درخشش نوجوانان ایران در شیاپ چانگ قهرمانی آسیا | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب تکواندو
آرشیو


موضوعات:
پنج شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۶ در ساعت 21:51
کد مطلب: 114954

درخشش نوجوانان ایران در شیاپ چانگ قهرمانی آسیا
0
comment0
sharing

تکواندوکاران نوجوان کشورمان در روز دوم رقابتهای قهرمان آسیا با کسب سه طلا و یک نقره ، جمع مدال‌های خود را به عدد هشت رساندند.

به گزارش خبرورزشی ، در ادامه رقابتهای تکواندو نوجوانان آسیا که به میزبانی   شهر«آتی راو» قزاقستان برگزار شد  هوگوپوشان کشورمان موفق به کسب سه مدال  طلا و یک نقره دیگر شد تا جمع مدالهای تکواندوکاران کشورمان در مجموع دختران و پسران به هشت مدال طلا و نقره برسد.
امروز تیم کشورمان هفت نماینده داشت، ستاره چابکی دنیا محمدی و ابراهیم صفری با شکست برابر رقبای خود از دور مسابقات حذف شدند. احمدرضا مختاری به مدال  نقره دست پیدا کردند، حامد اصغری، زهرا علیزاده و محمدحسین یزدانی هم موفق به کسب نشان طلا شدند.
حامد اصغری در وزن ۵۱- کیلوگرم کار خود را با پیروزی  مقابل «تورسونبایف» از ازبکستان آغاز کرد و در ادامه با پیروزی  برابر«ابراگیموف» از تاجیکستان به نیمه نهایی راه یافت و سپس  «محمد التمیمی» تکواندوکار اردنی را از پیش رو برداشت و به فینال صعود کرد.اصغری  برای کسب مدال طلا«مین جی کیم» را  شکست داد و طلایی دیگر را برای تیم ملی کشورمان کسب کرد.
محمد حسین یزدانی در وزن ۷۳- کیلوگرم  دیگر مرد طلایی کشورمان بود.  او پس از قرعه  استراحت داشت ، پس از آن  «ساندیبایف» از قزاقستاان
 «علیار یوبوروف» از قرقیزستان به فینال راه یافت و در دیدار برای کسب مدال طلا  مقابل «میونگ» از کره جنوبی به پیروزی دست یافت و مدال طلا  را به گردن آویخت .
در وزن ۶۸- کیلوگرم احمد مختاری نماینده کشورمان به مدال نقره دست یافت. مختاری  پس از قرعه  استراحت   «لاکچای توختاسینو» از تایلند  و در مرحله نیمه نهای «هونگ لی» از ویتنام را از پیش رو برداشت و در دیدار نهایی نتیجه را «کانگ سئو» از کره جنوبی واگذار و روی سکومی نایب قهرمانی ایستاد.
آخرین تکواندوکار تیم کشورمان در روز دوم زهرا علیزاده بود که موفق به کسب مدال طلای وزن ۴۶- کیلوگرم شد. علیزاده  با سه پیروزی  مقابل«نفیسا قامچیبکوا» ازبکستان، «آنجلا بوکای» فیلیپین و «زین گو»  چین در راند طلایی و دیدار پایانی «یون جو» از کره  مدال  طلا  را به گردن آویخت .
این دوره از مسابقات که با حضور ۲۴۶ تکواندوکار از بیست کشور در قزاقستان جریان دارد، عصر فردا به پایان می رسد
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017