می‌خواهم بهترين گلزن سال 2017 هلند بمانم | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال ملی
آرشیو


تاریخ: چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ » ساعت: 15:19
کد مطلب: 130268

قوچان‌نژاد در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرورزشی:
می‌خواهم بهترين گلزن سال 2017 هلند بمانم
2
comment0
sharing

بعد از مدت‌ها سكوت، رضا گوچي سكوتش را در گفت‌وگو با خبرورزشی مي‌شكند. اين فرصت خوبي است تا درباره چند موضوع مهم با يكي از تاپ‌ترين مهاجم‌هاي تيم ملي حرف بزنيم. او سال گذشته بهترين آمار گلزني را در اروپا داشت و بعد از سال‌ها توانست ركورد وحيد هاشميان را هم بكشند. وحيد 16 گل در بوندس‌ليگا زده بود و رضا توانست با 19 گل زده از او سبقت بگيرد.

به گزارش خبرورزشی، با گوچي درباره اين مسائل حرف زديم و البته گذري هم به ماجراي محروميت جنجالي شجاعي و حاج‌صفي داشتيم. رضا مي‌گويد اميدوار است آنها را دوباره در اردوي تيم ملي ببيند.

* اولين بازي شما در ليگ هلند شهرآورد شمال بود. در اين مسابقه هم گل زدي و هم خوب بازي كردي. اگر موافق باشي از همين جا شروع كنيم.

بله، اولين بازي فصل را داشتيم كه شهرآورد شمال هلند بود. بازي براي ما خيلي مهم بود. با اينكه دو- صفر كرديم ولي بازي مساوي شد که همه راضي بودند. عملكردم خوب بود. يك گل زدم. اولين گل فصلم را خدا را شكر در اولين بازي‌ام به ثمر رساندم. كل تيم از بازي و نتيجه‌‌اش راضي بودند چون واقعاً بازي سختي بود.

* رسانه‌هاي هلند اعلام كردند بهترين گلزن ليگ هلند در سال 2017 هستي.

واقعاً افتخار مي‌كنم به اين. اميدوارم همين‌طور بتوانم گل‌هاي بيشتري در ليگ هلند بزنم و بهترين گلزن سال 2017 بمانم. البته چند ماه ديگر تا پايان سال 2017 باقي مانده. ان‌شاءا...  چند گل خوب ديگر بزنم تا اين ركورد دستم بماند.

* هميشه يكي از اميدهاي تيم ملي هستي و گل‌هاي مهمي زده‌اي. در همين بازي‌هاي مرحله نهايي در بازي اول گل مهمي به قطر زدي. در بازي سوريه هم گل زدي ولي داور به اشتباه آن را آفسايد گرفت.

ببين من هر وقت به تيم ملي مي‌آيم، افتخار مي‌كنم. هر وقت تي‌شرت تيم ملي را مي‌پوشم آماده‌ام با جان و دل بازي كنم و وجودم را براي تيم ملي بدهم. افتخار است پوشيدن اين تي‌شرت سفيد تيم ملي و دوست دارم خيلي زود دوباره به اردو برگردم و بتوانيم بازي‌هاي خوبي انجام بدهيم. مطمئن باش اگر خدا بخواهد براي تيم ملي باز هم گل‌هاي مهم مي‌زنم. اگر به من موقعيت بدهند و بگذارند بازي كنم، سعي مي‌كنم در زمين يه كاري براي تيم ملي بكنم و گل بزنم. اين از همه چيز مهمتر است كه براي تيم مفيد باشم. براي همين ان‌شاءا... در اردوي بعدي و براي دو بازي كره‌ جنوبي و سوريه، اگر خدا بخواهد چند گل شيرين كنار گذاشته‌ام.

* مي‌گويند رضا بوي گل مي‌دهد. در جام جهاني‌ قبلي يك گل زدي و در جام جهاني‌ بعدي هم از تو توقع گلزني وجود دارد.

يك سال تا جام جهاني‌ باقي‌ مانده است. ان‌شاءا... اگر رسيدم جام جهاني‌ در اين باره حرف مي‌زنيم. الان واقعاً زود است بخواهم چيزي بگويم. اميدوارم خدا تندرستي و سلامت بدهد كه بتوانم در جام جهاني‌ روسيه حاضر باشم. اگر برسم كه برايم تجربه خيلي شيريني خواهد بود. اميدوارم بتوانم به تيم ملي كمك كنم و در جام جهاني‌ هم نتايج خوبي بگيرم، نه براي خودمان بلكه براي همه ايراني‌ها.

* راستي تو چرا در هلند ماندي؟ چرا به ليگ ديگري نرفتي؟

يكي از دلايلي كه باعث شد در هلند بمانم اين است كه شرايط خودم در اينجا خوب است. در تيمي بازي مي‌كنم كه از لحاظ فوتبالي، تاكتيكي و سيستمي به بازي من مي‌خورد. يعني از اين نظرها براي من عالي است. همين‌طور ارتباط خيلي خوبي با باشگاه، با مربي تيم و بازيكنان دارم. خيلي راحت مي‌توانم اينجا بازي كنم و گل‌هايم را به خوبي بزنم. از اين نظرها راضي هستم. خيلي مهم است قبل از جام جهاني‌ در محيط و در شرايطی باشيد كه فرصت درخشش داشته باشيد و زياد بازي كنيد. وقتي در مسابقات زيادي بازي مي‌كني، در شرايط مسابقه هستي و مي‌تواني با آمادگي بيشتري به جام جهاني‌ بروي. با اين حال تا لحظه آخر نقل و انتقالات مي‌توان باشگاه عوض كرد ولي همان‌طور كه گفتم من صد درصد از شرايطي كه در تيم دارم راضي هستم. هر چه قسمت باشد همان مي‌شود. تا الان كه تمركزم را روي تمرينات و بازي‌ها گذاشته‌ام. نمي‌دانم در ادامه چه پيش مي‌‌آيد.

