حق با سرخيو راموس است؟ | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: چهارشنبه ۱ شهریور ۱۳۹۶ » ساعت: 19:23
کد مطلب: 131185

18 كارت قرمز در لاليگا‌؛ بدون اخراج در بازی‌های ملی
حق با سرخيو راموس است؟
0
comment0
sharing

کاپیتان رئال‌مادرید معتقد است داوران لالیگایی سختگیرانه از کارت‌های‌شان استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرورزشی، سرخيو راموس مدافع اسپانيايي رئال‌مادريد در بازي تيمش در هفته اول رقابت‌هاي لاليگا در ورزشگاه رياسور از زمين مسابقه اخراج شد تا تعداد كارت‌هاي قرمزش در رقابت‌هاي لاليگا به 18 عدد برسد و از اين حيث ركورددار ليگ اسپانيا شود. راموس مجموعاً 23 بار با پيراهن رئال كارت قرمز را مقابل رويش ديده است اما آنچه در اين ميان جلب توجه مي‌كند و به نظر تصادفي هم نيست، اين است كه راموس هنوز با پيراهن تيم ملي اسپانيا از زمين اخراج نشده است. او بي‌ترديد يكي از بهترين مدافعان فوتبال اسپانيا و حتي دنياست ولي اخراج‌هاي فراوان او در تيم باشگاهي‌‌اش عجيب به نظر مي‌رسد. خود راموس در پايان بازي يك‌شنبه در اين رابطه گفت: «در اروپا و در فيفا، داوران قضاوت قابل قبول‌تري دارند. من از سيستم داوري در انگليس بيشتر خوشم مي‌‌آيد كه اجازه مي‌دهند بازي جريان داشته باشد.»

او در ماه‌هاي اخير كاپيتان تيم ملي اسپانيا شده و دست‌كم 143 بار پيراهن ماتادورها را به تن كرده و در اين 143 بازي و در مصاف با بهترين مهاجمان فوتبال دنيا، هرگز از زمين اخراج نشده است.

اين در حالي است كه راموس در فوتبال اسپانيا 20 بار كارت قرمز را مقابل چهره‌‌اش ديده‌؛ 18 بار در رقابت‌هاي لاليگا و 2 بار در جام‌حذفي و در مجموع 159 بار با كارت زرد جريمه شده است ولي تا به امروز با پيراهن تيم ملي اسپانيا كارت قرمزي از داوران نگرفته است. او در ليگ قهرمانان اروپا هم بعد از انجام 103 بازي، تنها 3 بار از زمين بازي اخراج شده (يك بار مقابل المپياكوس زماني كه جواني 19 ساله بود و تازه به رئال پيوسته بود)‌؛ يك بار مقابل گالاتاسراي در سال 2014 و يك بار هم در مصاف با آژاكس كه مورينيو به او و ژابي آلونسو دستور داد تا كارت زرد دوم را بگيرند تا بتوانند در مرحله يك‌هشتم پاياني تيم‌شان را همراهي كنند.

ولي به عنوان مثال اوضاع در بارسلونا و در مورد پيكه كاملاً متفاوت است. جرارد پيكه از زماني كه پيراهن بارسلونا را به تن مي‌كند، هفت كارت قرمز از داوران دريافت كرده و يا سرخيو بوسكتس تنها يك بار از داوران كارت قرمز گرفته. فرناندو ايئرو هم در دوراني كه پيراهن رئال را به تن مي‌كرد، 14 بار از داوران كارت قرمز گرفته و به نظر مي‌رسد كه پوشيدن پيراهن رئال‌مادريد، جذابيت خاصي براي داوران ايجاد مي‌كند تا با راحتي و سهولت بيشتري كارت زرد و نتيجتاً كارت قرمز را از جيب‌هاي‌شان خارج كنند!

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017