سکوی قهرمانی آسیا زیر پای شیربچه های ایران | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب تکواندو
آرشیو
پربحث ترین


موضوعات:
جمعه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ساعت 15:28
کد مطلب: 115018

سکوی قهرمانی آسیا زیر پای شیربچه های ایران
0
comment0
sharing

تيم تکواندو نوجوانان ایران با كسب 9طلا، 3 نقره و یک برنز برسكوي قهرماني آسیا تکیه زد.

به گزارش خبر ورزشی ، نهمین دوره مسابقه های تکواندوی قهرمانی نوجوانان آسیا كه از صبح روز چهارشنبه 30 فروردين ماه، در مجتمع ورزشي آتي‌راو قزاقستان آغاز شده بود، پس از 3 روز پيكار 246 تکواندوکار از 22 كشور، امروز به پايان رسيد و هوگوپوشان نوجوان کشورمان تیم ملی تکواندو كشورمان با كسب 13 مدال رنگارنگ برسكوي قهرماني قاره آسيا ايستادند.
دراين رقابتها نوجوانان تکواندو با 9 مدال طلا، سه نقره و یک برنز قهرمان شد . کره جنوبی با 8 مدال طلا، 4 نقره و 3 برنز برسكوي نايب قهرماني ايستاد و تایلند با 2 طلا، 2 نقره و 2 برنز عنوان سوم را بدست آورد. تيم‌هاي قزاقستان و فيليپين چهارم و پنجم شدند.
در بخش تیمی شیردختران کشورمان توانستند برای اولین بار و با کسب 6 مدال طلا، یک نقره و 80 امتیاز با اقتدار روی سکوی قهرمانی بایستند ، تایلند با 2 مدال طلا، 2 نقره و 43 امتیاز نایب قهرمان شد و کره‌جنوبی که خود را از مدعی قهرمانی می دانست با یک مدال طلا، 2 نقره، 3 برنز و 42 امتیاز درخانه سوم جدول توزیع مدالها ایستاد .  
دربخش انفرادی دختران یلدا ولی نژاد، مبینا شاکری، زهرا اسماعیل پور، مبینا نژاد، زهرا شجاعی راد و زهرا علیزاده مدالهای طلا ، مهلا مومن نژاد مدال نقره به ارمغان آوردند . دنیا محمدی و ستاره چابکی با شکست مقابل رقبا از دور مسابقات حذف  شدند.
اما دربخش پسران تیم کره‌جنوبی با 7 مدال طلا، 2 نقره و 99 امتیاز قهرمان شد، تکواندوکاران نوجوان کشورمان با 3 طلا، 2 نقره، یک برنز و 61 امتیاز نایب قهرمانی را به نام خود ثبت کردند  و قزاقستان میزبان بازیها با یک مدال نقره، 3 برنز و 29 امتیاز برسکوی سوم ایستاد.
درمبارزات انفرادی پسران حامد اصغری، حمیدرضا هادیان و محمدحسین یزدانی سه مدال طلا ،  حمیدرضا صدری و احمدرضا مختاری دو مدال نقره و مهران برخورداری هم تک برنز 
را به خود اختصاص دادند . امیرولی پور، ابراهیم صفری، امیرعلی پروینی و امیرحسین وقوعی آذر هم از دور مسابقات حذف شدند.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017