فوتبال ايران پا را از آسيا فراتر گذاشت | روزنامه خبرورزشی
-


موضوعات:
تاریخ: یکشنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۶ » ساعت: 18:30
کد مطلب: 137765

فوتبال ايران پا را از آسيا فراتر گذاشت
1
comment0
sharing

عجب شب پرشكوهي بود، شبي كه شيربچه‌هاي ايران در آسيا و اروپا مردانه به مصاف حريفان نامدار خود رفتند و خاطره‌اي فراموش‌نشدني را خلق كردند. در كازان روسيه تيم ملي ما پا را از سطح آسيا فرا‌تر گذاشت و نشان داد راه بزرگي را شناخته و اگر بر همين منوال پيش برود همچون سال‌هاي پرافتخار دور بايد تيم دوم خود را به مصاف آسيايي‌ها بفرستيم.

تيم ما مقابل ميزبان نامدار جام جهاني، نشان داد قاعده بازي در خانه حريف و بازي برابر تيم‌هاي بزرگ را ياد گرفته و هر روز به دانسته‌هاي خود مي‌افزايد، ما بلد بوديم و ياد گرفته بوديم چطور در منطقه دفاعي خود بايستيم و تمام روزنه‌هاي نفوذ را با تدابير ويژه و از پيش تعيين و تمرين شده ببنديم.

ياد گرفته بوديم احساسي عمل نكنيم و تحت فشار خود را نبازيم و به بازي انتحاري دست نزنيم، ياد گرفته‌ايم حتي در زير سخت‌ترين فشار‌ها الكي دفع توپ نكنيم و خلاصه اينكه از قبل مي‌دانستيم براي بيرون رفتن از زير هجوم‌هاي حريف چگونه از منطقه دفاعي خود به پاشنه آشيل حريف حمله‌ور شويم. نظم تيمي ما در اين بازي به ندرت به هم ريخت و فقط در مواقعي خاص دچار آشفتگي شديم كه با توجه به قدرت تيم پيش‌رو قابل پيش‌بيني بود، اگر بخت بيشتر يارمان بود پيروزي خيلي دور از دسترس نبود، حيف كه ما در بسياري از دقايق بازي در سمت چپ فيوز پرانده بوديم و بارها از همين منطقه تحت فشار بوديم و از اين روزنه گلي را پذيرفتيم كه مي‌شد جلوي آن را گرفت، در اين بازي شيوه ما امتحان خوبي را پس داد و تا حدودي نسبت به خط دفاعي و به ويژه دروازه دلگرم‌تر شديم. 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017