پرسپوليس و تراكتور به ليگ قهرمانان می‌روند | روزنامه خبرورزشی
-
1
پرسپوليس و تراكتور به ليگ قهرمانان می‌روند
در چشم به هم زدني، فرصت AFC براي باشگاه‌هاي ايراني به پايان مي‌رسد و آنها كه بدهكار باشند، باور مي‌كنند شوخي‌ای در كار نبوده است. امسال، كنفدراسيون فوتبال آسيا اعلام كرده هر باشگاهي كه نتواند طلب‌هايش را پرداخت كند، از ليگ قهرمانان حذف مي‌شود و حالا باشگاه‌هاي ايران در خطر هستند.

به گزارش خبرورزشی،از مدتي قبل شايعاتي در اين باره شنيده مي‌شد. بعضي حدس مي‌زدند هر 4 باشگاه ايراني حذف شوند. كنفدراسيون فوتبال آسيا گفته بود بايد باشگاه‌ها تا 9 شهريور تمام بدهي‌هاي خود را صاف كنند‌؛ مخصوصاً بدهي‌هاي خارجي‌شان را. فيفا هم با اطلاع‌رساني به كنفدراسيون، آنها را در جريان شكايت خارجي‌ها از باشگاه‌هاي ايراني گذاشت. در ادامه كنفدراسيون دو نماينده براي مميزي باشگاه‌ها از يوفا آورد تا كم‌كم سطح باشگاه‌ها را به باشگاه‌هاي اروپايي نزديك‌تر كند و به آن استاندارد برسند.

از آنجا كه باشگاه‌ها زمان كمي براي صاف كردن بدهي‌ها داشتند، تاج از شيخ‌سلمان، رئيس AFC درخواست كرد تا زمان را تمديد كند. رئيس فدراسيون در مصاحبه‌اي گفت: «آقاي شيخ‌سلمان دو ماه به باشگاه‌ها زمان دادند. يعني تا 9 آبان فرصت دادند.» منابع خبري اما ديروز به خبرورزشي گفتند كنفدراسيون يك ماه به باشگاه‌ها فرصت داده و ماه دوم در شرايطي تمديد مي‌شود كه شرايط رو به بهبود باشد و باشگاه‌ها واقعيت‌ها را به كنفدراسيون فوتبال آسيا بگويند.

حالا زمان زيادي تا 9 آبان نمانده و تا حدود زيادي وضعيت باشگاه‌ها مشخص شده است. طبق آخرين خبرها، دو باشگاه استقلال و نفت تهران اوضاع وخيمي دارند و در يك‌قدمي حذف از آسيا هستند. روند پيشرفت پرونده‌هاي اين دو باشگاه بد بوده و عملاً هيچ پيشرفتي در اين زمان نداشته‌اند. پيش‌بيني اين است كه در زمان باقي‌مانده هم اين دو باشگاه نمي‌توانند كاري كنند و از ليگ قهرمانان آسيا حذف مي‌شوند. در اين صورت ذوب‌آهن و سپاهان كه هيچ مشكلي ندارند، به جاي اين دو تيم وارد ليگ قهرمانان مي‌شوند.

اما خبرهاي آخر براي پرسپوليسي‌ها و تراكتوري‌ها خوب است. هر چند به نظر مي‌رسيد وضعيت دو باشگاه نسبت به دو باشگاه ديگر وخيم‌تر است ولي هر دو توانسته‌اند تا حد زيادي پرونده‌هاي مالي خود را حل و فصل كنند. بدين ترتيب تراكتور و پرسپوليس به احتمال فراوان مشكلي براي حضور در ليگ قهرمانان ندارند. 

به اشتراک بگذارید:
- - - - -
-
-
نام:
ایمیل:
متن شما:
نظر شما با موفقیت ثبت شد.


-

تیم فوتبال پرسپولیس در سال ۱۳۴۵ تأسیس و از سال ۱۳۴۷ تا امروز، یگانه تیم فوتبالی است که همیشه در بالاترین سطح مسابقات حاضر بوده و هیچ وقت به دسته‌های پایین‌تر سقوط نکرده است. سرخپوشان تهران پرطرفدارترین تیم ایران و آسیا هستند.

-

محبوب ترین تیم ونام ورزشی در میان آذری زبانان ایران...  تراکتور پرشورترین هواداران را دارد که وقتی پس از دوری هشت ساله دوباره به سطح اول فوتبال ایران برگشت ، بدعت گزار زیبایی های بسیاری شدند.شعار  « عیبی یوخ  » یادگار ورزشگاه یادگار امام تبریز برای فوتبال ماست...


پربیننده ترین
پربحث ترین
آخرین مطالب لیگ قهرمانان آسیا
آرشیو
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017