بهترین‌های هفته نهم لیگ یک | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب لیگ دسته یک
آرشیو


موضوعات:
تاریخ: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ » ساعت: 17:46
کد مطلب: 138161

بهترین‌های هفته نهم لیگ یک
1
comment0
sharing

هفته نهم رقابت‌های دسته اول لیگ آزادگان تحت تأثیر دروازه‌بانان قرار گرفت و بخشی از امتیازات تیم‌های موفق این هفته به دلیل همین درخشش رقم خورد. در تبریز تیم نفت مسجدسلیمان به لطف گلی که بازیکن تعویضی محمود فکری یعنی حسین دوستدار به ثمر رساند، موفق به کسب پیروزی مقابل شهرداری و تداوم صدرنشینی‌اش شد.

به گزارش خبرورزشی، نفتی‌ها پس از بازی هفته گذشته با حاشیه‌هایی مواجه شدند که به قهر یکی، دو روزه فکری انجامید اما در نهایت ماجرا ختم به خیر شد و آنها توانستند کماکان صدر جدول را برای خود حفظ کنند. در سوی مقابل شهرداری که یکی از تیم‌های قعرنشین محسوب می‌شود، با این شکست تا رده هفدهم جدول سقوط کرد و اکنون تنها راه‌آهن تهران را پایین‌تر از خود می‌بیند.
بازی مهم هفته در زمین ناهموار و حتی فاجعه حافظیه شیراز برگزار شد که طی آن برق جدید با ۲ گل بادران تهران را شکست داد و ۳ امتیاز حساس به دست آورد.
شاگردان مهابادی با علم به اینکه در زمین خراب حافظیه نمی‌توان فوتبال کرد، توپ و میدان را در اختیار بادران قرار دادند و خود به ضد حمله روی آوردند و روی همین تاکتیک در هر نیمه یک گل زدند و یک پیروزی ارزشمند به دست آوردند.
مرد اول این میدان بدون شک مهرداد بشاگردی، دروازه‌بان برق جدید بود که دیواری آهنین مقابل دروازه‌اش کشیده بود و بارها مهاجمان بادران را ناکام گذاشت. 
برق جدید با ۳ گل خورده تا اینجای فصل صاحب بهترین خط دفاعی لیگ یک است و میانگین ۳۳/۰ گل خورده را از خود به جای گذاشته که آماری واقعاً استثنایی محسوب می‌شود.
در دیگر بازی مهم این هفته در حاشیه کویر، تیم نساجی مازندران با نتیجه ۲ بر یک از سد مس کرمان گذشت. در این بازی هم نقش مدافعان تیم قائمشهری ستودنی بود به طوری که هر دو گل تیم خود را به ثمر رسانده و بارها هم حمله‌وران کرمانی را ناکام گذاشتند.
نساجی‌چی‌ها با این پیروزی باارزش به یک‌قدمی نفت صدرنشین رسیده و اکنون منتظر تنها یک لغزش از سوی شاگردان سرمربی سابق خود هستند. 
اکسین البرز و مس رفسنجان در حالی به تساوی یک- یک رسیدند که سعید ابراهیم‌پور، دروازه‌بان تیم رفسنجانی مرد اول میدان بود و نمایشی فوق‌ تصور داشت و بارها مهاجمان میزبان را ناکام گذاشت. دو مهاجم اسبق استقلال که در رأس این دو تیم حضور داشتند، برای شکست دیگری تاکتیک‌های زیادی پیاده کردند اما در نهایت به تقسیم امتیازات رضایت دادند. بازی خونه‌به‌خونه بابل و ماشین‌سازی تبریز هم تحت تأثیر یک دروازه‌بان بود. پرویز کریمی نه تنها مرد اول این بازی بلکه مرد هفته نهم بود. او در هر نیمه یک پنالتی بازیکنان بابلی را مهار و بارها موقعیت‌های صددرصد گل میزبان را خنثی کرد تا تیمش با یک امتیاز به خانه بازگردد.
بابلی‌ها در این بازی حسرت داشتن یک جواد نکونام پنالتی‌زن در میدان را خوردند و چه بسا این دو امتیازی که از دست دادند، در آینده گریبان‌شان را بگیرد.
شهرداری ماهشهر هم در خانه اسیر تاکتیک‌های علی‌اصغر کلانتری و کاکوهای فجرسپاسی شد و به تساوی بدون گل رضایت داد تا بیش از پیش از جمع مدعیان فاصله بگیرد. 