* تو سال گذشته عنوان بهترين گلزن لژيونر تاريخ ايران را از هاشمیان گرفتي. فكر مي‌كني امسال بتواني ركورد تازه‌اي به جا بگذاري؟

اين يك ركورد جالب براي من است و واقعاً افتخار مي‌كنم. تا سال پيش اين ركورد دست آقاي هاشمیان بود كه من توانستم اين ركورد را از دست ايشان بگيرم. خوشحالم و افتخار مي‌كنم به اين موضوع. اميدوارم امسال هم همين‌طور بازي كنم و بتوانم بيشتر از سال قبل گل بزنم. مطمئن هستم اگر همين‌طور ادامه بدهم و زحمت بكشم، مي‌توانم فصل خوبي داشته باشم و علاوه بر بازي‌هاي خوب، گل‌هاي خوبي هم براي هيرنوين و تيم ملي ايران بزنم.

رضا براي تو هيجان دارد كه در جام جهاني‌ با چه تيم‌هاي همگروه باشيم؟

راستش وقتي در جام جهاني‌ هستي، مهم نيست با چه تيمي در يك گروه بيفتي. مهم نيست واقعاً با چه تيم‌هايي همگروه شويم. اينها داستان‌هايي است كه براي رسانه‌‌هاست ولي براي من به شخصه مهم نيست. دليلش اين است كه جام جهاني‌ كاپي است كه هر بازيكني دوست دارد در آن لحظه، آنجا باشد. هر تيمي كه به جام جهاني‌ مي‌‌آيد، بهترين تيم دنياست وگرنه نمي‌تواند به اين كاپ برسد. ما در برزيل در گروه سختي بوديم و از آن سه مسابقه‌اي كه انجام داديم خيلي چيزها ياد گرفتيم. اميدوارم در جام جهاني‌ روسيه هم در گروه خوبي بيفتيم و بتوانيم پيشرفت كنيم و چيزهاي جديدي ياد بگيريم و در كنارش نتايج خوبي به دست بياوريم. شك ندارم مي‌توانيم اين كار را انجام دهیم.

* در اين مدت اتفاقاتي هم افتاد. مسعود و احسان جلوي نماينده رژيم اشغالگر قدس بازي كردند و آن بحث‌ها پيش آمد.

خب من هم در اروپا چيزهايي درباره احسان و مسعود شنيدم. دقيقاً داستان را نمي‌دانم چيست و نمي‌دانم چه بايد بگويم. ولي ناراحت شدم شنيدم اين اتفاق‌ها افتاده و احتمال دارد محروم شوند. اينها بچه‌هايي هستند كه چند سالي است با هم در تيم ملي بازي مي‌كنيم و من هميشه ديده‌ام چقدر زحمت مي‌كشند. هر دو كاپيتان تيم ملي ايران هستند. واقعاً از لحاظ انساني در بيرون از زمين هم پسرهاي خوبي هستند و كسي بدي از آنها نديده است. مسعود و احسان بازيكنان باتجربه و خوب تيم ملي هستند. ما به آنها نياز داريم. چطور بگويم‌؛ اميدوارم چيزهايي كه درباره آنها شنيده‌ام حقيقت نداشته باشد. اميدوارم مسعود و احسان همين‌طوري مثبت فكر كنند. همين‌طوري كارشان را در يونان خوب انجام بدهند. در شرايط سخت، تمركزشان را حفظ كنند و فوتبال‌شان را بازي كنند. ان‌شاءا... باز هم در اردوي تيم ملي مسعود و احسان را ببينم. در اين صورت خيلي خوشحال مي‌شوم.

* رضا در دو، سه سال گذشته زياد شايعه شده تو به ايران مي‌آيي. يك بار مي‌گفتند مي‌آيي پرسپوليس، يك بار استقلال و... تو اصلاً به اين مسئله فكر كرده‌اي؟ نمي‌دانم در ايران تيمي هست كه دوست داشته باشي در آن بازي كني؟

راستش را بخواهي تا الان هيچ‌وقت به حضور در ليگ برتر ايران فكر نكرده‌ام. هميشه آرزو داشتم در اروپا بازي كنم و الان دارم در اين قاره توپ مي‌زنم. خيلي از فوتباليست‌ها هستند كه دوست دارند در اروپا بازي كنند‌؛ من هم همين‌طور. تا زماني كه بتوانم دوست دارم در اين قاره بازي كنم چون فكر مي‌كنم مي‌توانم. تا الان اصلاً فكري براي حضور در ليگ برتر ايران نكرده‌ام. در آينده هم خدا بزرگ است. آدم از فرداي خود خبر ندارد. من فعلاً در اروپا كار مي‌كنم و ببينيم در آينده به كجا مي‌رويم و چه مي‌شود.

* سؤال آخر هم درباره بازي بارسا و رئال است. تيم محبوبت شكست بدي داشت.

درباره بارسلونا حرف خاصي ندارم، غير از اينكه بگويم چه ببريم و چه ببازيم بارسايي هستم و مي‌مانم. نگراني هم نداريم. خدا بزرگ است. ان‌شاءا... در طول فصل عملكرد خوبي خواهيم داشت.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017