فدراسیون فوتبال به جای فیفا کسر امتیاز می کند | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب لیگ برتر
آرشیو
پربحث ترین


موضوعات:
جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ساعت 11:10
کد مطلب: 114979

فدراسیون فوتبال به جای فیفا کسر امتیاز می کند
0
comment0
sharing

تصمیم فدراسیون فوتبال برای برخورد با بدهی باشگاه ها به نظر می رسد جدی است.

به گزارش خبر ورزشی، اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که پیش تر مصوب کرده بودند تیم های بدهکار به بازیکنان و مربیان خارجی تا زمان تسویه حساب حق جذب مهره های جدید را نخواهند داشت حال دراندیشه مصوبه تازه ای هستند. مصوبه ای که اگر امضاء شود انقلابی در مسیر خوش حسابی باشگاه های ایرانی با بازیکنان و مربیان داخلی خواهد بود. 
متاسفانه در حال حاضر این تنها بازیکنان و مربیان خارجی هستند که با شکایت به فیفا به حق و حقوق خود خواهند رسید اما آراء صادره از سوی کمیته انضباطی هیچ ضمانتی برای اجراء ندارد و کمیته انضباطی مرتبه پیش تنها از تیم های دسته دومی و دسته سومی امتیاز کسر می کرد و هیچ گاه این شهامت را نداشت از تیم های لیگ برتری و دسته اولی به بهانه بدهی امتیاز کسر کند. 
حال هیات رئیسه - فدراسیون فوتبال را موظف کرده از تیم های لیگ برتری و دسته اولی هم به خاطر بدهی های مالی امتیاز کسر کند. این کمک می کند که بازیکنان و مربیان داخلی به حق و حقوق معوقه خود برسند. جدا از این مسئله باشگاه ها مجاب می شوند منبعد به اندازه توان هزینه کنند و بی جهت قراردادهای نجومی و خارج از عرف نبدند. 
البته اجرای این مصوبه خیلی مهم تر از حرف زدن در مورد آن است. این مصوبه اگر از ابتدای لیگ حرفه ای اجراء می شد امروز این همه پرونده در فیفا علیه تیم های ایرانی نداشتیم و تیم هایی چون پرسپولیس 10 میلیارد تومان بدهکار نبودند.
آیا فدراسیون فوتبال شهامت کسر امتیاز از تیم های استقلال و پرسپولیس که بیشترین بدهی را دارند، دارد؟ باید منتظر ماند و دید و باید گفت به شروع فصل جدید زمان زیادی باقی نمانده است. اجرای این دو تصمیم شاید به ظاهر به ضرر باشگاه ها باشد اما در دراز مدت به سود باشگاه ها خواهد بود.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017