ملوان بندرانزلی پس از چند هفته نبردن،‌ به لطف یک پنالتی بر آلومینیوم اراک غلبه کرد. در این بازی استرس انزلی‌چی‌ها کاملاً مشهود بود و نمی‌توانستند آن‌طور که باید و شاید توپ را به گردش درآورند. ملوانی‌ها که از فوتبال خوب طی هفته‌های گذشته نتیجه‌ای نگرفته بودند، این هفته که چندان خوب نبودند، پیروز شدند تا شاید مشکلات روحی و روانی‌شان به پایان برسد. 
این هفته دو تیم قعرنشین هم اولین پیروزی‌شان را جشن گرفتند و یک خط تیره را از مقابل نام خود پاک کردند.
صبای قم در تهران با یک گل راه‌آهن را شکست داد تا لوکوموتیورانان کماکان با یک امتیاز و بدون گل زده در رده آخر جدول جای داشته باشند.
ایرانجوان بوشهر هم به لطف درخشش اویس کردجهان در سیرجان ۲ بر یک گل‌گهر را برد و طلسم نبردن خود را شکست!
درصد حاشیه‌های لیگ یک در این هفته به نحو چشمگیری کاهش یافت و دیگر شاهد درگیری و کتک‌کاری نبودیم اما به نظر می‌رسد همچنان حاشیه‌های ناشی از ضعف قضاوت و داوری‌ها وجود دارد. شنیده می‌شود نسبت‌های فامیلی برخی از داوران با سرپرستان و مدیران برخی تیم‌ها دردسرهایی ایجاد کرده که جا دارد کمیته داوران در این خصوص دقت و وسواس بیشتری به خرج داده و در چینش داوران حساسیت مضاعفی به کار گیرد تا از ایجاد حرف و حدیث و اما و اگر جلوگیری کند!
سطح رقابت‌های لیگ آزادگان امسال به نحو زیادی افزایش یافته و تیم‌ها ارائه‌گر فوتبالی تماشاگرپسند هستند و حیف است که مسائل حاشیه‌ای بر این رقابت‌ها سایه بیندازد و باعث افت آن و دلسردی اهالی فوتبال شود.
جا دارد اشاره‌ای هم به برگزاری منظم دیدارهای لیگ یک داشته باشیم که با درایت فریبرز محمودزاده و همکارانش انجام می‌شود اما خوب است بازی‌های این لیگ هم در یک روز مشخص در هر هفته برگزار شود و این همه جابه‌جایی در روز بازی‌ها نداشته باشیم.
بهترين  بازيكن: پرویز کریمی (ماشین‌سازی) با تقدیر از اویس کردجهان (ایرانجوان)
کریمی مرد اول میدان بابل بود که دو پنالتی مهاجمان  خونه ‌به ‌خونه را مهار کرد و بارها با درخشش زایدالوصف خـــــــود دروازه ماشین‌سازان را بسته نگه داشت تا با یک امتیاز ارزشمند به خانه بازگردند.اویس کردجهان هم به رغم بازی در دفاع چپ، ۲ گل به گل‌گهر زد و ایرانجوان را به سوی کسب اولین پیروزی فصل رهنمون کرد.
بهترين  تيم: نساجی مازندران (با تقدیر از برق جدید شیراز)
نساجی مازندران در حاشیه‌ کویر کاری کرد کارستان و مس را شکست داد و به رده دوم جدول رسید .نســــــاجی‌چی‌ها سومین برد خارج از خانه را جشن گرفتند تا ثابت کنند فقط در خانه «شیر» نیستند! برق جدید هم بازی بزرگی را مقابل بادران برد، هرچند تیم تهرانی روزهای افت را سپری می‌کند و در ۳ بازی آخرش تنها ۲ امتیاز کسب کرده است!
بهترين  مربي: غلامرضا دلگرم (ایرانجوان) با تقدیر از داود مهابادی (برق جدید)
دلگرم در دومین دیداری که روی نیمکت ایرانجوان نشست، تیمش را در سیرجان به ۳ امتیاز باارزش رساند تا تغییرات در این تیم نمود عینی و عملی پیدا کند. بوشهری‌ها حالا امیدوارانه می‌توانند به فرار از قعر جدول فکر کنند. داود مهابادی هم یک بار دیگر به خوبی تیمش را هدایت و به سوی یک پیروزی بزرگ و باارزش رهنمون ساخت تا نشان دهد بار دیگر به دنبال لیگ برتری شدن است.

 
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017