اند. اين مشكل در ليگ اروپا رفع شده 19 گل زده در 11 بازي آمار تقريباً خوبي محسوب مي‌شود. اندرلخت هم در كارهاي هجومي در ليگ اروپا تيم خوبي نشان داده. در مرحله گروهي 16 گل زدند و در مرحله حذفي هم 6 گل. بايد ديد آيا اين خط حمله مي‌تواند كار شياطين‌سرخ را در مرحله يك‌چهارم گره بزند يا شاگردان مورينيو جشن صعود به نيمه‌نهايي را مي‌گيرند.

بشيكتاش ليون‌؛ جنگ ادامه دارد

كسي فكر نمي‌كرد بازي رفت ليون و بشيكتاش در فرانسه تبديل به ميدان جنگ شود. هواداران دو تيم درگيري شديدي پيدا كردند و قطعاً اين درگيري‌ها امشب در استانبول اطراف ورزشگاه «وُدافون» ادامه پيدا خواهد كرد. در بازي رفت ليون در آستانه شكست قرار گرفته بود اما دقايق پاياني به بازي برگشتند و با اندوخته برتري 2 بر يك كه البته شكننده هم هست به تركيه سفر كردند. بشيكتاش با فشار طرفداران تيفوسي خودش امشب در پي حذف كردن ليون است اما بايد مراقب ضدحملات رقيب فرانسوي باشند. ليون در 5 بازي قبلي خودش در مراحل يك‌شانزدهم و يك‌هشتم به آلكمار و رم در مجموع 16 گل زد و اين نشان مي‌دهد چه خط حمله زهرداري دارند. برنده اين ديدار را مي‌توان يكي از تيم‌هاي پرشانس براي رسيدن به فينال ليگ قهرمانان اروپا دانست.

شالكه آژاكس‌؛ بازگشت در گلزن‌كرشن

آژاكس تيم خوبي كه سراغ داشتيم دوباره جان گرفته و در بازي رفت برابر شالكه نشان دادند لياقت صعود به نيمه‌نهايي را دارند. برتري 2 بر صفر اگرچه نتيجه خوبي محسوب مي‌شود ولي باز هم نمي‌توان با قاطعيت از صعود تيم هلندي گفت. شالكه در زمينِ آژاكس يك گل هم نزد و براي صعود بايد دست‌كم 3 گل بزند. تيمي كه در ميانه جدول بوندس‌ليگا جا خوش كرده و با هدايت ماركوس واينتسيرل نتوانسته به خواسته‌هاي هوادارانش برسد تنها به موفق شدن در ليگ اروپا اميد بسته بود. شايد حذف از ليگ اروپا باعث شود تا سران اين باشگاه پرطرفدار آلماني براي چندمين مرتبه در ساليان اخير دست به تغيير مربي بزنند. در سمت مقابل با هدايت «پيتر بوس» در كورس قهرماني ليگ هلند هم قرار گرفته و به مراتب روحيه بهتري براي گرفتن يك نتيجه خوب ديگر دارد.

خنك سلتاويگو‌؛ پديده جديد اسپانيايي

پس از موفقيت ويارئال در فصل گذشته اين فصل نوبت به يك تيم ديگر اسپانيايي رسيد تا در ليگ اروپا همه را غافلگير كند. سلتاويگو كه تيم مطرح شاختار دونتسك را در يك‌شانزدهم حذف كرده بود و پس از آن كراسنودار روسيه را كنار زد بازي رفت با نمايش خوب خط حمله 3 گل به خنك زد اما در مقابل در دفاع چندان شرايط خوبي نداشتند و 2 گل خورده كارشان را سخت كرد. نكته جالب در مورد خنك و سلتاويگو حضور هر دو تيم دقيقاً در ميانه جدول ليگ‌هاي خودشان است. خنك در رده هشتم ليگ 16 تيمي بلژيك قرار گرفته و سلتا هم تيم دهم لاليگاست. دو تيم نه چندان مطرحي كه حضور در نيمه‌نهايي مي‌تواند سقف آرزوهاي آنها در ليگ اروپا باشد.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017