لیونل مسی، بدون توقف | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: پنج شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶ » ساعت: 11:06
کد مطلب: 134678

بهترين شروع لئو در لاليگا
لیونل مسی، بدون توقف
1
comment0
sharing

لیونل مسی عملکرد فوق‌العاده‌ای در هفته‌های آغازین لالیگا داشته است.

به گزارش خبرورزشی، ليونل مسي ستاره آرژانتيني بارسلونا در بازي سه‌شنبه تيمش مقابل ايبار موفق شد 4 گل از 6 گل تيمش را به ثمر برساند و همين گلزني باعث شد تا اين بهترين شروع مسي در رقابت‌هاي لاليگا از حيث گلزني به حساب بيايد. او در پنج هفته ابتدايي رقابت‌هاي اين فصل 9 گل براي تيمش زده كه يك گل بيشتر از گل‌هاي او در 5 هفته ابتدايي فصل 2012-2011 به شمار مي‌رود.

لئو تا به اينجاي فصل 2 دبل، يك هت‌تريك و يك پوكر را به نام خودش ثبت كرده (يك دبل او در ليگ قهرمانان اروپا و مقابل يوونتوس رقم خورد و بقيه گل‌ها در رقابت‌هاي لاليگا از راه رسيد) و حالا ايبار هم به جمع تيم‌هايي كه در يك بازي از مسي 4 گل خورده‌اند (والنسيا، اسپانيول و اوساسونا) اضافه شد. او در يكي از مصاف‌هاي تيمش با آرسنال در ليگ قهرمانان اروپا هم توانسته بود 4 بار دروازه شاگردان ونگر را باز كند. البته ركورد بيشترين تعداد گل او در يك بازي، زدن 5 گل به بايرلوركوزن در ليگ قهرمانان اروپاست.

با اين وجود، 9 گل مسي در 5 هفته ابتدايي لاليگا، ركوردي در ليگ اسپانيا به حساب نمي‌آيد‌ چرا كه پرودن (بازيكن اتلتيكومادريد) و كامپانال (بازيكن سويا) هر دو در 5 هفته ابتدايي لاليگا در فصل 1941-1940 و پايينيو (دپورتيوو) در 5 هفته ابتدايي فصل 1955-1954، توانسته بودند به 10 گل برسند.

اگر مسي با همين ريتم ادامه دهد...؟

لئو شروع خيره‌كننده‌اي در رقابت‌هاي اين فصل داشته و حالا سؤال مطرح شده اينجاست كه اگر مسي با همين ريتم به گلزني ادامه دهد، رقابت‌هاي لاليگا را با چند گل به پايان خواهد برد؟

در فصل 2012-2011 كه او در پنج هفته ابتدايي لاليگا به 8 گل رسيده بود، فصل را با زدن 50 گل در لاليگا به پايان برد.

روز شنبه در ورزشگاه شهر خيرونا، مسي اين فرصت را خواهد داشت تا اين روند موفقش را ادامه دهد و جالب اينجاست كه اگر او با همين ريتم به گلزني در لاليگا ادامه دهد، مي‌تواند رقابت‌هاي اين فصل را با زدن 68 گل به پايان ببرد! جالب اينجاست كه تعداد گل‌هاي مسي همين حالا بيشتر از گل‌هاي 16 تيم حاضر در رقابت‌هاي لاليگاست. والنسيا و رئال‌مادريد به اندازه شخص مسي (9 گل) زده‌اند و تنها رئال سوسيه‌داد با زدن 11 گل، آماري بهتر از مسي ثبت كرده (بدون در نظر داشتن نتيجه بازي‌هاي چهارشنبه).

تعداد گل‌هاي لئو در نوكمپ

با گل‌هايي كه او در بازي سه‌شنبه وارد دروازه ايبار كرد، تعداد گل‌هاي مسي در نوكمپ به عدد 302 گل رسيد كه 300 تا با پيراهن بارسلونا و2 تا با پيراهن تيم ملي آرژانتين بوده. او تا امروز 43 بار هت‌تريك كرده كه 39 تا با پيراهن آبي‌واناري‌ها و 4تا با پيراهن آلبي‌سلسته بوده و از 39 هت‌تريكش براي بارسا، 29 بار در لاليگا رقم خورده.

مسي: 519 گل در 591 بازي با پيراهن بارسا

مسي سه‌شنبه بار ديگر ثابت كرد كه همه چيز ممكن است. او در بازي تيمش با ايبار، 4 گله شد، تعداد گل‌هايش با پيراهن بارسا در نوكمپ را به عدد 300 رساند و تعداد گل‌هايش با پيراهن بارسا را (در591 بازي) به عدد 519 رساند. او تا به اينجا و در 6 مصافش با ايبار 12 گل زده و توانسته دروازه 134 دروازه‌بان مختلف را باز كند كه آخرين نفرش ماركو دميتروويچ صرب بود.

پيش به سوي ركورد پويول

مسي به زودي مي‌تواند به ركورد كارلس پويول در تعداد بازي‌هاي برگزار كرده با پيراهن بارسا برسد. او تا به امروز 591 بار براي بارسا به ميدان رفته و ركورد پويول 593 بازي است. اگر او مقابل خيرونا و اسپورتينگ ليسبون (در ليگ قهرمانان اروپا) به ميدان برود، مي‌تواند در بازي با لاس‌پالماس در نوكمپ (در روز 1 اكتبر) با انجام پانصد و نود و چهارمين بازي‌‌اش ركورد پويول را پشت ‌سرگذاشته و در آن صورت تنها ركورد ژاوي ارناندس با 767 بازي براي بارسا پيش ‌روي او خواهد ماند.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017