پشتک زدن که جریمه ندارد | روزنامه خبرورزشی
-
- چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶12:52
-
-
-
-
-
-
2
شادی گل مرسوم در فوتبال دنیا
پشتک زدن که جریمه ندارد
پس از آنکه در دیدار سایپا مقابل استقلال محمد عباس زاده از روی نقطه پنالتی دروازه آبی پوشان را باز کرد برای دقایقی جو ورزشگاه ملتهب شد و حدود 10 دقیقه یک صدا شعارهای تندی و فحاشی شدید علیه او در ورزشگاه تختی شکل گرفت.
به گزارش خبرورزشی، ماجرا از شادی گل عباس زاده آغاز شد. او که سابقه حضور در پرسپولیس را دارد چندین پشتک زد و پس از آن از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد آن هم با این استدلال که جو ورزشگاه را به هم ریخته است.
جالب این است که پشتک زدن شادی گل همیشگی عباس زاده است. او همین چند روز پیش در مصاحبه ای گفته بود پس از گلزنی با پشتک زدن انرژی می گیرد و در هر تیمی باشد و مقابل هر تیمی گلزنی کند این کار را انجام خواهد داد. با این حال عباس زاده هرگز بابت این شادی گل اخطار دریافت نکرده بود اما مقابل استقلال برای او استثنا قائل شدند. کارت زرد دریافت کرد و برای دقایقی تنها صدایی که در ورزشگاه تختی شنیده می شد فحاشی به عباس زاده بود.
نکته عجیب این است که داور مسابقه پیش از اخطار دادن به عباس زاده مسئله ای مهم را در نظر نگرفت. اینکه اخطار دادن به این بازیکن بابت شادی گلش جو ورزشگاه را بیشتر علیه او می کند. زاهدی فر با دادن اخطار به عباس زاده شادی گل او را تبدیل به یک رفتار ممنوعه کرد و در نتیجه افراد حاضر در ورزشگاه شعارهای خود را علیه این مهاجم افزایش دادند. اما مگر چنین شادی گلی اخطار دارد؟ این هم از آن دست تصمیماتی است که تنها در فوتبال ایران شکل می گیرد و داوران برخی موارد تحت تاثیر جو ورزشگاه تصمیماتی عجیب را رقم می زنند. داور احتمالا آن لحظه پیش خودش گفته چون عباس زاده بازیکن سابق پرسپولیس است نباید جلوی استقلالی ها چنین شادی گلی را ارائه می داده است.
پشت زدن شادی گلی مرسوم در فوتبال دنیاست. این روش شادی کردن از خارج از ایران به کشور ما رسیده است. و سال ها پیش از آنکه بازیکنان ایرانی بابت گلزنی خود پشتک بزنند بارها در سطح اول فوتبال دنیا این نحوه شادی گل اجرا شده بود. به خاطر نداریم داوری در اروپا به بازیکنان بابت پشتک زدن کارت زرد داده باشد. این شادی گل مدت هاست در دنیا اجرا می شد و حتی بازیکنان در اجرای آن خلاقیت به خرج می دهند به طوری که پشتک زدن ها متفاوت است و بازیکنی این توانایی را دارد که با شدت بیشتری چنین شادی گلی را ارئه دهد.
به قول علی دایی که گفت پشتک زدن عباس زاده جرم است اما پشتک زدن جپاروف اشکالی نداشت. سرور جپاروف پس از گلزنی مقابل تراکتور پشتک زد اگر قرار به جریمه شدن است چرا هافبک ازبکستانی بابت این شادی گل جریمه نشد؟
به اشتراک بگذارید:
- - - - -
-
-
نام:
ایمیل:
متن شما:
نظر شما با موفقیت ثبت شد.


-

پربیننده ترین
پربحث ترین
آخرین مطالب لیگ برتر
آرشیو
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017