كشتی، تافته جدابافته يا جزيره خودمختار ورزش ايران؟! | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب کشتی
آرشیو


موضوعات:
تاریخ: دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ » ساعت: 17:06
کد مطلب: 135248

كشتی، تافته جدابافته يا جزيره خودمختار ورزش ايران؟!
0
comment0
sharing

مخالفت اتحاديه ‌جهاني ‌كشتي با اساسنامه ارسالي فدراسيون ‌كشتي، دوباره تنور حاشيه‌هاي خودساخته كشتي را داغ كرد.

به گزارش خبرورزشی،چندي قبل هاي‌وهوي به‌ راه افتاد اگر اساسنامه فدراسيون ‌كشتي اصلاح نشود، تعليق مي‌شويم، چنين مي‌شود و چنان خواهد شد. همزمان با اين قيل و قال جلساتي برگزار و با اعلام اصلاح اساسنامه آن به اتحاديه ‌جهاني ارسال شد و اكنون مي‌گويند چون وزير ورزش يا نماينده او در مجمع فدراسيون ‌كشتي، حق يك رأي دارد، دخالت دولت محسوب شده و اتحاديه‌ جهاني دوباره با اين بند مخالفت کرده و خواستار حذف آن شده است. دوباره عده‌اي دوره افتاده‌اند اگر اين بند را از اساسنامه كشتي برنداريم، چنين و چنان مي‌شود!

گويا هنگام عجله و اصرار فدراسيون كشتي براي اصلاح اساسنامه به آنها گفته شده، صبر كنند تا اساسنامه جديد در هيئت دولت به تصويب برسد. تمام اين ايرادات در آن ديده شده و مشكلات برطرف خواهد شد اما بدون توجه به موضوع صبوري تا تصويب اساسنامه اصلاح شده براي همه ورزش‌ها و فدراسيون‌هاي ورزشي، كشتي راهِ خود را رفته، با انجام اصلاحيه، اساسنامه را ارسال مي‌كند. حالا دوباره اصلاحيه رد شده و سؤال اين است، آن همه عجله و اصرار براي چه بود؟! در پاسخ، دوستان معتقدند اصلاحيه اساسنامه فدراسيون ‌كشتي با حضور محمدرضا داورزني معاون وزير ورزش انجام گرفته، به امضاي او رسيده و بعد از تأييد و موافقت به اتحاديه ‌جهاني‌ كشتي ارسال شده است.

قطعاً با پيگيري مسئولان حقوقي وزارت ورزش، فدراسيون ‌كشتي و تعامل با اتحاديه ‌جهاني‌ كشتي مي‌توان و بايد اين مشكل برطرف و از پيشِ پاي ورزش اول كشور برداشته شود اما مگر فدراسيون‌كشتي تافته جدابافته يا جزيره خودمختار است كه امورش بايد با ساير فدراسيون‌ها و ورزش‌هاي كشور متفاوت اداره شود؟!

خدا كند دعوت از وزير ورزش براي شركت در جلسات شوراي‌ فني تيم‌هاي ‌ملي ‌كشتي هم مثل دعوت از معاون وزير نباشد و نگويند فلان تصميمات را با حضور و تأييد شخص وزير ورزش گرفته‌اند. بر اساس پيشنهاد اخير رئيس ‌فدراسيون‌ كشتي اگر وزير ورزش در جلسه شوراي ‌فني تيم‌هاي ملي كشتي ‌آزاد شركت كند و در آن جلسه مصوب شود، رسول خادم مجدداً هدايت تيم‌هاي ملي كشتي اميد و بزرگسالان يا يكي از آنها را بر عهده بگيرد، لابد وزير ورزش هم در اين تصميم‌گيري شريك بوده و امضاي او پاي آن مصوبه، ملاك تبري شوراي فني از هر اشتباه و خطاست؟!

 

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017