مقايسه جدول فصل گذشته ليگ برتر با امسال در پايان هفته هشتم | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ » ساعت: 11:16
کد مطلب: 138098

منچستر متحول شد، چلسی ضعيف
مقايسه جدول فصل گذشته ليگ برتر با امسال در پايان هفته هشتم
0
comment0
sharing

مقایسه جدول لیگ برتر انگلیس در پایان هفته هشتم با هفته هشتم فصل قبل نشان می‌دهد شیاطین‌سرخ پیشرفت خوبی کرده‌اند.

به گزارش خبرورزشی، يكي از جذابيت‌هاي ليگ برتر در چندسال اخير تعداد زياد مدعيان قهرماني بوده است. اتفاقي كه با تزريق پول به تيم‌ها باعث شده رقابت در اين ليگ به‌طور چشمگيري بالا رود. اگر در اسپانيا سه تيم رئال‌مادريد، بارسلونا و اتلتيكومادريد براي قهرماني تلاش مي‌كنند، در جزيره اين آمار به 6 يا 7 تيم مي‌رسد. بعد از گذشت 8 هفته از رقابت‌هاي ليگ برتر، منچسترسيتي در صدر جدول يكه‌تازي مي‌كند، يونايتد پشت ‌سر همشهري‌‌اش دوم است، واتفورد در مكان چهارم جدول شگفتي‌ساز شده و افت چلسي پنجم جدولي هم محسوس است. اگر مي‌خواهيد بدانيد تيم‌هاي انگليسي چقدر تفاوت با فصل گذشته در همين زمان داشتند پس ادامه مطلب را بخوانيد.

منچسترسيتي

با صدر جدول شروع مي‌كنيم. منچسترسيتي فصل گذشته در مكان اول بود و امسال هم همين جايگاه را در اختيار دارد. با اين حال منچسترسيتي نسبت به سال گذشته توانسته سه امتياز بيشتر كسب كند و از 19 به 22 امتياز برسد. اين يعني سيتي شكست سال گذشته‌‌اش را با برد عوض كرده است. خط حمله و دفاع آنها هم نسبت به پارسال افزايش چشمگيري داشته است. سيتيزن‌ها پارسال تا پايان هفته هشتم 19 گل به ثمر رساندند و 8 گل دريافت كردند. آماري كه امسال به 29 گل زده و 4 گل خورده رسيد.

منچستريونايتد

منچستر را بايد متحول شده‌ترين تيم نسبت به سال گذشته عنوان كرد. تيم ژوزه مورينيو در حالي امسال با 20 امتياز جايگاه دوم را به خود اختصاص داده كه فصل پيش 13 امتياز بيشتر نداشت و هفتم جدول بود. بهبود عملكرد خط دفاعي يونايتد را مي‌توان از 8 گل دريافتي فصل قبل تا 2 گلي كه امسال خوردند به خوبي مشاهده كرد. ضمناً يونايتد نسبت به سال گذشته 8 گل زده بيشتر دارد، يعني 21 گل. البته آمار سال گذشته منچستريونايتد با يك بازي كمتر بوده است.

 

تاتنهام

براي تاتنهام اوضاع كمي دستخوش تغيير شده است. تيم 18 امتيازي فصل گذشته، در حال حاضر 17 امتياز دارد ولي اين تغيير كوچك خللي در جايگاه سومي‌شان ايجاد نكرده است. تفاضل گل تاتنهام هم تقريباً به همين ترتيب است. آنها فصل گذشته 9+ بودند و امسال 10+. تيم مائوريتسيو پوچتينو بيش از هر چيز ثبات دارد و اين را در فصل نقل و انتقالات هم از خودش نشان داده است.

واتفورد

واتفوردي‌ها با 4 پيروزي 3 تساوي و يك شكست توانستند به رتبه چهارم برسند و كار بزرگي انجام دهند. شاهكار آنها وقتي بيشتر به چشم مي‌‌آيد كه فصل گذشته تا همين هفته با 11 امتياز در مكان دهم جدول قرار داشتند. واتفورد پيشرفت 6 پله‌اي را با 4 امتياز تفاوت به دست‌ آورده و تا همين‌جا هم به موفقيت بزرگي رسيده است.

چلسي

فصل گذشته پنجم بودند و الان هم پنجم است. چلسي آنتونيو كونته عادت دارد ابتداي كار را خيلي خوب شروع نكند. تفاوت آنها با تيم فصل گذشته اين است كه از 16 امتياز به 13 امتياز رسيده‌اند. تفاضل گل آنها هم از 5+ تنها يك عدد افزايش داشته است. تجربه نشان مي‌دهد اگر دُن آنتونيو مسير سال گذشته را طي كند آن وقت بايد شاهد قهرماني مجدد اين تيم در ليگ برتر باشيم.

آرسنال

از 19 امتياز و دوم جدول تا 13 امتياز و ششمي. اين كارنامه فصل گذشته و امسال آرسنال است كه نشان مي‌دهد تيم آرسن ونگر افت فاحشي داشته است. 12 گل زده و 10 گل خورده توپچي‌ها به هيچ عنوان قابل قياس با تيم پارسال كه 19 گل زده و 9 گل خورده نيست. با وضعيتي كه پيرمرد فرانسوي در پيش گرفته بعيد نيست در پايان فصل از كار بركنار شود.

ليورپول

4 پله سقوط نسبت به فصل گذشته يعني تيم كلوپ نتوانسته انتظارات هواداران را تا اين لحظه برآورده كند. آنها در حالي از 8 مسابقه 3 برد، 4 تساوي و يك شكست به دست‌ آورده‌اند كه سال گذشته در 7 مسابقه 5 پيروزي، يك تساوي و يك شكست كسب كردند. ليورپول پارسال 16 امتياز داشت و چهارم بود ولي اكنون 13 امتياز دارد و هشتم است. كلوپ هم با ادامه اين روند در آنفيلد حاشيه امنيت نخواهد داشت.


به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017