یادداشت سردبیر / بجای سحر و جادو تلاش و توکل داشته باشید | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب لیگ برتر
آرشیو


تاریخ: شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ » ساعت: 14:32
کد مطلب: 140135

یادداشت سردبیر / بجای سحر و جادو تلاش و توکل داشته باشید
2
comment0
sharing

برخی از تیم ها برای نتیجه گیری در فوتبال به دنبال سحر و جادو می روند. این قابل کتمان نیست و هر از گاهی نشانه هایی از آن رسانه ای می شود. نمونه اش در بازی گل گهر – خونه به خونه. صحبت از ریختن یک مایع زرد رنگ در کنار دروازه بود و اخیرا هم سندهایی رو شده که نوشته ای عجیب و غریب را در حوله دروازه بان نشان می دهد که نمی خواهیم در این باره قضاوتی داشته باشیم. بی شک قاضی مرتضی تورک برای رسیدگی به این پرونده و صدور رای شایسته تر از ماست.

سحر و جادو هم در فوتبال ایران وجود دارد و هم در فوتبال برخی از کشورها! اخباری که به گوش می رسد تا جایی نگران کننده بود که حتی دکتر مجتبی شریفی – رئیس وقت کمیته انضباطی بندی در آئین نامه گنجانده بود که تیم هایی که به دنبال این موضوع می روند جریمه و محروم شوند. هر چند این بند از این آ ئین نامه مورد تایید قرار نگرفته که البته کار اشتباهی بود. 
سحر و جادو وجود دارد. این نیاز به اثبات نیست. برخی هستند که ریاضت می کشند و بر این اساس صاحب قدرت ماورایی می شوند. از این دست از اتفاقات در هند خیلی می بینیم. ساحر و جادوگر را می توانید به کرات در این کشور مشاهده کنید. آدم هایی که روی آتش راه می روند اما پایشان آسیب نمی بینند... 
اینها به کنار در کتاب شهید آیت الله دستغیب می خوانیم که سحر و جادو از گناهان کبیره است. به واقع چیزی که وجود نداشته باشند گناه کبیره محسوب نخواهد شد و در قرآن هم به این موضوع اشاراتی شده است. 
اما هیچ کس به واسطه رفتن به سراغ سحر و جادو خوشبخت نمی شود. به این دلیل که گناه است و گناه به دنبال عقوبت دارد. اگر این طور بود تیم فوتبال هند یا تیم برخی از کشورهای آفریقایی باید در مسابقات جهانی روی سکو می رفتند. در همین جام جهانی نوجوانان در هند تیم ملی این کشور در مرحله گروهی حذف شد اما ایران با شایستگی تا مرحله یک چهارم نهایی بالا آمد. 
هیچ تیمی حتی در ایران از دست زدن به این کار نتیجه نگرفته است و بهتر است هر تیمی که چنین هدفی در سر دارد همین امروز دست از این کار بردارد و بجای سحر و جادو تلاش و تدبیر کند و از همه مهمتر توکل داشته باشد. 
قدیمی ها می گفتند از تو حرکت از خدا برکت. ضرب المثلی که ریشه دینی دارد. لطف خداوند شامل حال کسانی می شود که تدبیر می کنند و در ادامه تلاش را در سر لوحه کار قرار می دهند. در عین حال خدا از بنده خواسته در سایه تدبیر به تقدیر راضی باشد. 
امروز اگر از تیم های موفق در فوتبال جهان سوال کنید عامل موفقیت را تلاش بر می شمرند و شاید کسانی که از نگاه ما زنگ زندگی اشان خدایی نیست لطف خداوند را در سایه ی تلاش مهمترین دلیل موفقیت خود بر می شمرند. 
رفتن به دنبال سحر و جادو برای کسی است که اهل تلاش و تدبیر نیست و به لطف بنده های خدا بیشتر از خدا ایمان دارد!!! آیا این دیوانگی نیست؟
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017