شفر: کار کردن در استقلال آسان نیست / بازی سختی پیش‌رو داریم | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب جام حذفی
آرشیو


موضوعات:
-

جام حذفی پس از لیگ، دومین و مهم‌ترین تورنمنت فوتبالی در هر کشور است. جام حذفی اولین تورنمنت به لحاظ قدمت و سابقه تاریخی در دنیاست که در انگلستان از نیمه قرن نوزدهم راه افتاد.

جام حذفی
تاریخ: پنج شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶ » ساعت: 15:18
کد مطلب: 138233

باید خودمان را نشان دهیم
شفر: کار کردن در استقلال آسان نیست / بازی سختی پیش‌رو داریم
0
comment0
sharing

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت که باید در دیدار برابر نساجی قائمشهر خودمان را نشان دهیم.

وینفرد شفر سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از دیدار با نساجی اظهار داشت: بازی سنگینی در جام حذفی داریم. به بازیکنان گفته‌ام که از دقیقه اول محکم بازی کنند. ما باید در زمین به خوبی خودمان را نشان دهیم.

وی افزود: ما در استقلال کار سختی داریم. کار کردن اینجا آسان نیست. در مورد جام حذفی باید بگویم، وقتی با تیم‌های دسته پایین‌تر بازی می‌کنید، کار سختی خواهید داشت. من بازی‌های زیادی با تیم‌های دسته پایین‌تر داشته‌ام و به بازیکنانم گفتم که حریف را دست کم نگیرند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: پس از دیدار مقابل فولادخوزستان، به مسائل تاکتیکی، تکنیکی و آمادگی حسمانی بازیکنان پرداختیم. باید اتفاقات گذشته را فراموش کنیم. بازیکنان‌مان در فاز دفاعی خوب بودند و گلر ما تنها یک سیو توپ داشت. مشکل ما این است که وقتی توپ داریم و می‌خواهیم حمله کنیم، نمی‌دانیم باید چه کار کنیم. باید ببینیم فردا چه پیش می‌آید و چه بازیکنانی در پست‌های مختلف بازی می‌کنند.

شفر با اشاره به هواداران استقلال تصریح کرد: در مورد هواداران باید بگویم، بهترین باشگاه‌های دنیا هم فراز و نشیب دارند. آنها بدانند اینجا هستم تا تیم را به سطح بالا برسانم. احساس می‌کنم هواداران به تیم و باشگاه بسیار وفادار هستند. ما همیشه به هواداران اطمینان داریم و اگر مشکلی داشته باشیم، به خوبی از ما حمایت خواهند کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که چقدر به زمان نیاز دارید تا به تیمی که مدنظرتان است، برسید، گفت: 80 درصد فوتبال ذهن شماست، اگر بازی قبلی را دیده باشید، بازیکنان با توپ زیاد راه می‌رفتند و همین باعث می‌شد توپ را از دست بدهیم. باید فوتبال تک ضرب و دو ضرب بازی کنیم. خیلی روی این مسئله کار می‌کنیم که طرز تفکرات را تغییر دهیم. تغییر ذهن بازیکنان کار یکی دو روز نیست. ما نوع تمرینات‌مان را تغییر داده‌ایم تا بازیکنان با ذهن‌شان تمرین کنند و بتوانند پاس‌های خوبی بدهند. بازیکنانی که مصدوم شده‌اند، باید به تیم برگردند، مثل جابر انصاری.

«به بازیکنان گفتم بیشتر با هم صحبت کنید.» سرمربی تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد: این کار در تمرینات ما شروع شده و مرحله به مرحله تیم ما بهتر خواهد شد. در گذشته بازیکن می‌ایستاد تا توپ به او برسد، اما الان می خواهیم بازیکن به سمت توپ بیاید. اینها نیاز به زمان دارد تا انجام شود. یاد گرفتن فوتبال مانند مدرسه است تا بازیکن بتواند یاد گرفته و در تفکرات حرفه‌ای جای بگیرد، نه اینکه بازیکن هر روز در تمرین حاضر شود و مربی بگوید چه کار کند. به بازیکنانم می‌گویم فوتبال اروپا را ببینند. بازیکنان باید روی ضربات سر به سمت دروازه کار کنند. انگیزه بازیکنان زیاد است، من هم خوشحالم، چرا که از شغلی که دارم خوشحالم.

شفر در رابطه با خصوص شایعه جدایی حسن بیت سعید از استقلال و رفتن به فولادخوزستان و اینکه از عملکرد این بازیکن انتقاد می‌شود، گفت: این خبر از کجا آمده است؟ (در این لحظه خبرنگاران گفتند که مربی فولاد این موضوع را اعلام کرده است). در باشگاه ما هیچ بازیکنی نمی‌آید و نمی‌رود، مگر اینکه من بگویم. خیلی خوشحالم که تعامل خوبی با هیئت مدیره و مدیرعامل داریم. باید بنشینیم در این خصوص صحبت کنیم. تا قبل از تصمیم من کسی جدا نمی‌شود.

وی ادامه داد: بیت سعید بازیکن خوبی برای ضد حمله است، اما نیاز به اعتماد به نفس زیادی دارد و باید در تمرینات بهتر باشد. او باید فوتبال یک ضرب و دو ضرب یاد بگیرد. به بیت سعید گفتم باید آنقدر تمرینات قوی انجام دهی تا به سطح بالا برسی. او اولین بازیکنی نیست که از فرم خود خارج شده است. ما با او صحبت می‌کنیم تا عملکرد خوبی داشته باشد. مربیان قبلی تمایل داشتند او به سمت داخل بازی کنند، اما خودش تمایل به کناره ها دارد.  ما با او صحبت می‌کنیم تا آماده شود. این کار زمان می‌خواهد. مثل کار شما، شما روزنامه‌نگار هستید و من نمی‌توانم خیلی زود یاد بگیرم. شما مرحله به مرحله یاد گرفته‌اید. البته به خاطر تأخیر امروزم باید شکلات بگیرم!

سرمربی تیم فوتبال استقلال در واکنش به این سؤال که چرا این تیم مقابل فولاد سنگین بود، گفت: هرگز در مورد کادر فنی قبلی صحبت نمی‌کنم. شما می‌توانید احساس کنید که تیم از لحاظ بدنی اعتماد به نفس خوبی ندارد. ما هفته‌ای یک جلسه تمرین اختصاصی بدنسازی برای بازیکنان درنظر گرفته‌ایم. کارهایی مانند پاسکاری و دویدن. شما به یک سطح اولیه آمادگی حسمانی بدون توپ نیاز دارید. ما شنبه تمرین ریکاوری کرده، یکشنبه استراحت کردیم و از دوشنبه تمرین آمادگی جسمانی داشتیم و سپس تاکتیکی. خود بازیکنان هم باید از نظر جسمی آماده باشند تا بتوانند کار تاکتیکی را به خوبی انجام دهند.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017