اسم کافی نیست | روزنامه خبرورزشی
-
- دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶04:00
-
-
-
-
-
-
3
اسم کافی نیست
اگر حرف افتخاری حرف باشد، استقلال باید خدا را شکر کند که زور دلال والتر زنگا و زوج حامی او در بدنه استقلال زیاد نبود و این مربی بدسابقه ایتالیایی از فهرست گزینه‌های نیمکت آبی خارج شد اما اگر تعارف را کنار بگذاریم و از متهم شدن به ضدیت با مربیان خارجی نترسیم، هیچ یک از گزینه‌های فعلی یا حداقل 95 درصد آنها دوای درد استقلال نیستند.

 استقلال در این روزهای سخت، در این روزها که دیگر قرار نیست از رتبه فعلی‌اش پایین‌تر برود، فقط به یک اسم بزرگ برای بستن دهان منتقدان نیاز ندارد و نیاز اصلی‌اش به یک مربی با انگیزه است که هم اسم داشته باشد و هم انگیزه برای به حرکت درآوردن چرخ‌های متوقف مانده استقلال!

الان اول فصل نیست و استقلال هم با سابقه نایب‌قهرمانی فصل قبل وارد لیگ نمی‌شود که یک اسم بزرگ برای میخکوب کردن خودی و غیرخودی و آرام نگه داشتن اوضاع کفایت کند. استقلال این روزها بیش از هر زمان دیگری کار دارد و این کار قطعاً از مربیان مسن که به دوره بازنشستگی نزدیک شده‌اند، برنمی‌آید...

تجربه برای هر کاری لازم است اما اگر در فوتبال دنیا هنوز هم تجربه حرف اول را می‌زد، رئال مادرید دنبال زیدان نمی‌رفت و تیم‌های بزرگ به گواردیولا و هم‌نسل‌های این اسطوره‌ها اعتماد نمی‌کردند. استقلال هم اگر واقعاً برای جذب مربی خارجی، بودجه دارد، بهتر است پولش را خرج مربیانی کند که فقط چند سال از پایان دوران فوتبال‌شان می‌گذرد و می‌توانند با خود، اندیشه‌های نویی بیاورند و برای اجرایی کردن اندیشه‌های خود، انرژی و حوصله داشته باشند. مربیانی که اسم‌شان به درد کنار زمین بخورد و جوانی‌شان به کار تمرین‌دادن تیم بیاید.

به اشتراک بگذارید:
- - - - -
-
-
نام:
ایمیل:
متن شما:
نظر شما با موفقیت ثبت شد.


-

پربیننده ترین
پربحث ترین
آخرین مطالب یادداشت
آرشیو
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017