112 ميليون يورو هزينه برای يافتن ژاوی جديد! | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ در ساعت 14:07
کد مطلب: 130465

بارسا و خريد هافبک‌هایی که هيچ‌یک در سطح مهندس بارسا نبوده‌اند
112 ميليون يورو هزينه برای يافتن ژاوی جديد!
0
comment0
sharing

باشگاه بارسلونا برای خط هافبک زیاد هزینه کرده اما جانشین خوبی برای ژاوی پیدا نکرده است.

به گزارش خبرورزشی، روز 21 مي ‌سال 2015 بود كه ژاوي ارناندس اعلام كرد قصد ترك بارسلونا را دارد. او بعد از 17 فصل حضور در باشگاه كاتالان تصميم به ترك بارسا گرفت. دقيقاً 17 روز بعد از اعلام اين خبر بود كه آبي‌واناري‌ها به دومين سه‌گانه‌شان دست يافتند و براي پنجمين بار قهرمان ليگ قهرمانان اروپا شدند و اين آخرين جام‌هاي ژاوي با پيراهن بارسا بود.

خط مياني بارسا در آن فصل را بوسكتس- اينيستا و راكيتيچ تشكيل مي‌دادند. از زمان جدايي ژاوي از بارسا، سران اين باشگاه 112 ميليون يورو براي خريد بازيكنان خط مياني هزينه كرده‌اند ولي هيچ‌يك از اين بازيكنان در حد و اندازه‌هاي ژاوي نبودند و نتوانستند جاي خالي بازيكني كه بيشترين بازي‌ها را با پيراهن بارسا برگزار كرده، پر كنند.

در ماه‌ها و سال‌هاي اخير صحبت از انتقال بازيكناني مثل وراتي و سري به بارسا به گوش مي‌رسيد كه توانايي زيادي در بازيسازي دارند اما آبي‌واناري‌ها نتوانستند آنها را جذب كنند و در نتيجه بازيكنان ديگري به رختكن نوكمپ منتقل شدند. در ابتدا آردا توران با قراردادي 34 ميليون يورويي به بارسا پيوست و ممكن است در تابستان امسال اين تيم را ترك كند. حضورش در باشگاه كاتالان حضور كمرنگ و بي‌فروغي بود و معدود بازي‌هاي درخشانش براي تيم كاتالان را در جناح چپ زمين برگزار كرد و نه در خط مياني.

در فصل بعد، آبي‌واناري‌ها با پرداخت 35 ميليون يورو آندره گومز را خريداري كردند. بازيكني كه بيشتر شبيه راكيتيچ بود تا ژاوي. حالا سران باشگاه كاتالان پائولينيو را با قيمت 40 ميليون يورو خریده‌اند و به نظر مي‌رسد سبك بازي او نيز بيشتر شبيه راكيتيچ باشد. بازيكناني توانا كه البته خلاقيت و توان بازيسازي چنداني ندارند.

بازيكني كه شباهت‌هاي چنداني به سبك بازي ژاوي دارد، دنيس سوارس است. سران بارسا با پرداخت 3 ميليون يورو او را به تيم‌شان بازگرداندند و به نظر مي‌رسد سوارس وارث شماره 6 اسبق بارسا باشد. البته او تا به امروز نتوانسته اين كار را انجام دهد و حتي جايي در تركيب اصلي تيمش ندارد.

در اين ميان ژاوي ارناندس به صورت شفاف، از جانشينش در دنياي فوتبال صحبت كرده. او چند روز پيش در مصاحبه‌اي با اكيپ گفت چه كسي مي‌تواند بسان خود او مديريت و رهبري خط حمله بارسا را در دست بگيرد و از ژان ميشل سري، بازيكن نيس به عنوان گزينه ايده‌آلي براي بارسايي‌ها نام برد: «او فوق‌‌العاده است. دقيقاً همان چيزي كه ما DNA بارسا مي‌ناميم را در خونش دارد.» ولي با انتقال قريب‌الوقوع پائولينيو به نوكمپ و ادامه روند مذاكرات براي خريد كوتينيو و دمبله بعيد به نظر مي‌رسد سري امسال به رختكن تيم كاتالان منتقل شود.

در عين حال ژاوي چند هفته پيش هشداري جدي به مديران بارسا داده بود: «در مجموع بارسا در خواب فرو رفته. آنها فكر مي‌كنند كشتي به تنهايي حركت مي‌كند. بايد تيم پايه‌اي و سبك بازي تيم را تقويت كرد.» و صحبت‌هاي او با پاسخ سريع جوزپ ماريا بارتومئو، رئيس باشگاه كاتالان همراه شد: «مشكل ژاوي، اينيستا و مسي است.»

در حال حاضر و دو سال بعد از آخرين بازي ژاوي در نوكمپ، سران باشگاه بارسا با وجود صرف هزينه‌هاي هنگفت هنوز نتوانسته‌اند جانشين ايده‌آلي براي مغز متفكر تيم‌شان در دوره طلايي بارسلونا بيابند و بعيد به نظر مي‌رسد حتي تلاش زيادي براي اين كار انجام داده باشند و به اين زودي‌ها بتوان بازيكني را با توانايي‌هاي ژاوي در پيراهن آبي‌و‌اناري بارسا ديد.

 

 

 

 

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017