قدرتنمايی با 8 فيناليست، 6 طلا و 2 نقره شاگردان اشكانی | روزنامه خبرورزشی
-
- دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶13:26
-
-
-
-
-
-
آخرین مطالب کشتی
آرشیو


موضوعات:
تاریخ: پنج شنبه ۶ مهر ۱۳۹۶ » ساعت: 12:43
کد مطلب: 135615

قدرتنمايی با 8 فيناليست، 6 طلا و 2 نقره شاگردان اشكانی
0
comment0
sharing

مسابقات كشتي فرنگي پنجمين دوره‌ بازي‌هاي ‌داخل ‌سالن ‌آسيا (ايندورگيم) با قدرتنمايي شاگردان علي اشكاني و حضور در فينال هر 8 وزن، كسب 6 طلا و 2 نقره به‌پايان رسيد. عليرغم اينكه رقابت‌هاي داخل ‌سالن ‌آسيا به ‌ميزباني عشق‌آباد تركمنستان را از نظر كمي و كيفي نمي‌توان و نبايد ملاك ارزيابي پيشرفت يا عقبگرد نفرات و تيم‌هاي اعزامي آزاد و فرنگي كشورمان دانست ولي قطعاً و بدون شك، عملكرد و نتايج نفرات اعزامي در تصميم‌گيري‌هاي آتي شوراي ‌فني و كادر فني تيم‌هاي ملي بي‌تأثير نبوده و مي‌تواند نسبت به خروج بعضي‌ها از گردونه حمايت دائمي، نقش پررنگي داشته باشد.

به گزارش خبرورزشی، هرچند راجع به ناكامي محسن حاجي‌پور و امين سوري در فينال 59 و 66 كيلو بهتر از همه سرمربي و كادر فني تيم اعزامي مي‌توانند بگويند چرا فينال وزن اول و دوم تيم ملي اعزامي را به قرقيز و قزاق واگذار كردند اما قبول شكست در فينال بازي‌هاي ‌داخل ‌سالن ‌آسيا حداقل به خود حاجي‌پور و سوري ثابت كرد، هنوز هم تا كشتي‌گير ششدانگ و بدون فراز و نشيب شدن، فاصله دارند.

فرشاد بلفكه حريفان قرقيزستان، تاجيكستان و ازبكستان را شكست داد و در فينال 71 كيلو تركمنستان را 11 – 2 برد و طلا گرفت. پژمان پشتام با راحت‌ترين قرعه در 75 كيلو، مقابل لبنان، فيليپين و افغانستان به پيروزي رسيد. در نيمه‌نهايي قزاقستان را برد و در فينال هم 3 – صفر چين را مغلوب كرد و قهرمان شد. مهدي ابراهيمي با كسب 2 پيروزي مقابل قزاقستان و ازبكستان به فينال رفت و با نتيجه 3 – 2 قرقيزستان را شكست داد و بر سكوي قهرماني 80 كيلو ايستاد. سامان عزيزي با غلبه بر تركمنستان، قزاقستان و قرقيزستان به فينال رسيد و با پيروزي 4 – يك برابر هند، مدال طلاي 85 كيلو را بر گردن آويخت. اميرحسين حسيني بعد از استراحت دور اول، تركمنستان و ژاپن را برد و در فينال هم 3 – 2 از سد قرقيزستان گذشت و صاحب طلاي 98 كيلو شد. بهنام مهديزاده جدي‌ترين حريف خود نورماخان تيناليف قزاقستاني كه برنز جهان، طلاي بازي‌هاي آسيايي و قهرماني آسيا را در كارنامه دارد، همان دور اول 3 – 2 شكست داد. با غلبه بر ژاپن و چين به فينال 130 كيلو رفت و با پيروزي 2 – صفر برابر هندوستان بر سكوي قهرماني ‌سنگين‌وزن ايستاد. محسن حاجي‌پور با غلبه بر ازبكستان، اندونزي و تركمنستان راهي فينال 59 كيلو شد اما ديدار پاياني را 3 – يك به قرقيزستان واگذار كرد و نقره گرفت. امين سوري هم بعد استراحت دور اول، اردن و ژاپن را شكست داد ولي در فينال 2 – يك به قزاقستان باخت و نقره 66 كيلو را بر گردن آويخت. 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017