سيلوا در جزاير قناری از حسرت بزرگش می‌گويد | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ در ساعت 16:41
کد مطلب: 123631

خداحافظی بعد از بالا بردن جام ليگ قهرمانان
سيلوا در جزاير قناری از حسرت بزرگش می‌گويد
1
comment0
sharing

داوید سیلوا در مصاحبه با دیلی‌میل می‌گوید اگر قهرمان لیگ قهرمانان شود خداحافظی می‌کند.

به گزارش خبرورزشی، ستاره‌هاي فوتبال اسپانيا در قامت بازيكن رئال‌مادريد يا بارسلونا موفق شده‌اند جامِ ليگ قهرمانان اروپا را بالاي سر ببرند اما يك ستاره با انتخاب منچسترسيتي از اين جام دور شد. داويد سيلوا هافبك ريزنقش اهل جزاير قناري اعتراف كرده قهرمان نشدن در ليگ قهرمانان او را اذيت مي‌كند. نشريه «ديلي‌ميل» با ستاره منچسترسيتي در جزاير قناري مصاحبه‌اي انجام داده كه او از موضوعات مختلفي از جمله قهرماني ليگ قهرمانان و كار كردن با پپ گوارديولا صحبت كرده است.

بازنشستگي بعد از قهرماني ليگ قهرمانان

«من بازنشسته خواهم شد. اگر ليگ قهرمانان را ببرم، بازنشسته مي‌شوم و به اينجا (جزاير قناري) برمي‌گردم. براي من اتفاق خاصي خواهد بود.» سيلوا كه براي تعطيلات به زادگاهش برگشته، در ابتداي مصاحبه‌اش در كنار سواحل زيباي اقيانوس اطلس با اين جمله مصاحبه‌اش را آغاز مي‌كند. سيلواي 31 ساله اميدوار است طلسم قهرمان نشدنش در ليگ قهرمانان با حضور پپ گوارديولا در منچسترسيتي شكسته شود. هنوز 2 سال از قرارداد سيلوا با سيتي باقي ‌مانده و علاقه دارد با اين باشگاه افتخارهاي ديگري كسب كند تا بازنشستگي‌اش هم در شهر منچستر باشد. او در مورد شرايطش در سيتي مي‌گويد: «من از بودن در سيتي خوشحالم و مي‌خواهم هرقدر كه امكان دارد به فوتبالم اينجا ادامه دهم. مشخص است كه اين اتفاق به شرايط جسماني‌ام هم بستگي خواهد داشت و اينكه چه كيفيتي بتوانم درون زمين از خودم نشان دهم. اگر باشگاه بخواهد من بمانم، من هم دوست دارم تا وقتي كه امكان دارد اينجا بازي كنم. در هر صورت ليگ برتر، ليگي سخت است و از لاليگا به مراتب فيزيكي‌تر، بنابراين همه ‌چيز به آينده بستگي خواهد داشت.»

فصل قبل هيچي نبرديم!

داويد سيلوا در 7 سال حضور در منچسترسيتي موفق شده 6 جام كسب كند كه جاي ليگ قهرمانان فقط در آن خالي است. هافبك اسپانيايي سيتي در مورد شرايط سيتي در فصلي كه گذشت، مي‌گويد: «از زماني كه من در سيتي بوده‌ام اين بهترين سال ما نبوده چرا كه هيچ جامي نبرديم اما مطمئن هستيم سال بعد همه‌ چيز بهتر خواهد شد. ما هيچ چيز فصل قبل نبرديم. هدف‌مان براي آينده هميشه بردن جام است، قهرماني در ليگ برتر انگليس و جام‌هاي ديگر. گوارديولا بازيكناني را به تيم مي‌آورد كه براي موفقيت نياز داريم.»

گوارديولا، بهترين مربي من

با حضور پپ گوارديولا روي نيمكت منچسترسيتي، داويد سيلوا آزادي عمل بيشتري پيدا كرد. او باز هم فرصت پيدا كرد بتواند توانايي‌هاي خودش در ارسال پاس را به رخ بكشد و فضاها را به خوبي ببيند. سيلوا در مورد كار با گوارديولا هم گفت: «او فوتبال را به خوبي مي‌بيند، آن را حس مي‌كند و قادر است در كلمات به خوبي آن را براي بازيكنان تشريح كند. گوارديولا بهترين مربي‌اي بوده كه با او كار كرده‌ام. حتي بعضي وقت‌ها دوست دارد در تمرين‌ها خودش هم با توپ كار كند. به نظر من او خيلي خيلي خوب است.»

سيلوا در ادامه درباره نقش خودش در تيمِ پپ هم مي‌گويد: «گوارديولا به من كمك كرد كه بهتر در فضاها حركت كنم و توپ را بگيرم. راه و روشي كه تيم با گوارديولا در پيش گرفته، مناسب من است چرا كه تيم در اين سبك به خوبي در موقعيت حمله قرار مي‌گيرد. نكته‌اي كه از او ياد گرفتم، اين است كه جاهاي خالي را بهتر ببينم و توپ را همان‌جا بفرستم. من هميشه در تلاش هستم آن فضاهايي كه گوارديولا مي‌گويد را پيدا كنم تا تيم بهتر حمله كند.»

لادروپ، الگوي من

در جزاير قناري كمتر كسي رؤياي حضور در ليگ برتر انگليس را داشته و جوان‌هاي اين منطقه بيشتر به بازي كردن در لاليگا فكر مي‌كنند. با اين حال داويد از بچگي سعي كرد مثل مايكل لادروپ ستاره دانماركي 2 دهه پيش بارسلونا و رئال‌مادريد باشد و با پرتقال و سيب‌زميني روي شن‌هاي ساحل نزديك خانه فوتبال بازي مي‌كرد. سيلوا درباره دليل اينكه لادروپ را دوست داشت هم مي‌گويد: «من بازي لادروپ را مي‌ديدم چرا كه بازيكن آساني بود. به نظر مي‌رسيد خيلي ساده فوتبال بازي مي‌كند و من هم مي‌خواستم مثل او باشم.»

يكي از بهترين خارجي‌هاي ليگ جزيره

سيلوا ماه آگوست سال 2010 والنسيا را ترك كرد تا به ليگ برتر بيايد. او در اين 7 سال براي منچسترسيتي 64 پاس ‌گل داده و نزديك‌ترين تعقيب‌كننده او در اين مدت وين روني با 51 پاس ‌گل است. بسياري از كارشناسان ديلي‌ميل او را يكي از بهترين بازيكنان خارجي تاريخ ليگ برتر مي‌دانند. سيلوا در مورد مسيري كه در ليگ برتر پيموده، مي‌گويد: «وقتي در ليگ برتر بازي مي‌كنيد و مي‌شنويد كه مي‌گويند يكي از بهترين بازيكنان ليگ هستيد، احساس غرور خواهيد كرد. من فكر مي‌كنم با تجربه‌اي كه دارم به بازيكنان جوان بتوانم كمك كنم كه به فرم بهتري برسند.» ژسوس 20 ساله، سانه 21 ساله، استرلينگ 22 ساله و برناردو سيلوا بازيكن جديد سيتي با 22 سال فصل بعد در كنار او بازي خواهند كرد. سيلوا در پايان هم بيان مي‌كند: «وقتي سال‌ها را در سيتي سپري كرده‌ام و چندين بازي براي اسپانيا انجام داده‌ام، چيزهاي زيادي در دوران حرفه‌اي ياد گرفته‌ام. ما بازيكنان جديدي داريم كه مي‌توانم تجربياتم را با آنها در ميان بگذارم.»

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017