مصدوميت تلخ و شيرين آبی‌واناری جديد بارسا | روزنامه خبرورزشی
-
- سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶23:10
-
-
-
-
-
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ » ساعت: 22:01
کد مطلب: 134656

دمبله امسال به مرز 50 بازی نخواهد رسيد
مصدوميت تلخ و شيرين آبی‌واناری جديد بارسا
0
comment0
sharing

عثمان دمبله در بدترین مقطع فصل مصدوم شد تا نیم‌فصل نخست را به طور کامل از دست بدهد.

به گزارش خبرورزشی، مصدوميتي كه در بازي ختافه - بارسلونا گريبانگير عثمان دمبله شد، اگرچه اتفاق تلخي براي مديران باشگاه كاتالان محسوب مي‌شود اما از سوي ديگر جايي براي خوشحالي هرچند اندك نيز براي آنها باقي گذاشته. دليل اين خوشحالي اين است كه مديران بارسا حالا 10 ميليون يورو كمتر از آنچه قرار بود را در ازاي جذب اين بازيكن، به باشگاه بوروسيا دورتموند خواهند پرداخت.

جداي از رقم ثابت قرارداد انتقال او به بارسا، مبالغي نيز به عنوان مبالغ متغير در اين قرارداد درج شده بود‌؛ يكي از اين مبالغ متغير بدين ترتيب بود كه اگر عثمان دمبله در فصل جاري 50 بازي براي بارسا برگزار كند، بارسايي‌ها مي‌بايست 10 ميليون يورو بيشتر به باشگاه آلماني بپردازند. حالا و با اين مصدوميت طولاني‌مدت كه گريبانگير دمبله شد و دست‌كم 3 ماه به طول خواهد انجاميد، او به طور قطع قادر نخواهد بود تا در پايان رقابت‌هاي اين فصل 50 بار براي تيم كاتالان به ميدان برود و از همين رو، مصدوميت او اگرچه خبر تلخي براي بارسايي‌ها بود ولي پس‌انداز اين 10ميليون يورو كمي از دردهاي آنها خواهد كاست.

چمن كوليسئوم مقصر مصدوميت دمبله

گزارش‌هايي كه بارسايي‌ها قبل از خريد عثمان دمبله در مورد او جمع‌آوري كرده بودند، همه حكايت از مهارت‌هاي خيره‌كننده او در ارائه بازي‌هاي سرعتي داشت و آبي‌واناري‌ها بر اين باور بودند كه او مي‌تواند در تيم‌شان تبديل به يكي از بهترين مهاجمان اروپا شود اما مصدوميتي زودهنگام اين ستاره جوان فرانسوي را از پيشروي و رشد در تيم كاتالان بازداشت. او كه در طول عمر كوتاه فوتبال حرفه‌اي‌‌اش هرگز طعم مصدوميتي طولاني را نچشيده بود و در رن و دورتموند، كلاً 10 روز از ميادين به دور مانده بود، حالا و بعد از انجام عمل جراحي، 3 تا 4 ماه از ميادين دور خواهد ماند. در اين ميان سران بارسا به دنبال يافتن دلايلي هستند كه در سومين بازي رسمي دمبله براي بارسا منجر به مصدوميت بازيكن جوان‌شان شد.

آنها معتقدند كه اين مصدوميت، علاوه بر بدشانسي، ريشه ديگري هم داشته و آن هم شرايط بد چمن زمين ورزشگاه كوليسئوم آلفونسو پرس باشگاه ختافه بوده است. مديران بارسا بر اين باورند كه كارگران ورزشگاه كوليسئوم چمن زمين را آبياري نكرده بودند و معتقدند كه اين داستان نه تنها منجر به مصدوميت دمبله شده، بلكه باعث شد تا په‌په بوردالاس بازيكن تيم ميزبان هم از ناحيه قوزك پا مصدوم شده و در جريان آن ديدار جايش را به گاكو شيبا ساكي داد.

بارسايي‌ها اعلام كردند كه چمن ورزشگاه مي‌بايست كوتاه و نمناك مي‌بود تا توپ به راحتي به گردش درآمده و بازي با ديناميك بهتري دنبال مي‌شد. انتقادات آنها از شرايط چمن زمين ورزشگاه كوليسئوم بعد از بردشان مقابل ختافه مطرح شد و اكثر بازيكنان بارسا در صحبت‌هاي‌شان به اين نكته اشاره كردند. دئولوفئو گفت: «در اين زمين نمي‌شد بازي كرد» و تراشتگن گفت: «انگار چمن را اين‌گونه گذاشته بودند چون فقط به اين ترتيب مي‌توانستند براي‌مان مشكل ايجاد كنند.»

البته يك روز بعد از بازي ارنستو والورده در مورد مصدوميت دمبله گفت: «زمين چمن كوليسئوم، در مصدوميت دمبله نقشي كليدي نداشت.»
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017