جمهوری‌ایرلند - دانمارک؛ تاریخ در دوبلین برای کدام تیم رقم می‌خورد؟ | روزنامه خبرورزشی
-
آخرین مطالب فوتبال جهان
آرشیو
پربحث ترین


سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۶ در ساعت 14:42
کد مطلب: 141344

برگشت پلی‌آف انتخابی جام‌جهانی 2018 اروپا
جمهوری‌ایرلند - دانمارک؛ تاریخ در دوبلین برای کدام تیم رقم می‌خورد؟
0
comment0
sharing

تیم‌های ملی ایرلند و دانمارک برای تعیین آخرین سهمیه اروپا در جام‌جهانی امشب به مصاف هم می‌روند.

به گزارش خبرورزشی، در شهر دوبلين امشب آخرين نماينده اروپايي جام جهاني 2018 هم معرفي خواهد شد. با توجه به اينكه جدال رفت دانمارك و جمهوري ‌ايرلند به ميزباني وايكينگ‌ها با تساوي بدون ‌گل پايان يافته بازي برگشت در ورزشگاه «آويوا» حساسيت بالايي خواهد داشت.

جمهوري ايرلند‌؛ پايان ناكامي 16 ساله

ارتش سبز در مرحله گروهي انتخابي جام جهاني 2018 كار بسيار سختي داشت. ايرلندي‌ها در گروهي قرار گرفتند كه 4 مدعي جدي براي صعود داشت و در نهايت بالاتر از ولز و اتريش و پايين‌تر از صربستان دوم شدند. حالا ايرلند در پلي‌آف به تيمي برخورده كه از لحاظ قدرت در يك سطح قرار دارند و جدالي پاياپاي براي صعود خواهند داشت. در بازي رفت شاگردان مارتين اونيل در كپنهاگ يك تساوي ارزشمند گرفتند كه البته نكته منفي آن گل نزدنِ تيمش بود. به اين ترتيب تساوي با گل در جدال برگشت تيم او را ناكام خواهد گذاشت. ايرلندي‌ها در سال‌هاي ابتدايي قرن بيست‌و‌يكم تيم خوبي داشتند كه حتي در جام جهاني 2002 از آلمانِ نايب‌قهرمان يك مساوي گرفت. اونيل حالا مأموريت دارد بخشي از آن خاطرات را زنده كند و تيمش را حداقل به جام جهاني برساند.

دانمارك‌؛ پوست‌اندازي ديناميت‌ها

ديناميت‌هاي دانماركي كه زماني قهرمان غيرمنتظره يورو بودند و با ستاره‌هايي همچون اشمايكل و لادروپ مطرح‌تر هم شدند در ساليان اخير نشاني از آن قدرت سابق را نداشته‌اند. فوتبال دانمارك افت كرد و تنها موفقيت آنها راهيابي به جام جهاني 2010 و حذف در مرحله گروهي بود. دانماركي‌ها در خانه نتيجه خوبي مقابل ايرلند نگرفتند و نيمه پر ليوان براي آنها گل نخوردن در ورزشگاه «پاركن» بود. فوتبال دانمارك دوباره ستاره‌هاي بزرگي به فوتبال اروپا معرفي كرده و بدون شك  حضور اريكسن، كريستيانسن و اشمايكلِ پسر مي‌تواند بر جذابيت‌هاي جام جهاني اضافه كند. آنها يك 90 دقيقه ديگر در دوبلين فرصت دارند تا گل بزنند و بليت روسيه براي‌شان صادر شود. از سال گذشته و با حضور «هاريده» روي نيمكت دانمارك اين تيم از لحاظ فني پيشرفت زيادي كرده و او كه به عنوان بازيكن نتوانست در جام جهاني حاضر باشد حالا مي‌خواهد به عنوان مربي در اين رقابت‌ها گام بگذارد.

آخرين جدال

پيش از جدال رفت كه با تساوي بدون‌گل تمام شد، ايرلند در يك بازي دوستانه در سال 2007 با 4 گل دانمارك را شكست داده بود.

آمار بازي

16) از آخرين حضور ايرلندي‌ها در جام جهاني 16 سال مي‌گذرد. در جام جهاني 2002 ارتش سبز از مرحله گروهي صعود كرد و در ضربات پنالتي از اسپانيا شكست خورد و حذف شد.

8) حسرت دانماركي‌ها براي حضور در جام جهاني نصفِ ايرلند است. آنها در جام جهاني 2010 در مرحله گروهي كنار رفتند.

16) آخرين مرتبه‌اي كه ايرلند از پلي‌آف به جام جهاني رسيد همان سال 2002 بود كه با شكست 2 بر يك ايران در مجموع بازي‌هاي رفت و برگشت صعود كرد.

4) دانمارك پيش از اين 4 مرتبه در جام جهاني حضور داشته است.

3) تعداد حضورهاي ايرلند در جام جهاني در عدد 3 باقي مانده.

6) ايرلندي‌ها با 6 گل خورده در مرحله گروهي پس از انگليس، اسپانيا، آلمان و پرتغال بهترين خط دفاعي را داشته‌اند.
به اشتراک بگذارید:
- - - -
-
-
نظر شما با موفقیت ثبت شد.
-
-
-
-
-

خبرورزشی
کلیه حقوق برای روزنامه خبرورزشی محفوظ می‌باشد.
Copyright © 2017