نادال از «زمين» به آسمان می‌رسد | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب تنیس
آرشیو


موضوعات:
جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ساعت 10:55
کد مطلب: 114977

شايد تولدی ديگر در راه باشد
نادال از «زمين» به آسمان می‌رسد
0
comment0
sharing

رافائل نادال دوباره جان گرفته و به نظر می‌رسد برای کسب گرنداسلم‌ها خیز برداشته است.

به گزارش خبرورزشی، سال 2016 برايش خوب پيش نرفت‌؛ او هم مثل راجر فدرر مجبور شد ماه‌هاي آخر سال را بيخيال شود و پي درمان مصدوميتش را بگيرد. هرچند كه مدت زمان غيبت او در زمين تنيس در مقايسه با راجر فدرر بسيار كمتر بود. هرچه كه بود رافائل نادال، مرد شماره يك سابق تنيس دنيا هم مثل فدرر سال 2017 به زمين تنيس برگشتند. اين بار اما اين «ماتادور» اسپانيايي بي‌انگيزه نبود. او كه مصدوميتش را برطرف كرده بود به طور ملموسي در تنيسش هم پيشرفت حاصل شده بود. تنها بدشانسي‌اش اين بود كه در اين مدت خورد به يك راجر فدرر بسيار آماده و سرحال. در واقع نادال در حالي رقابت‌هاي سال 2017 ميلادي را شروع كرده كه تا همينجا به سه فينال مهم رسيده است: اوپن استراليا، آكاپولسو و بعد از آن هم كه ميامي. بازگشتش و نتايجي كه در اين مدت به دست‌آورده به خوبي نشان مي‌دهد در راه «تولد» ديگري است. او تا همينجا و پيش از شروع كارش در مسترز مونت كارلو (ديروز اولين بازي‌‌اش را برگزار كرد) در 19 مسابقه به پيروزي رسيده است و 5 بار هم شكست خورده است. از بد روزگار اينكه سه بار از 5 باري كه بازي‌هايش را باخته به راجر فدرر، دوست و در عين حال رقيب قديمي‌‌اش باخته است. به عبارت ساده تر، از شروع سال 2017 تاكنون فقط راجر فدرر است كه در دنياي تنيس بهتر از رافا نادال نتيجه گرفته است.

سلطان زمين‌هاي خاكي

حالا و با شروع سه ماهه دوم سال ميلادي به نظر مي‌رسد كه زمان خوبي براي رافا نادال رسيده تا دوباره دستش به جام‌هاي قهرماني برسد. آخرين باري كه رافا فاتح يك تورنمنت شده مربوط به آوريل 2016 است كه آن هم جام چندان مهمي برايش نبود. ولي حالا شرايط فرق مي‌كند چون نادال در 24 مسابقه‌اي كه انجام داده مصدوميتي كه نداشته هيچ بلكه با فيزيك بسيار مناسبش كار را هم حسابي براي رقبا سخت كرده است. از لحاظ امتياز‌‌گيري در سال 2017 هم كه فعلاً در رنكينگ نفر دوم است. خبر بهتر براي او اينكه نوبت به جنگيدن روي سطحي از زمين تنيس رسيده كه او بازي كردن در آن را فوت آب است: زمين‌هاي خاك رس. حالا بهترين فرصت است تا دوباره از همين «زمين‌ها» رافا به اوج آسمان در دنياي تنيس برسد. اول به اين دليل كه راجر فدرر حضور ندارد. تنيس‌باز مشهور سوئيسي احتمالاً تا قبل از رقابت‌هاي گرنداسلم رولان گروس به تنيس برنمي‌گردد‌؛ هرچند كه شايد حضور او هم نمي‌توانست مانع از درخشش رافا در زمين‌هاي خاكي شود. دوم هم اينكه اندي ماري و نواك جوكوويچ، مردان شماره يك و دو فعلي دنيا هنوز از لحاظ انگيزشي خودشان را پيدا نكرده‌اند و مشكل دارند.

البته ماري و جوكوويچ جدي‌ترين رقباي نادال در زمين‌هاي خاكي هستند. سال گذشته از سه مسترز مهمي كه روي زمين‌هاي خاكي برگزار شد هركدام يكي را بردند. در مجموع هم از بين 13 تورنمنت آخري كه روي زمين‌هاي خاك رس برگزار شده اين سه نفر 12 تا را درو كرده‌اند (مونت كارلو سال 2014 را استن واورينكا برنده شد).

يك، دو، سه، دسيما؟

اين موضوع اوج لذتي است كه رافا نادال مي‌تواند ببرد‌؛ اينكه در سه تورنمنت پيش‌رو در خاك رس به دهمين قهرماني‌‌اش برسد و به اصلاح «دسيما» را به دست بياورد‌؛ مونت كارلو، بارسلونا و رولان گروس. در هر سه تورنمنت رافا نادال تا به حال 9 قهرماني دارد. در واقع اولين مرد تاريخ دنياي تنيس است كه توانسته در سه تورنمنت مهم تنيس 9 قهرماني داشته باشد. حالا او مي‌تواند اولين نفري در اين عرصه لقب بگيرد كه توانسته در يكي و يا سه تا از اين تورنمنت‌ها، عنوان قهرماني‌‌اش را دورقمي كند و براي هميشه جاودان بماند. هرچند كه بدون ترديد تلاش او براي موفقيت در رولان گروس، دومين گرنداسلم اين فصل، بيش از دو تورنمنت ديگر خواهد بود. رسيدن به دهمين قهرماني در رولان گروس معناي مشخصي دارد: اينكه او مي‌تواند به پانزدهمين قهرماني‌‌اش در گرنداسلم‌ها برسد و با پشت‌سر گذاشتن پيت سمپراس به تنهايي در رده دوم پرافتخارترين تنيس‌بازان عصر اوپن برسد.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017