مصاف كاتالان‌ها با تمام قوا مقابل يونانی‌ها | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ » ساعت: 16:44
کد مطلب: 138147

ارنستو والورده در بازي تيمش با المپياكوس به ستاره‌هايش استراحت نمی‌دهد
مصاف كاتالان‌ها با تمام قوا مقابل يونانی‌ها
1
comment0
sharing

والورده با وجود برتری در 2 بازی ابتدایی لیگ قهرمانان به مهره‌های اصلی‌اش در دیدار برابر المپیاکوس استراحت نمی‌دهد.

به گزارش خبرورزشی، هدف اصلي و شماره يك ارنستو والورده، سرمربي فعلي و موفق باشگاه بارسلونا اين است كه روند خوب كسب نتايج مطلوب تيمش را ادامه دهد. او حالا بايد تيمش را براي مصاف با المپياكوس آماده كند و والورده در فكر كسب هر 3 امتياز اين بازي و ادامه جايگاه مطلوب تيم كاتالان در جدول و هر چه نزديك‌تر شدن به مرحله يك هشتم پاياني ليگ قهرمانان اروپاست.

از همين ‌رو در بازي امشب تيمش مقابل المپياكوس قصد آزمايش و خطا و مجال دادن به بازيكنان كم‌تجربه‌تر ندارد. بازيكنان بارسلونا تا به اينجاي فصل نشان داده‌اند كنار آمدن با تغييرات اعمال شده در تركيب تيم برايشان كار ساده‌اي نيست. به همين خاطر سرمربي بارسا قصد ندارد حتي در بازي تيمش مقابل المپياكوس، قعرنشين جدول گروه D كه از دو بازي پيشين، موفق به كسب امتيازي نشده ريسك كند. از سوي ديگر بارسايي‌ها هم براي كسب هر 3 امتياز بازي خيز برمي‌دارند تا با 9 امتياز دور رفت بازي‌هاي گروهي را در صدر جدول به پايان ببرند.

والورده، ايده‌هاي روشن و شفافي دارد و همان تركيب تيم كه در اين فصل موفق به كسب نتايج مطلوب شده (‌9 برد كه دو تا از آنها در ليگ قهرمانان اروپا به دست آمده و يك تساوي) را به ميدان خواهد فرستاد. او قصد دارد تيمش به عنوان صدرنشين گروه به مرحله حذفي ليگ قهرمانان اروپا راه بيابد و در آن زمان است كه مي‌تواند به بازيكنان ارزشمند و كليدي تيمش استراحت داده و به سيستم چرخشي روي بياورد.

والورده يك جمله معروف دارد: «اگر اوضاع خوب پيش مي‌رود، بهتر است به تركيب تيم دست نزني.»

به همين خاطر در بازي امشب هم شاهد يازده بازيكني كه والورده در بازي با يوونتوس و اسپورتينگ ليسبون به ميدان فرستاده بود خواهيم بود‌؛ همان يازده مرد مورد اعتماد والورده و تنها شايد مصدوميت بازيكني، باعث شود او در تركيب مد نظرش تغييري اعمال كند.

در عين حال او مي‌داند بازي بارسا مقابل رئال مورسيا (روز 24 اكتبر) و در جام‌حذفي زمان ايده‌آلي براي بازي دادن به بازيكناني است كه كمتر در تركيب اصلي تيم قرار گرفته‌اند. والورده قصد ريسك كردن ندارد و مي‌خواهد در اين بازي از كسب هر 3 امتياز مسابقه مطمئن باشد.

سيستم دفاعي المپياكوس براي رويارويي با بارسا

اما سرمربي حريف يوناني بارسا قصد دارد با تغيير سيستم بازي تيمش، تيم كاتالان را تحت فشار قرار دهد. تاكيس لمونيس تيمش را با سيستم 1-4-5 روانه جدال نوكمپ خواهد كرد. آنها كه در حال حاضر قعرنشين گروه هستند، چيزي براي از دست دادن ندارند و بعد از شروعي مملو از مشكلات تدافعي، در اين بازي به جبران ناكامي‌هاي اخير فكر مي‌كنند.

اين در حالي است كه در يونان خيلي‌ها نگران آن هستند دروازه المپياكوس توسط بارسايي‌ها گلباران شود.

از همين ‌رو لمونيس، قصد دارد دفاعي‌ترين سيستم ممكن را براي تيمش برگزيند و تيمش را به جاي سيستم مرسوم 1-3-2-4، با سيستم 1-4-5 روانه ميدان كند تا علاوه بر بستن دست و پاي بارسايي‌ها، در ضدحملات به آنها آسيب برساند.

براي اولين بار در طول تاريخ، المپياكوس به خاطر مشكلات جناحي و بي‌ثباتي در خط دفاعي، به طور ميانگين در هر بازي 5/1 گل دريافت كرده و فيگراس و عمر العبدلائوي، به شدت زير ضرب هستند. حتي دروازه‌بان اين تيم هم ديگر مورد اعتماد نيست. سيلويو پروتو، در بازي‌هاي اخير المپياكوس در تركيب اصلي بوده ولي حضور او در تركيب تيم هم باعث بهبود آمار اين تيم نشده است. برنامه‌ريزي‌هاي نادرست در تابستان، بر سطح دفاعي تيم تأثيرگذار بوده‌اند و اين تيم در خط دفاعي با مشكلات زيادي روبه‌رو است.

آلائيس رومائو بازيكن مياني اين تيم، بارها در خط دفاعي مورد استفاده قرار گرفته ولي فايده‌اي نداشته و تيم المپياكوس تيمي بي‌نظم است كه توانايي ايجاد يك بيس و پايه منسجم را ندارد.

جدايي پاناگيوتيس رتسوس از اين تيم در بازار تابستاني و انتقالش به لوركوزن با 22 ميليون يورو، هم آسيب‌هاي زيادي به اين تيم وارد كرده.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017