پوئنته: از پپ گوارديولا تقليد می‌کنم | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


موضوعات:
تاریخ: پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ » ساعت: 20:02
کد مطلب: 130415

گفت‌وگو با رافا پوئنته، گوارديولای مکزیک
پوئنته: از پپ گوارديولا تقليد می‌کنم
0
comment0
sharing

فوتبال مکزیک هم صاحب یک مربی شده که با گواردیولا مقایسه می‌شود.

به گزارش خبرورزشی، رقابت‌هاي ليگ آپرتوراي سال 2017 در مكزيك در شرايطي دنبال مي‌شود كه تيم لوبوس در پايان هفته سوم در صدر جدول قرار دارد. اين تيم كه به تازگي به ليگ اصلي مكزيك صعود كرده، سرمربي جواني به نام رافائل پوئنته (متولد سال 1979) را روي نيمكت مربيگري‌‌اش مي‌بيند. سرمربي‌اي كه اين روزها روي بورس است در گفت‌وگو با ماركا از رؤياها و اهدافش صحبت كرده.

* بعد از صعود به ليگ آپرتورا، فكرش را مي‌كرديد كه شروعي به اين خوبي داشته باشيد؟

خيلي‌ها سورپرايز شده‌اند. هر چند كه ما سورپرايز نشديم. اين نتيجه وفاداري بازيكنان، جديت در تمرينات، تعهد، تلاش و فروتني آنهاست كه دير يا زود اثرش را در بازي‌ها نشان مي‌دهد. البته هميشه فاكتور شانس هم مؤثر است. گاهي وقت‌ها اوضاع به نفع تو پيش مي‌رود و گاهي به ضررت. خوشبختانه حالا شانس به نفع ماست.

* ايده تيم شما در فوتبال مكزيك چيست؟

در فوتبال فعلي بازيكنان و تيم‌هايي هستند كه نقش‌هاي دفاعي را درك نمي‌كنند و فقط دوست دارند در حركات تهاجمي شركت كنند. بايد در مهار حملات حريف تمرين كرد. بايد در محوطه جريمه آنها را تحت فشار گذاشت. هر سه حريف قبلي ما با سه مهاجم بازي مي‌كردند و اين ريسك گل خوردن تيم ما را بالا مي‌برد. اين ريسك را دوست داريم. مي‌دانيم كه اگر روي بلوكه كردن حملات حريف كار كنيم و همه با هم بازيكنان حريف را تحت فشار قرار دهيم، احتمال گل زدن‌مان بيشتر مي‌شود.

* در مكزيك تيم شما را با لستر و قهرماني‌‌اش در ليگ برتر مقايسه مي‌كنند. سقف تيم شما كجاست؟

خوشحاليم كه ما را با تيمي تاريخ‌ساز مثل لستر مقايسه مي‌كنند ولي براي اين حرف‌ها خيلي زود است. مي‌دانيم كه هنوز چيزي را فتح نكرده‌ايم. حتي به نيم‌فصل هم نرسيده‌ايم. هدف اصلي ما بقا در ليگ است. مطمئنم كه سقف و حد تيم ما، سقف آسمان است. هر بار براي ارزش‌هايمان مي‌جنگيم. روزي كه فكر كنيم كه همه جام‌ها را برده‌ايم و فروتني را كنار بگذاريم، دقيقاً مثل تمام اتفاقات زندگي، ضربه‌اي به سرمان وارد شده و 4، 5 پله پايين‌تر مي‌آييم.

* چه شد كه به ليگ اصلي مكزيك رسيديد؟

تيم ما تيم دانشگاه آئوتونوماي پوئبلاست كه يكي از 10 دانشگاه معتبر كشور ماست. سال‌ها بود كه براي رسيدن به ليگ اصلي رقابت مي‌كرديم و به لطف بازيكنان تيم توانستيم اين كار را انجام دهيم. الان هم تلاش مي‌كنيم تا در اين ليگ بمانيم.

* هواداران زيادي داريد؟

در شهري كه نه بزرگ است و نه كوچك، كار برايمان سخت است. تنها با كسب نتايج خوب است كه مي‌توانيم هواداران‌مان را افزايش دهيم.

* خودت فوتباليست، بازيگر و كارشناس تلويزيوني بوده‌اي و حالا سرمربي هستي. چطور توانستي روي نيمكت يك تيم حرفه‌اي بنشيني؟

هيچ وقت از رؤياهايم دست نكشيدم و اين فرصت افتخار بزرگي است كه در اختيارم قرار گرفت. در ابتدا يك دوره آكادميك در مدرسه ملي مديران ورزشي و مربيان مكزيك را پشت‌ سر گذاشتم و گام دومم سپري كردن دوره ديگري بود. رؤيايم اين بود كه در اروپا مربيگري را بياموزم. چون فوتبال برتر در اروپا بازي مي‌شود. قصدم اين بود ولي موفق به انجام اين كار نشدم.

* درطول اين مدت كدام مدل فوتبالي را مد نظرت داشتي؟

فوتبال اسپانيا برايم اهميت زيادي داشت. در متدولوژي سرمربيان اسپانيايي، هويت خودم را يافتم. قطعاً الگوي اولم پپ گوارديولاست و سعي مي‌كنم از او تقليد كنم.

* نام تو به عنوان گزينه مربيگري تيم ملي مكزيك هم مطرح شد. رؤياي بعدي‌ات چيست؟

تنها چيزي كه مي‌دانم اين است كه دوست دارم بذري كه كاشته‌ام رشد كند و روزي اين تلاش‌ها به ثمر بنشيند و بتوانم رؤيايم كه مربيگري در اروپاست را محقق كنم. البته مي‌دانم كه راه رسيدن به اروپا، نشستن روي نيمكت مربيگري تيم ملي است. هدف اصلي‌ام اين است كه روزي در اروپا و اسپانيا مربيگري كنم. اسپانيا را دوست دارم چون اجدادم متولد اسپانيا بودند.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017