نمايش جوانگرايی به جای آينده‌نگری برای المپيک | روزنامه خبرورزشی
-
- دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶13:28
-
-
-
-
-
-
آخرین مطالب کشتی
آرشیو


موضوعات:
تاریخ: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۶ » ساعت: 15:45
کد مطلب: 131754

نمايش جوانگرايی به جای آينده‌نگری برای المپيک
0
comment0
sharing

مسابقات كشتي‌ آزاد و فرنگي قهرماني بزرگسالان جهان 2017 فرانسه با نايب‌قهرماني كشتي فرنگي و مقام نهم كشتي آزاد كشورمان به ‌پايان رسيد.

به گزارش خبرورزشی، فرنگي‌كاران ايراني با كسب 3 مدال برنز محمدعلي گرايي، سعيد عبد ولي و حسين نوري، مقام پنجم محمد الياسي، دو عنوان هشتمي مهرداد مرداني، شهاب قوره‌جيلي و 36 امتياز بر سكوي نايب‌قهرماني ايستادند. كشتي‌ آزاد هم با كسب طلاي حسن يزداني، 3 عنوان هشتم، نهم و دهم مصطفي حسين‌خاني، يدا... محبي و ميثم نصيري با 16 امتياز صاحب رتبه نهم جدول رده‌بندي جهان شد. هرچند كه نايب‌قهرماني كشتي فرنگي در پاريس، افتخاري غرورانگيز يا دور از دسترس نبوده و نيست اما با ناكامي شاگردان علي اشكاني در كسب طلا از مسابقاتي كه رده‌بندي تيمي آن براساس امتياز محاسبه و جام‌هاي اول تا سوم تيمي به‌ صورت رسمي از سوي اتحاديه جهاني كشتي به 3 تيم برتر اهدا مي‌شود، گروهي از دوستان نتيجه اشكاني و تيمش را تحقير، تخريب، تضعيف كرده و زير سؤال بردند. بعضي‌ها هم با طعنه و كنايه وعده كسب 10 طلاي جهاني داده و نايب‌قهرماني تيمي بدون طلاي بزرگسالان را به ‌باد تمسخر گرفتند. خلاصه به فراخورِ حال و در حد توان، براي زير سؤال بردن نايب‌قهرماني اشكاني و تيم جوانش، كوتاهي نشد.

تيم ملي كشتي آزاد بزرگسالان به جاي آينده‌نگري براي المپيك، دست به نمايش جوانگرايي زده و با تركيبي متشكل از حداقل 50 درصد مدال‌دار و باتجربه حضور در مسابقات قهرماني‌ جهان و المپيك، 5/37 درصد ساير نفرات هم، سابقه چندين سال حضور در اردوها و مسابقات متعدد و مختلف را داشته و فقط يك ملي‌پوش (يدا... محبي) به‌ عنوان 5/12 درصد نفرات اعزامي كشتي آزاد، فاقد همه اين تجارب بود كه اتفاقاً نسبت به ساير نفرات (به غير از حسن يزداني) كشتي‌هاي خوبي هم گرفت.

در خلال همين رقابت‌هاي جهاني پاريس و به‌ منظور ناديده گرفتن زحمات صادقانه محمد طلايي سرمربي اخلاق‌مدار كشتي‌ آزاد و سهيم كردن ديگران در نتايج غرورآفرين حسن يزداني، اتفاقات و رفتارهايي را شاهد بوديم كه مرغ پخته را در قابلمه به خنده واداشت و هنوز اين سؤال بي‌پاسخ است كه چرا براي موفقيت رضا اطري، بهنام احسان‌پور، ميثم نصيري، مصطفي حسين‌خاني، پيمان ياراحمدي، امير محمدي و يدا... محبي وظيفه‌شناسي و مسئوليت انتقال تجربيات فني، احساس نشد؟! يا آنهايي كه بعد از كسب 4 امتياز تساوي‌بخش حسين‌خاني از ژاپن، جلوي دوربين نمايش ارائه رهنمود فني مي‌دادند، هنگام تعويض پيروزي با شكست در كمتر از 3 ثانيه، كجا بودند؟!

با توجه به عملكرد فدراسيون كشتي بعد از المپيك ريو كه هيچ جلسه‌اي براي پاسخگويي و رويارويي با رسانه‌هاي گروهي برگزار نشد، شايد بعد از پيكارهاي جهاني پاريس، باز هم صلاح نباشد به كسي پاسخ گفت، لذا فعلاً فريبِ نايب‌قهرماني كشتي فرنگي را نمي‌خوريم و عجالتاً به مقام نهم كشتي‌ آزاد افتخار مي‌كنيم تا حضراتي كه نتايج اشكاني را به تمسخر گرفتند با 10 طلاي قهرماني جهان به ميهن بازگردند. 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017