راز مهارهای استثنایی هوگو «باس» لوريس | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو


تاریخ: جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶ » ساعت: 18:06
کد مطلب: 138356

دروازه‌بان فرانسوی، سد محكم مقابل رئال‌مادريد
راز مهارهای استثنایی هوگو «باس» لوريس
2
comment0
sharing

هوگو لوریس در دیدار با رئال‌مادرید یک مرتبه دیگر ارزش‌های خودش را نشان داد.

به گزارش خبرورزشی، مهارهاي استثنايي و خيره‌كننده هوگو لوريس، دروازه‌بان فرانسوي تاتنهام تصادفي و اتفاقي نيست. اين مهارهاي فوق‌‌العاده، به متد كاري او و تمرينات روزانه‌‌اش برمي‌گردد.

در جريان بازي رئال‌مادريد مقابل تاتنهام بود كه لوريس ضربه سر استثنايي كريم بن‌زما را در فضايي كوچك مهار كرد و اين نتيجه تمرينات آماده‌سازي روزانه او بود.

توني خيمنس، خسوس پرس و ميگل دآگوستينو تك‌تك جزئيات ريز و كم‌اهميت جلسات تمريني روزانه تاتنهام را با مائوريسيو پوچتينو، سرمربي تيم چك مي‌كنند و البته روند كاري آنها در تيم ساوتهمپتون هم به همين ترتيب بود. آنها با مشورت يكديگر براي تمام جزئيات برنامه‌ريزي مي‌كنند‌؛ از حركات دروازه‌بان تيم گرفته تا بازي كين و يورنته.

در مورد هوگو لوريس، پوچتينو و دستيارانش تصميم گرفتند تا حركات متنوع خاصي را به دروازه‌بان تيم‌شان منتقل كنند. جدا از پيش‌بيني‌ها براي جايگيري درون دروازه به ويژه در هنگام ارسال ضربات ايستگاهي، به لوريس توصيه شده تا جايگيري را ديرتر انجام دهد و چه در هنگام زدن ضربات ايستگاهي و چه در هنگام ارسال كرنرها، تا جايي كه ممكن است روي خط دروازه قرار بگيرد. او اين دستورات را در جلسات تمريني روزمره تاتنهام نيز مرور مي‌كند و در بازي اخير تيمش در برنابئو مقابل حركات بن‌زما و كريس هم بارها همين كار را انجام داد.

طبق توضيح مربيان تاتنهام، هدف از اين كار اين است كه لوريس بدين ترتيب مي‌تواند زمان بيشتري براي واكنش نشان دادن داشته باشد و مي‌تواند توپ‌هايي كه مهارشان غيرممكن به نظر مي‌رسد را مهار كند و همه اين‌ها به خاطر فضا و زمان كوتاهي است كه با به تعويق انداختن در جايگيري براي خودش به دست مي‌آورد. حالا لوريس با اتكا به اين تصميم مربيان تيم، مهارهايي را انجام مي‌دهد كه از نظر خيلي‌ها معجزه‌آساست. در عين حال كسي ترديدي ندارد كه او به همراه داويد دخئا، دو دروازه‌بان برتر شاغل در ليگ انگليس هستند كه هريك سبك كاري و متد بازي كردن خودش را دارد.

جايگيري روي خط دروازه بدين معنا نيست كه هوگو لوريس در بازي‌هاي تهاجمي تيمش مشاركت نداشته باشد بلكه برعكس، بسياري مواقع حركات تهاجمي تيم تاتنهام از درون دروازه اين تيم آغاز مي‌شود.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017